Emeletes ház fűrdőszoba padló ráz.

Indította Atis57, 2020. március 04., 21:29:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Sziasztok !

Ma is belefutottam egy ilyenbe;
Régi 50s  évekbeli  3 szintes bérház(vasbeton váz , tégla falakkal ) vegyes tulajdonban (magán és ingatlankezelő bérlemény ).

A Fiatal pár megvette felújitotta -ez rendben is lenne ---De az alatta lakó nem újitotta fel !

A fürdő szobában  az EPHba bevont részek --és a Padló  járólap között  30-70 V  mérhető ,attól függően mennyi vizet pocsoltak a padlóra.

Az alatta  lévő lakást lekapcsolva (az óránál)  megszűnik a rázás.! Tehát a hiba onnan jön ! A régi részekben a Nullában vannak  a kapcsolók !
Valószinűleg a Diazed  biztositók is. Az öreg néni  csak a Városi Házkezelőséget szajkózta ......minden oda tartozik.?

Mivel a járólapot nem akarják felszedni, nem lehet földelt hálót berakni alá !
Milyen megoldást tudtok javasolni ?


Fecó

A hibát nem a fürdőszoba "szigetelésével" kellene megoldani, mert ez csak tüneti kezelés. A hiba a néninek a lámpatestjénél van. El kell kezdeni a lépcsőket, rá kell bírni legalább a javításra, ha nem is a felujításra.  Nehéz lesz, de csak ez a jó megoldás.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Sztrogoff

Én sem hiszem, hogy más lehetne a megoldás. Valószínűleg minden tudornak az lenne a véleménye, ha komolyra fordulna a dolog, hogy az EPH az hiba esetére szolgáló második vonal védelem a hiba fennállásának - rövid - időtartamára, és az ismert rendellenességet nem elnyomni, hanem megszüntetni kéne.
Persze ezek a civilizációs problémák néha nagyon kemények, egy ideális világban a néni nemhogy beenged lokalizálni a hibát, hanem ő hív szakembert saját költségén.

tothgyula

A fiatal pár magyarázza el az alatta lakó idős hölgynek, hogy áramütés esetén őt büntetheti a HATÓSÁG. A fiatalok nyilván hosszabb távra rendezkedtek be, és bizonyára gyermekeik is lesznek!!!Előzzük meg a bajt időben. Az idős hölgy ezt meg fogja érteni és lépni fog. Volt már ilyen esetem.

Szelei

Nem csak büntethető a hanyagsága de ha valaki elmagyarázná neki a szivárgó áram növeli a saját fogyasztását! Már csak a pénze után futás is érdekelté tenné.

Én még meg próbálnám az áramszolgáltató felé is jelezni, hogy "Élet veszélyes" a lakás szerelése és ezért kössék ki a nem megfelelő fogyasztót vagy kötelezzék a javíttatásra határidőn belül.

Sztrogoff

Hát, ha szivárog. De az is lehet, hogy a hasznos áram záródik a föld felé. Mint ahogy az én praxisomban volt, egy lámpánál kötöttek a nulla helyett valami EPH-félére, és lekapcsolásakor megszűnt a felett levő lakásban a csapnál a rázás.

nyaki

Az általam legutóbb vizslatott régi társasházi épületben is ue. volt a jelenség, de mondhatnék rá számos példát is. A közös fölszálló védővezetőn, mely egyben a szinti EPH leágazások pontjának is ki volt nevezve, a lakatfogúval több mint 3A áramot mértem, ami arra enged következtetni, hogy egyes lakóknál rejtett nullázás esete áll fenn. Mivel egyetlen idős lakónál sincs felszerelve ÁVK, így szerencsés esetben ebből a jelenségből szinte semmit nem vesznek észre egészen addig, amíg valahol egy PE lazulás vagy szakadás nem lesz.

KábElemér

Szerintem ilyenkor az a járható út, ha a fiatal pár vállalja az idős hölgy költségeit, különben soha nem oldódik meg a probléma. Én volt már, hogy hasonló esetben ingyen rendbe raktam pár kötést, ez nem várható el senkitől, de egy lakást nem lehet sokáig úgy hagyni, hogy ráz a padló.