Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Tényleg ötletes reklám videó (az első beillesztett videó), arra kellett volna figyelni, hogy a végén jobban látszódjon az elérhetősége. Hiszen ha már ilyen látványos szemléltetéssel  találkoznak a panel lakások tulajdonosai, akkor ijedségükben nem tudnak gyorsan telefonálni.  :)
A viccet félretéve viszont szemléletes videó olyan szempontból, hogy a laikusok láthatják, hogy milyen könnyen kialakulhat egy lakástűz. Talán néhányukat elrémíti attól, hogy maguk álljanak neki alapszintű ismeretek nélkül épület villanyszerelésnek.

A második videóban a forrasztott vezeték kötések szemléltetése, viszont kicsit sarkított, hiszen nem mindegy, hogy milyen minőségben van elkészítve és a szigetelésről is gondoskodni kell egy wago vagy egy kf kötőelem is gyárilag el van látva megfelelő szigeteléssel. Természetesen a szerelési technikákat ezeknél is be kell tartani.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Mit szól hozzá a szabványalkotó?
Nem tudom. Azt viszont igen, hogy korábbi témában a dugaszoló aljzatok sorolt kötéseiről nagyon sok hozzászólólás van.
Ezeket javaslom átolvasni.
Azt írod, hogy az egész videó a bizniszről szól.
Igen, olyan a kicsengése az egésznek, amivel rá akarják venni az "ügyfeleket" a szükséges vezetékcserére, mert az alumínium tüzet okoz.
Ezért írtam, hogy túlméretezett biztosító és laza, rossz kötés esetén  a réz is.
De nem vagyok alumínium vezetékpárti!
Ezek a vezetékek szerelésekkor is gyakran sérülnek. Elég egy túlhúzott csavar, és már van egy rossz kötés. Gondoljunk itt például egy lámpatest sorkapcsos bekötésére.

Villanyreszelő

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. november 18., 14:54:38 DÉLUTÁN

Mit szól hozzá a szabványalkotó?
Nem tudom. Azt viszont igen, hogy korábbi témában a dugaszoló aljzatok sorolt kötéseiről nagyon sok hozzászólólás van.
Ezeket javaslom átolvasni.
Azt írod, hogy az egész videó a bizniszről szól.
Igen, olyan a kicsengése az egésznek, amivel rá akarják venni az "ügyfeleket" a szükséges vezetékcserére, mert az alumínium tüzet okoz.
Ezért írtam, hogy túlméretezett biztosító és laza, rossz kötés esetén  a réz is.
De nem vagyok alumínium vezetékpárti!
Ezek a vezetékek szerelésekkor is gyakran sérülnek. Elég egy túlhúzott csavar, és már van egy rossz kötés. Gondoljunk itt például egy lámpatest sorkapcsos bekötésére.


A második videora értettem a bizniszt,tehát egy cég által forgalmazott szabvány által alátámasztott pénzről van szó,ami nem a forrasztóón,vagy más kötőelemek gyártóit hízlalja,erre céloztam.
Amit ez a kis video is rögtön padlóra küld,az általatok felsorolt érvek mellett.
A videoban a tesztet végző személy elmondta, hogy miért szedte le a szigetelését a kötő elemnek,a hőmérés miatt,a teszt is erre irányult.

JUVILL


Bocs!!!
Az alumínium - réz vezetékcserénél ragadtam le.
Ebben is látok "bizniszt". ;)

Villanyreszelő

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. november 18., 15:25:47 DÉLUTÁN

Bocs!!!
Az alumínium - réz vezetékcserénél ragadtam le.
Ebben is látok "bizniszt". ;)

Semmi baj.
Arra is vonatkozik végül is a biznisz :)

Fecó

Azt mondta a videóban:"ahol ezt normálisan megcsinálták működik 50 évig"
Ezzel nincs is semmi baj, de azért mindenki érzi, egy létra tetején állva, 0 fokban dolgozva, 5 vezetéket összesodorva nem mindig sikerül tökéletes forrasztás. Ha jól emlékszem a szabvány nemcsak villamos szempontból kérdőjelezi meg a forrasztást. Én még hegesztettem acetilénnel alumínium 240 mm2 kábelre sínből "L" alakúra hajlított darabot kábelsarunak. Működik, és még rengeteg trafóházban szolgálnak hasonló megoldások, volt idő amikor ez volt a technológia. Körülményes volt, a felületet módszeresen oxidmentesíteni kellett, hegesztőpasztával előkészíteni, palackokat cipelni, hegeszteni tudni az alut igen nehéz. De most szívesebben préselek rá sarut, vagy csavarozok rá "V direktát" Nem azt mondom hogy egy forrasztott kötés nem lehet jó, hanem azt mondom a forrasztás igen erősen függ a szakembertől. WAGO-nál vezetéket megblankolod (kötőelem oldalán felfestve a megszabási hossz) majd ütközésig betolod. Kézügyesség nélkül, létra tetején állva, fekve, fejen-állva is megcsinálod, akár -20 fokban is. Azt már nem említem, hogyan bontod szét a forrasztott kötést, vagy hogyan tekersz még rá 2 szálat.  Az asztalra csavarozott bútor sarokpánt (gondolom vas) közé szorított vezetőnél úgy feszültségesést mérni hogy a betápláló sarukon van a műszer elég labilis dolog, nem csak a kötőelem hibájára utalhat. Nem vagyok WAGO üzletkötő, de Én maradok a technológiánál... 

nova

Na azért ez számomra érdekes technológiának hangzik, mármint a régi kábelsarú gyártási technológia. Én mint azért jó páran a fórumon a fiatalabb generációt erősítem, aki fogja a hidraulikus prést és rányomja a gyári sarút a kábelre és kész. :) Régen azért ez egy kicsit több időt vett igénybe a leírás alapján. Köszönöm az ismereteim ez irányú kibővítését. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

flatskerrobert

Egyetértek Fecóval !


     A forrasztott kötés is tud tartósan jó lenni, csak ne keljen bontani, és hozzárakni vezetéket, meg egy "kicsit" a szabvánnyal is ellenkezik. Egy tűz esetén az objektív szakértők átvizsgálják  a helységeket és meglátják a forrasztott kötéseket, na akkor lehet magyarázkodni, meg ügyvédeket fizetni. Holott lehet, hogy nem is elektromos probléma okozta a tüzet.
Ettől függetlenül én is Wagot építek be (eredeti Osztrákot), technológiát be kell tartani. Ha jól emlékszem 1994 óta használok ilyen összekötő elemeket, sorkapcsokat, stb. még nem volt problémám velük.


Ui: Én sem vagyok Wago ügynök.
FR,

szmihaly


Szelei