Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki

Értem én, hogy szép, meg jó, meg minden, de az a fa sajnos a biztonságos energiaellátás útjában van. Arra külön kíváncsi lennék, hogy melyik az a kertész, amelyik a szabadvezeték közelében ténykedni merészeltetik. Ha pedig a szolgáltatóra bízzuk, akkor abban soha nincs köszönet. Tudomásul kell venni, hogy az a szépen mutató lik, legrosszabb esetben az első évben már újra dzsungelszerűvé fog válni és akkor ismét kezdődhetnek a bajok elölről, hiszen a fa ágai nőnek a szélrózsa minden irányában. Amit megtanulhattunk eddig, az az, hogy az élet mindenhol utat tör magának és ez alól az élő fa sem kivétel, a mesterséges tereptárgyak rovására.

wpetya

Idézetet írta: Szelei Dátum 2011. december 12., 19:31:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Novill Dátum 2011. december 12., 18:29:43 DÉLUTÁN
Ezzel csak egyet lehet érteni. Nekem volt már jó néhány olyan hiba elhárításom, amikor az ügyfél arra panaszkodott, hogy hiába kapcsol le mindent mégis nagyon pörgeti a villanyórát valami. Az egyik esetben egy szegecselt (bevásárló központokban árulják halomba rakva) 3-as hosszabbító okozta a problémát. Itt a hosszabbító üzemi vezetõi között indult meg az átvezetés a rossz minõségû szigetelõ anyag miatt.  Olcsó volt a hosszabbító, de a használat során sajnos fogyasztásban megfizette a jó minõségû hosszabbító árát.
Ezt én is tapasztaltam, amikor mennem kellett a közintézményekbe szigetelési ellenállást mérni a gépeknek, hosszabbítóknak. Volt olyan, ami új állapotban 180MOhmos volt 1000MOhm helyett. Nem is értem, hogy engedik őket kereskedelmi forgalomba!  Narancssárga hosszabbítók mind megbuktak eddig.

Sajnos az itt kapható gagyi elosztóka úgy néz ki nem ellenõrzik megfelelõen! A csatlakozó-villa jelölés szerin 16 A.-es az elosztó alzat szintén 16 A. névleges jelölésû! De a vezeték amivel szerelik 0,75-1 mm2.-es 5-30 fm. hossznál. E-mellett a kábel szigetelõ réteg vastagsága sem felel meg az általunk használt szabványnak. Erek szín jelölése mint a kínai karácsonyfa izzósoré. Én a cégemnél meg tiltottam, hogy az anyag beszerzõnk be hozzon készre szerelt hosszabbítót. Inkább saját magam készítem kívánság alapján. Nem is volt égett, sérült hosszabbító azóta sem.

Üzenet összefûzve: 2014. december 22., 03:24:14 DÉLELŐTT

Idézetet írta: szmihaly Dátum 2012. január 20., 08:06:14 DÉLELŐTT
Szelei kollega!
A képekbõl nem derült ki,hogy milyen jellegû faipari cégnél dolgozol.Mellékesen megjegyzem,hogy minden valamire való cégnél van hasonló tûzeset. :) Én is a faiparban lehúztatam tíz-egynéhányévet.  Az általad kivitelezett tûzi-vész kikapcsoló megoldást "majdnem"jónak tartom. Csak egy kérdés merül fel,mi van a világítással? Mert ugye ahogy te is leírtad:
Idézmikor falnak támaszkodott és benyomta az üvegét, utána szolt, hogy elment az áram a cég egész területén
Ugye még a hülyeségre nem találták fel még a gyógyszert. Mi van ebben az esetben ha valaki esti-éjszakai órákban(kétmûszak)megteszi ugyan ezt.Mit szólnak hozzá az éppen szalagfûrész,-gyalugép,-darabolón dolgozók,ha teljes sötétségbe borul minden. Vagy le merevedik,s megse mer mozdulni,vagy ha elmegy,elbotorkál,valamilyen balesetet szenved. Nem írtál valamilyen vészvilágítás megoldásáról,amit esetleg,külön,kézzel lehet le-ki kapcsolni. Ugyan ez van egy nem várt áramszünetnél is. A faipar az eggyik legbaleset veszélyesebb üzem.

A vészvilágításnak azonnal automatikusan kell indulnia áram kimaradáskor. Ha kapcsolni lehet, az nem jó. Vannak sötétben foszforeszkáló táblák is.

exchange

Fő a pontos időbeli tájékoztatás :D Makó város hivatalos honlapja.
EDF Démász honlapon már 2-3 hete fent volt. Amúgy egy új szakasz bekötéséséhez szükséges oszlopkapcsolót szereltek :D

Nálunk Makón ez a divat ha valami koncert van vagy városrész nap volt olyan hogy szombaton volt a műsor és vasárnap kaptuk meg a értesítést. Volt olyan is hogy leírták hogy rendezvény volt tegnap.

Gyurmaúr(fi-relé)

Hi-hi, ez olyan volt, mint a Wolf Kati nevével, mint "rezidens" fellépővel a Hagymatikqumban meghírdetett szilveszteri buletosz... "egzotikus" hely ez a Makó, de legalább nem unatkoztok, nem egyhangúan telnek ezek a szűrke téli, Magyarosch napok... :'(

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2015. január 23., 17:57:43 DÉLUTÁN
Hi-hi, ez olyan volt, mint a Wolf Kati nevével, mint "rezidens" fellépővel a Hagymatikqumban meghírdetett szilveszteri buletosz... "egzotikus" hely ez a Makó, de legalább nem unatkoztok, nem egyhangúan telnek ezek a szűrke téli, Magyarosch napok... :'(

Ígyvan legalább nem unatkozunk :D Apró javítás: A Wolf Katit  egyébként a Hagymaház hirdette az a szinház, a Hagymatikum meg a fürdő :D de vannak itt még ilyen hagymás nevek ezekenkivül van Hagymanó (fürdő kabala figura,) Hagymamma (fürdő Étterem rész) igy hirtelen csak ennyit tudtam összeszedni :D

Gyurmaúr(fi-relé)

Méghogy Hagymatiqum?! MÁ én se vagyok 100-as, ekkora hülyeségeket írni. Majd a medansziéban fognak koncsertózni... ;D Ami az áramszünetesdit illeti; ezért én írnék pár csúnya disznó mondatot az önkorminak, csak úgy educativ céllal! Bár mondahatják azt, hogy tessenek szíves az EdF Démász siteját beállítani kezdőlapnak a gépen és folyton azon lógni...  :P Nem vagyok képben, hogy van-e, s ha igen, akkor milyen kötelezettségük az ilyen jellegű tájékoztatások úgymond átvételére, ennek azért érdemes lenne utána nézned, mert amennyiben igen, nos akkor nem kérdés, hogy máris lehet befűzni az A4-est a printőzbe...

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2015. január 23., 22:20:42 DÉLUTÁN
Méghogy Hagymatiqum?! MÁ én se vagyok 100-as, ekkora hülyeségeket írni. Majd a medansziéban fognak koncsertózni... ;D Ami az áramszünetesdit illeti; ezért én írnék pár csúnya disznó mondatot az önkorminak, csak úgy educativ céllal! Bár mondahatják azt, hogy tessenek szíves az EdF Démász siteját beállítani kezdőlapnak a gépen és folyton azon lógni...  :P Nem vagyok képben, hogy van-e, s ha igen, akkor milyen kötelezettségük az ilyen jellegű tájékoztatások úgymond átvételére, ennek azért érdemes lenne utána nézned, mert amennyiben igen, nos akkor nem kérdés, hogy máris lehet befűzni az A4-est a printőzbe...

Nincs szerintem ilyen kötelezettsége mert eddig még egyszer sem került ki, most is csak azért gondolom mert új város vezetés van. Az hogy állítsam be a Démász honlapot kezdőlapnak nem lennék meglepődve voltak már ilyen "kellemes" tapasztalom "Hülyeségekkel nyaggatom az Önkörmányzatot" ezt is úgy hallotam vissza a városban hogy a akkori műszaki osztályos ezt mondta. Pedig a rokonom előtt lévő belvízcsatornában mindig áll a víz, mert felfele nem folyik a víz :) ja és a szakértő megállapítása: "Ebben tényleg áll a víz!" 2010 óta eddig jutottam de most megint irtam ez ügyben most hátha az új  vezetés.-most nagyon bizonyítani akarnak hátha.

Gyurmaúr(fi-relé)

Hiába, itt semmi nem változott Mikszáth óta! Ebben csak az a tragikus, hogy ezt a fajta attitüdöt nagygyon nem csipázzák ám a csak a 2004-es csatlakozásunk óta  (előtte is kaptunk már kb. 5ezer MRD Ft-ot)olyan kb. 20ezer MRD Ft (ebbe már beszámítottam a '14-'20 közti pénzügyi ciklusban adandó 7.5ezer MRD Ft-ot is!) támogatást adó EU-nál és úgy általában a civilizált világban -pl. USA, Ázsia- sem. Azt is érdemex tudomásul vennünk, hogy nem ők fognak alkalmazkodni hozzánk, hanem mi leszünk kénytelenek alkalmazkodni, hiszen az "erősebb kutyuska b@szik" című ősi népi mondás ezen relációkra fokozottan érvényes! Azért kóstold be őket, hátha?!?


szmihaly