• Furcsa helyzet a fürdõszobai konnektornál 2 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Furcsa helyzet a fürdõszobai konnektornál  (Megtekintve 8557 alkalommal)

Nem elérhető janos.heviziTopic starter

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • janos.hevizi nincsen befolyása.
Furcsa helyzet a fürdõszobai konnektornál
« Dátum: 2012. Április 11., 23:58:01 pm »
Segítségeteket szeretném kérni a következõ furcsa helyzetre. A 80-as években épült lakótelepi lakás fürdõszobai világítása és egy földeletlen "borotva" elnevezésû aljzat egy kapcsolóval helyezhetõ üzembe, véletlenül vettem észre, hogyha le van kapcsolva az áram a konnektor és a lámpa mindkét vezetékén fázist jelez egy egyszerû fázismérõs csavarhúzó , az egyik vezetéken gondolom az igazi fázisnál erõsebben a másik vezetéknél egy picit halványabban jelez, viszont ha fel van kapcsolva akkor minden normálisan mûködik a fázisnál világit a nullánál nem . Ha valakinek van tippje nagyon megköszönném.Ja és kb. fél feszültséget lehet mérni ha le van kapcsolva az áram.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:Furcsa helyzet a fürdõszobai konnektornál
« Válasz #1 Dátum: 2012. Április 12., 07:03:58 am »
Vigyázni kell az egyszerû fázis ceruzák és a digitális mûszerek által mutatott jelek és értékek ki értékelésénél, mert olykor megtévesztõek lehetnek. Ha egy lekapcsolt vezetéken a fázis ceruza kisebb fénnyel világit általában a közelében van feszültség alatti vezeték, akkor a feszültség alatti vezeték mágneses erõtér hatására keletkezhet benne valamennyi feszültség. Ez a fázis ceruzán kisebb fénnyel világíthat. Ez általában ez egy normális jelenség. Ennek az értéke a távolsággal együtt nõ ha elég közel van egymáshoz a két vezeték. Ha egy egyszerû 3-4 eFt-os fázis ceruza jellegû teszterrel nézed meg, akkor ott is világit és csipog ha külsõ kéteres kábel szigeteléséhez érinted a tesztert. Mert a teszter is a mágneses térerõt is érzékeli.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Hírnév erő: 38
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
  • Nem: Férfi
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #2 Dátum: 2012. Április 12., 09:52:55 am »
Ha valakinek van tippje nagyon megköszönném.Ja és kb. fél feszültséget lehet mérni ha le van kapcsolva az áram.

Ha mûszerrel mérted akkor próbálj párhuzamosan a mérõ mûszerrel egy izzót kötni. Kiderül, hogy világít-e és hogy mekkora a mért érték.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

• Új tag
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2012. Április 12., 13:48:04 pm »
Köszönöm a gyors hozászolásotokat, de szeretném pontosítani az elõzõleg leírtakat mert lehet,hogy nem fogalmaztam meg elég világosan a kérdésemet és a problémát ne haragudjatok ezért most megpróbálom korrektül leírni a méréseimet. Mûszer: dig.multi. Tip. M890G / Fázisceruza :egyszerû csavarhúzós kiv. Tip.Kangtai gagyi kinai ? termék de jelzi a fázist. A vill.kapcsoló egyszerre helyezi áram alá az aljzatot és az izzó foglalatát, három féle variációt probáltam ki, le és felkapcsolt állapotban.
1: a foglalatban nincs izzó:
lekapcsolt áll. aljzaton mért fesz:115 V - fáziscer. fázison világít - nullán gyengén de világít
felkapcsolt áll. aljzaton mért fesz: 227 V - fáziscer. fázison világít - nullán nem világít.
2: a foglalatban normál 75W-os izzó:
lekapcsolt áll. aljzaton mért fesz: 0 V - fáziscer. fázison és a nullán is egyformán világít
felkapcsolt áll. aljzaton mért fesz:227 V - fáziscer. fázison világít nullán nem világít
3: a foglalatban Osram 24 W-os energiatak. izzó
lekapcsolt áll. aljzaton mért fesz: kb.80 V fáziscer. fázison és a nullán is egyformán világít
felkapcsolt áll. aljzaton mért fesz: 227 V fáziscer. fázison világít nullán nem világít
elnézést ha most meg egy kicsit túllihegtem a dolgot, ja és még egy utolsó lehetõség ? lehet,hogy a kapcsoló nem a fázist szakítja meg hanem a nullát ? Csak biztos ismeritek a lakótelepi szerelést, mindent bele a betonba és ha utólag valamit keresnél maximum robbantani lehet.
Ha valaki érti amit itt összehordtam és hajlandó tippet vagy segítséget adni azt elõre is köszönöm.

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #4 Dátum: 2012. Április 12., 14:46:19 pm »
Hali!
Az a féltápfesz nagyon különös. Én gyanakodni merek egy olyan kapcsolóra, amiben élvilágítás van, sõt, mindenképpen a nullát szakították vele és ez már halmazati probléma.

• Új tag
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2012. Április 13., 20:09:51 pm »
A kapcsoló normál 1 áramkörös és nem élvilágítós az ,hogy a nulla van megszakítva nekem is beugrott csak egy kicsit furcsán szerelték anno mivel nem egy-egy vezeték van rákötve hanem az összekötõ doboznál az egyik ágra 3 a másikra 2 vezeték csatlakozik és utána a csúnya szürke beton   azt is tudom hogy talán szét kellene kötni a vezetékeket és kicsengetni de reméltem, hogy kapok egy tuti tippet. Még arra is gondoltam talán össze égtek a vezetékek a falban és ez okozza a problémát.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #6 Dátum: 2012. Április 13., 20:18:23 pm »
Ha hozzá férsz a kötésekhez, át kellene újból kötni. Lehet, hogy nulla vezetõ lazulás van. Ez sokszor megtévesztheti az embert. Mert a terhelés folyamán változhat a kontakt.

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 20
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #7 Dátum: 2012. Április 13., 21:00:22 pm »

Hány kötés van megégve, szétégve, a fürdõszobai betápig az épületben?

• Új tag
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2012. Április 13., 22:04:35 pm »
Abban a dobozban amirõl megy a vezeték a lámpára és az aljzatra nincs szétégve semmi , hogy utána mi van a betonban azt nem tudom. De talán rémlik valami, jó pár évvel ezelõtt lecseréltem az ominózus "borotva" nevû aljzatot egy sima aljzatra mert nem tetszett és mintha csak a bekötõ csavaroknál volt valami kis égés de azt még le tudtam csípni volt még annyi vezeték.

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 20
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #9 Dátum: 2012. Április 13., 22:15:42 pm »

Igen.
Azért tettem fel ezt a kérdést, mert a jelenségbõl kiindulva, szerintem ezt égett kötés okozza. Ezek az épületek annak idején alumínium vezetékkel lettek behuzalozva. A mostani terhelés, teljesítményigény megnövekedett. Kérdés, hol mennyivel voltak ezek biztosítva. Egy túlterhelésbõl adódó égéshiba, egy nagy teljesítményû fogyasztó eléggé "perzselõ hatású". Folytonossági méréssel, szigetelési ellenállás méréssel a hibás hálózatrész megtalálható. Nem egyszerû, de a fürdõszobától ( a hibahelytõl) a betáplálás felé haladva, célszerû ezt megvizsgálni.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
2 Válaszok
905 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. December 12., 15:36:09 pm
írta nyaki
0 Válaszok
1139 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. December 12., 07:26:17 am
írta nova