ÉVÉ mérések díjszabása

Indította nyaki, 2012. március 19., 15:12:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Üdv Mesterek!
Gondoltam indítok egy ilyen jellegû témát is, mert pusztán tudásból nem lehet megélni, sajnos kellenek hozzá anyagiak is, úgy hogy lehetõleg mindenki jól érezze magát. Sajnos az idõ vasfoga megette a gazdasági stabilitást, ezért gondoltam idõszerûnek a témát.
Ki milyen tarifát vállal be (természetesen ha nem titok) és esetleg van valahol valamilyen hivatalos díjszabása egyáltalán, mert tapasztalatom szerint mindenki hasraütésszerûen szokta megállapítani az annyit?
Várom véleményeteket!
Köszi

JUVILL


Hasra ütéssel nem mindenki szokott árajánlatot adni. Ezt illik megelõzni egy helyszíni felmérésnek, és ha szerencséd van, kapsz egy korábbi minõsítõ iratot. Ezekbõl el lehet indulni. Ha a minõsítõ írat "gyenge" már mint szakmai szempontból, mert nem tartalmaz mindent, (például a nagy kiterjedésû fémhálózatokat), akkor jobban szét kell nézni a helyszínen. Ha van gyakorlat, akkor könnyebb. Van aki mérési pontra ad ajánlatot, van aki egyösszegût. Hogy melyik a jobb, errõl inkább a fórum "titkom kamrája" fejezetében fejteném ki véleményem.

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. március 19., 20:15:09 DÉLUTÁN

Hogy melyik a jobb, errõl inkább a fórum "titkom kamrája" fejezetében fejteném ki véleményem.

Na majd a kollégának ha meglesz az elegendõ hozzászólása, akkor majd áthelyezzük a titkok kamrájába a beszélgetés témáját. Ott jobban mennek ezek a témák. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Félre értés ne essék. Itt is megvan a lehetõség bárkinek kifejteni a véleményét.
Lehet találni az internetem is több honlapot, hol a felülvizsgálatoknak meg vannak adva az árai. Ezeket lehet böngészni. Ki-ki döntse el maga, hogy melyik a legjobb.
Vannak különbségek. Hogy ezek mibõl adódnak, azon lehet vitatkozni.

Novill

Az ár egy jó kérdés. Mi az az ár amiért tisztességes szakmai munkát lehet végezni. Feszültség alatti munkavégzésnek minõsül, ezért két ember minimum szükséges. A helyszíni felülvizsgálat után az adminisztratív szakmai kiértékelõ munkavégzés. Ezek idõ szükséglete. A normagyûjtemények 0,22 ó adnak rá. Ez egy felelõsség teljes jogi következményekkel járó feladat.  A vállalkozás milyen formában végzi a feladatot, fõállásban, kiegészítõ tevékenységben, stb.  Mi alapján állapítják meg az árat , mérõpont, alapdíj és a legkülönbözõbb trükkök, stb. Vagy csak egyszerûen átmásolják az elõzõ minösitõ iratot. Hát ezek és ehhez hasonló kérdések merülnek fel.

nyaki

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását.
Ettõl nem lettem okosabb, bár úgy látom, hogy a véleményem szinte azonos az eddigiekkel. Nekem nagyon rossz tapasztalatom van ezen a téren. Mivel nem olyan régen ûzöm a szagma ezen szépségeit és mert a mesterem egy igen komoly kvalitásokkal bíró ember volt, akinek tanácsára úgymond nem lettem olcsó János, ezért egyre kevesebb ezen irányú munkám, ami elszomorít. Ha nagyon olcsón dolgoznék, mint ahogyan azt egyre többen kérik, akkor lassan a megélhetés is veszélybe kerül, nemhogy a fejlõdés. Sajnos vannak olyan emberkék, akik mindenféle trükkel, de kiadják 10-30000.- -ért a komplett iratot egy olyan üzletre, ami szerény becslésem szerint is, legalább egy 50-60.000.- lenne.
A felvetésem pusztán arról szólt volna, hogy ténylegesen milyen árakkal érdemes és lehet dolgozni, mert megmondom a titkot, bár nem tudom mi ebben a titok egy szakmai fórumon, én nettó 250.- -ért csinálom mérési pontonként. Ez nem tudom sok-e, vagy nagyon kevés, de azt tudom, hogy nekem éppen biztosítja a megélhetést, mivel egyre kevesebben vannak, akik kérik a mérést, mert a hatóságok túlterheltek, a piac hanyatlik, zárnak be az üzletek, meg miegymás.
Ez a szakma is el fog jutni a piacgazdaság miatt egy olyan pontra (mint pl. a TV szerelõ, villanyszerelési üzletek stb.), amikor már egyre kevesebben lesznek és az élet velejárójaként egymást fogják tönkretenni a szakik az állandó aláárazással, míg "végül csak egy maradhat". Az "összefogás", csúnya piaci szóval a kartelezés itt nem mûködik (?), mert mindenki csak magára gondol ebben a világban. Bezzeg az energia-, mobil- és egyéb szolgáltatóknál, nem beszélve az állami elnyomó apparátust, ott fel sem merülnek az ellenõrzési és vizsgálati kérdések. Remélem mindenki érti, hogy mit akarok ezzel mondani! Az összefogáson sokszor az életünk múlhat, ha nekik lehet, nekünk miért ne lehetne(?).

Novill

Igen ez az összefogás nagyon jól mûködik a kereskedelemben, orvosoknál, hatóságoknál, multiknál,stb. De valahogy a mi szakmánkban nem mûködik sem a kivitelezésben sem a felülvizsgálat terén. Inkább bele döglenek, mint sem összefogjanak. A kis vállalkozások amikor már csak a veszteséget termelik, nem hogy össze állnának együtt mûködni. Ennek a legkülönbözõbb variációit lehetne elképzelni törvényes keretek között. Nem ezt teszik hanem mennek az árral lentebb és lentebb, inkább szakmailag kockáztatnak. Ilyenek vagyunk mi magyarok saját magunkat tesszük tönkre. Ha valaki szakszerûen dolgozik ott elvileg nem lehet nagy különbség. Az anyagot tudja mindenki hol kell meg venni azzal a kis különbséggel olcsóbban. Tehát abban lehet eltérés, hogy kevesebbet épít be a szakszerûség rovására. Így a munkadíjat és az anyagárat a szakszerû szereléshez képest az 1/3 ár alá lehet leszorítani. Ugyanez van a felülvizsgálatnál is. Van aki mérõpontonként 30-40 Ft-ért, de legtöbben 150-200ft-ért végzik el a feladatot.  Ha csak a mérõpont alapján számolunk egy bizonyos mérõponttól az egyszerûen követhetõ lenne. De ettõl eltérõ trükkök is vannak alapdíj, kisgépdíj,stb. De nézzük a te 250-Ft-os díjadat ( áfa nélkülit) hogy ebbõl neked mi marad meg az adózás és a költségeid levonása után. Ha kiszámoljuk meg lepõ eredmény jön ki fõállású vállalkozás esetén.

Zsolt-y

Üdv.
Mérési díjakkal kapcsolatba csak annyit hogy a tavaly nyáron kaptam egy felkérést egy komplett kórházi objektum mérési feladatára. Sok telefonálás adatgyûjtés után 1.6 milliós (nettó) ajánlat nem nyert. SOK. Számítások szerint kb 35 40 ezer mérési pont volt és 6 hónap alatt kellett volna végezni az egész munkával. Ha valaki nagy munkánál még ennél is olcsóbban dolgozik akkor sajnálni tudom.... Én sem szoktam fix árakkal dolgozni mindig figyelembe veszem a mérés helyét, kiterjedését, távolságát, esetekben visszatérõ ügyfél fogalmát.
Tisztelettel: Puskás Zsolt

Novill

Tehát nettó 1,6mFt a 35-40 ezer mérõpontra. Ez kb 40-46Ft/ mérõpontra jön ki ha jól számolok. 6 hónapra 1,6mFt, ami kb. 267 eFt/hó. A méréshez minimum két ember kell, tehát még fizetni kell egy kollégát is. Tudjuk, hogy az adminisztrációs idõ jelentõs. Vagyis több mint a helyszíni vizsgálat idõ tartama. Persze, lehet hogy 10 újjal tudsz gépelni ezért gyorsabban végzel. A nettó díjból lejön a rezsiköltségek és az állammal szembeni fizetési kötelezettség. A felülvizsgálat jogkövetkezménnyel járó feladat, vagyis a felülvizsgáló jogi értelemben felel az elvégzett munkájáért. Tehát minden ilyen jellegû munkánál, ha utólag ( egy baleset, vagy gazdasági kár esetén) kiderül, hogy felülvizsgálat hiányosságára vezethetõ vissza a hiba.  A szakértõ ezt megállapíthatja adott esetben! Akkor erre mit fog reagálni a felülvizsgáló?  A kérdésem ezen az áron mennyi haszonnal számoltál?

Könyves Kálmán

Dunántúli megyeszékhelyen a felülvizsgálók nettó 200ft minimál árban egyeztek meg. Tapasztalat szerint tartották is magukat ehhez. (Több persze lehet, ha elfogadják)