családi ház 3f --helyett 1f ?

Indította Atis57, 2020. január 11., 16:51:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Sziasztok!

Alaphelyzett ;
Családi ház vidéken 2X10A +1X16A kismegszakitóval. TN_C_S + áramvédő is van.
A lapos TV, számitógépek képernyóin mindenféle zavar jel látszik.
A házimozi rendszer alapból zug.!A WIFI szakadozik  (UPC kábeles).
Alaposan megvizsgálva villamos hibát nem láttam. Ezeket az információ technikai cuccokat--- hoszzabbitóval azonos fázisra kötve---megszünik a hiba !
Persze a 10A kismegszakitó nem kedveli a bekapcsolásokat ! de utána működik.
Voltmérővel a UPC  kábel árnyékolása  ---- Nulla vezető között jelentős 3-4V  mérhető , de van 1 fázis ahol "kinullázódik "!Azaz erről a fázisról táplálva mindent ,eltűnik a zavarjel?De ott pont 10A  kismegszakitó.
A házigazda hallani sem akar az 1fázisről , mert neki a műhelye miatt kell a 3f?
A mérője még nem a "szabványos " tehát jelentősebb beruházás kellene .
Mit tennétek ,a hiba megszüntetésére?

Simon Endre

Mit kell azon érteni, hogy a mérője  még nem szabványos? Továbbá, lehet hogy az UPC kábel árnyékolása  földeletlen, netán a nulla (PEN) földeletlen?

Atis57

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2020. január 11., 17:26:52 DÉLUTÁN
Mit kell azon érteni, hogy a mérője  még nem szabványos? Továbbá, lehet hogy az UPC kábel árnyékolása  földeletlen, netán a nulla (PEN) földeletlen?
Szia!
A fadobozos --remek kötésekkel (öklömnyi csombékok) gumand táblás kismegszakitók.EPH nincs.

Az árnyékolás  ohm mérővel nem mérhető a 3-4v miatt . A" ledes próbalámpa" áramutja záródik.

A PEN földeltnek tűnik?---bár Piros vezeték van bőven ...
Külön  segédföldhöz   , nincs feszültség emelkedés.

KábElemér

Szia! Áramköröket átkötögetni másik fázisra? A TV, házimozi stb. leveri a B10-est? Itt nem lehet valami olyan probléma, ami hangcuccoknál gyakori, hogy ha nem ugyanonnan kapják a tápot, de jack kábellel össze vannak kötve, akkor mindenféle zajt összeszednek? Földhurok alakul ki. De az is lehet, hogy a netszolgáltatónak van valami eszköze az utcasarkon, ami arról a fázisról megy.

S/K

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. január 11., 16:51:40 DÉLUTÁN

Alaposan megvizsgálva villamos hibát nem láttam.

Szemrevételezéssel vagy műszeres mérésekkel vizsgálva?
Hurok ellenállások megfelelőek? AVK megfelelő?

Először szerintem a földelést kéne rendbe rakni, lehet valahonnan "összeszed" még. A fő földelő kapocstól indulva vizsgálod.
Kiselosztó, mérőóra lekapcsol-elmenő földelő kiköt-mérés a bejövő hálózaton (L-PEN). Ha itt jó akkor mérés az L-és a házba menő földelő vezetékek között (hálózati föld nincs visszakötve). Ha itt is jó vagy tudsz mérni megfelelő értékű vagy egyáltalán mérsz itt hurokellenállást akkor valahol még földelve van a rendszer.
Lényeg egy földelési pontot kéne kialakítani, első lépésként. További vizsgálatok (esetleg megfelelő értékű földelő telepítése) ezek után.

Atis57

Idézetet írta: S/K Dátum 2020. január 12., 08:11:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. január 11., 16:51:40 DÉLUTÁN

Alaposan megvizsgálva villamos hibát nem láttam.

Szemrevételezéssel vagy műszeres mérésekkel vizsgálva?
Hurok ellenállások megfelelőek? AVK megfelelő?

Először szerintem a földelést kéne rendbe rakni, lehet valahonnan "összeszed" még. A fő földelő kapocstól indulva vizsgálod.
Kiselosztó, mérőóra lekapcsol-elmenő földelő kiköt-mérés a bejövő hálózaton (L-PEN). Ha itt jó akkor mérés az L-és a házba menő földelő vezetékek között (hálózati föld nincs visszakötve). Ha itt is jó vagy tudsz mérni megfelelő értékű vagy egyáltalán mérsz itt hurokellenállást akkor valahol még földelve van a rendszer.
Lényeg egy földelési pontot kéne kialakítani, első lépésként. További vizsgálatok (esetleg megfelelő értékű földelő telepítése) ezek után.
Sziasztok!
Ma megint kimentem , s egy rövid beszélgetés után abbahagytam a munkát.
A Tulaj"nagyon elégedett",hogy megtaláltam a 3 fázison bejövő hibát, de rám már több pénzt nem szánna !Nem óhajt új elosztót
Majd az ő villanyszerelője befejezi  ,a munkát!    hát ennyit erről!