Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mikerulz

Emlékszem mikor Magyarországon megjelent az első önkiszolgáló pénztár és egy-két olyan oldal is írt ezekről ahol igazából csak bulvárt olvasni. Viszont ezek a cikkek azt jelezték, hogy nemcsak az ipari gyártósorokon dolgozó ember váltható ki hanem a mindennapi élet számos területén változás várható és jobb mindenkinek odafigyelni ezekre az újdonságokra.

A CGP Grey ezt a fejlődést és jövőképet egy nagyon jó videón prezentálja, ami angolul van de remekül összeszedett.
Magyarul lényeget ezen a linken lehet elolvasni: http://tinyurl.com/ldydzog

https://www.youtube.com/embed/7Pq-S557XQU

nova

A világ mindig változik.
Csatoltam én is két képecskét. (e-mailen küldték őket) :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi


nova

Ilyen szemléltetési móddal még nem találkoztam az oktatási rendszerben, ahol a teljesítmény tényezők és a sör kapcsolatát ilyen módon ábrázolják. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2014. augusztus 26., 15:04:16 DÉLUTÁN
Üdv. a Kollégáknak!
Az újabb porszivók igénylik a C10A-t, vagy a takaritógépek a C16A-t. A hölgyeket meg kell tanitani arra is, hogy porszivózáskor a min. fordulatszámmal inditsanak!

A férfiakat pedig arra, hogy ne így indítsanak! :-)


980POWER

Az ember nem is biztos, hogy meglepődik, de ha mégis... :P
Az 1. kép az rendben, hisz minden be van kötve, vagy nem? ;D
A 2. kép a konnektor fölötti kötő doboz tartalmát prezentálja. Ami a képen látható: jobb oldalt van a lakáselosztó egy 16 A biztosító betéttel ellátva, az óra 10 A EB kismegszakítóval. :o (na, ez pont nem látszik) Innét jön a 1.5 tömör alumínium vezeték szürke, fekete és piros színnel, mint látható a piros csak úgy áthalad a dobozon, csakúgy a lakás összes többi kötődobozán a legutolsóig, >:( a szürke az megadta magát, (pedig csak rádiót akartam hallgatni) csecsebecse sodrot kötés (mint itt mindenütt) textilszigetelő szalaggal betekerve. Érdekes megoldás van kialakítva, a szerelvények cserélve lettek a vezetékek megtoldva, befalazva a szerelvény dobozok körül, tehát kihúzni sem tudom. >:(
A 3.- 4. kép a földelő szondát mutatja, szóval a piros vezeték az utolsó kötődobozig ment, ahol valamikor volt egy darálónak egy földelt konnektor és innét volt a szonda kivezetve, de nem akármilyen módon, szóval kiástam, 20 cm föld alatt a kötés a képen látható M 6 csavarral megoldva. :P
Az 5. képen, na, ezt nem találjátok ki micsoda, anyagát tekintve azt hittem bakelit, de nem, valami égetett agyag.
Az öregek azt mondták a ,,falu legjobb villanyszerelője" készítette. Azért volt a legjobb mert a kastélyból minden anyagot be szerzett ingyen és rajta kívül nem volt más villanyszerelő. (1960' évek.)
A 6. képen a csapadék víz elleni védelem a kastély be táp vezetékén.

980POWER

Az EB kismegszakító titokzatosabb oldalát kaptam lencse végre. :) Szerintem vannak többen is, akik nem láttak ilyet kívülről sem, de belülről még kevésbé. Gondolok a fiatalabb korosztályra.
Régen ilyen ízléses kapcsolók és konnektorok voltak a mindennaposak. A jobb oldali az lehetett a deluxe változat mégpedig azért, mert sötétben zölden világít a kapcsoló gomb. 8) Létezett belőle csillár kapcsoló is. Bocs hogy nem subickoltam ki őket, de így látszik a használat nyoma, érdekes, hogy immáron több mint 50éve működnek. A fekete keretes az konyhában van felszerelve, tehát napi szinten minimum 2-3 kapcsolást kellett elviselnie. Ma már csak addig lesznek fent míg teljes felújítást nem csinálok. Utána bekerülnek az elektrotechnikai gyűjteményembe.  8) Vannak az 1910-es évekből is eszközök, majd készítek képeket róluk.  :-*

nova

Latin amerikai meleg víz előállítási módszer. Te mernél itt fürödni?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

980POWER

Ez valami olyan zuhany fej, amiben bent van a fűtő szál? Én úgy látom ez tutira meg van oldva és már többen is túlélték a tusolást. :) Tegnap néztem egy filmet ami Bangkokban játszódott, csodálatos az utcai hálózat és nem a film kedvéért készítették olyan pókhálószerűre. Az egyik hotel folyosójának illetve lépcsőházának a mennyezetén futottak a porcelán szigetelőkre szerelt csupasz vezetékek. A filmnek része volt az áramszünet is állítólag ott olyan gyakori, hogy az már kuriózum. :o

Szirty