Almérõ szerelés

Indította orkester, 2012. január 09., 17:26:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

L.ZOLTÁN

Üdvözlöm a Fórumot!

Egy ismerősöm megkért, hogy tegyek fel a műhelyébe egy digitális, sines almérőt. A főmérő alatt 3X32 A kismegszakítók vannak.

Tehát direkt mérőről lenne szó.

Neki álltam a megadott 20eFt ár körül keresgélni. Természetesen többségében kínai szerkentyűket találtam ilyen árban.

Tulajdonképp ez nem is lenne probléma, mert manapság ami nem Kinában készül az már gyanús.

Komolyra fordítva a szót igazából a méréshatár jelölésével van gondom. Típustól független olyan feliratokat találtam, mint pl.
3x10(100)A   20(100)A  3x45(100)A  Kérdésemre azt a választ kaptam, hogy 100 amperig mérnek, de akkor miért van zárójelbe téve?

A zárójel előtti adat számomra egyértelműbb, vagy ha olyan jelölés lenne 0-100A .Láttam olyat is, hogy 10-100A (10A alatt mi történik?)

Az áramváltós típusnál a beírások alapján értem a dolgot, de a direktnél miért nincs"direkt" módon jelölve.

Szerintem ez csak nekem ennyire bonyolult, mert nem értek hozzá :-[ .

Ezért kérem a segítségeteket, esetleg ha bevált típust is tudnátok ajánlani, azt néhány jó szóval meg is fogom hálálni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


Novill

Bázis áram ( maximális áram)

L.ZOLTÁN

Novill!

Köszönöm a választ, de lenne még kérdésem. A mérőn lévő bázis áram érték legyen a mérvadó a kiválasztásnál?
Vagy az csak arra utal, hogy azon az értéken lett belőve a készülék, azaz ott a legpontosabb?

Eddig azt gondoltam, hogy az első érték a méréshatár, és a zárójelben lévőt is elviseli pl. egy nagyobb indítóáramú gép bekapcsolásának idejére.

A műhely ahova kellene a mérő, kb 25KW összteljesítményt igényel, 90%-ban forgógépekről van szó. De ez már a csúcs, ha minden gép megy. /Ilyen még sosem volt, de gondolkodnak profil váltáson, akkor főleg sütőkemencék lennének x. telj.felvétellel / Akkor már bővítés is szóba jöhet, de az almérőt jó lenne már most úgy kiválasztani ami akkor is jó lesz.

Ebben kérnék egy kis segítséget.

Üdv. L.Z





Könyves Kálmán

20 eFt-ért almérő? Hát, nem tudom...
Elszámolás alapját fogja képezni, vagy csak tájékoztató jellegű?
Lehetséges bővítés meddig "érhet"?
Direkt mérőt 63 vagy max. 80A-ig kapsz szerintem, ha ez nem takarja be, vagy később elképzelhető nagyobb igény, jobban jársz áramváltóssal.
Schneider akció:
http://www.schneider-electric.hu/documents/news/Schneider_Do_Akcio_final_web.pdf

A9MEM3100
iEM3100 fogyasztásmérő, közvetlen csatlakozás 63 A-ig
41 529 nettó

METSEPM1000
Teljesítménymérő I,In,U,V,PQS,E,PF,Hz,átlag (áramváltós)
43 926 nettó

Az árak a hivatalos listáról valók, ha van kereskedésben kedvezményed, lehet hogy olcsóbban is hozzájutsz!

L.ZOLTÁN

Köszönöm a tanácsot!

A spórolás azért van mert csak azt szeretnék tudni mennyi a műhely fogyasztása. Ez eddig együtt ment a lakással. A "megspórolt pénzt" inkább a ÁVK kapcsolóra költettem el, mert eddig az nem volt, most lesz 45.e Ft-ért.

Végül találtam több mérőt  is pl.: DTS 353, MRX, GAO stb, és 100Ampert  tud max. mérni mindegyik. Ez fölé semmi szín alatt nem fognak menni a 63A is elegendő lesz bőven. Majd valamelyikre rábökök.







petike199600

Sziasztok!
Tegnap a szomszédom műhelyébe bekötöttem egy 3 fázisú digitális fogyasztásmérőt. 0,7Kwh-t mutatott mikor áram alá helyeztem. Az áram alá helyezést követően még ott volt egy órát és terheltem 1,5A-el mert ment a világítás. Ebben az egy órában 0,1 kWh fogyasztást mutatott. Szóval mikor eljöttem tőle 0,8-nál állt az óra. Ma hívott hogy 8 kWh-nál áll az óra és hogy én fogyasztottam-e el ennyit. Mondtam hogy én nem. Van fennt nála egy másik villanyóra is ami ugyancsak a méri az ő fogyasztását ami 10. hó 4-én 2061-nél állt. Tegnap mikor ott voltam 2070-nél állt. Szóval egy hét alatt fogyasztott 9 kWh-t. Ma mikor hívott akkor kérdeztem tőle hol áll ez az óra és aztmondta hogy 2078-nál. Szóval tegnap éjszaka elment neki 8kWh áram elvileg. Ez mitől lehet? Mit csinálhattam rosszul? Egy fogyasztásmérő bekötése nem olyan nagy dolog, csatolok képeket bár már fennt volt az elosztón a maszk, így a bekötés nem látszik. Alulról jön be a táp az órába mert így volt jelezve az órán. A Schneider Resi9 kismegszakítókat is én raktam be tegnap. Kérlek segítsetek!
Köszönöm szépen!

980POWER

Petike! A képek így nem igazán fognak segíteni, és én feltételezem, hogy nem is kötöttél el semmit. Ha jól értelmezem a felvetést, akkor mind a két óra indokolatlanul mért 8 Kwh-t, mert elvileg nincs fogyasztás. :o Szerintem mérjél rá az óra előtt és után is mind a 3 fázisra egy ampermérővel, lehet, hogy van egy rejtett szivárgó áram, ami nem nagyobb, mint a kismegszakítók értéke. (Fi reléről nem írtál, van-e)

Könyves Kálmán

Hello Petike!

Kíváncsi lettem volna erre a "Stilo STI491 digitális fogyasztásmérő 3x20(100)A 7mod 1309" nevű termékre, de semmi infot nem találtam róla, van valami doksi róla, ne adj isten pdf? Nincsenek illúzióim a Daniella "nagyszerű" termékeivel kapcsolatban, (gondolom költséghatékony megoldás volt,) azért megírhatnád, mi alapján esett pont rá a választásotok?

Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy egy másik (ne adj isten kalibrált) műszerrel ellenőrizni kellene.

 

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Megvan a ludas!!
Egy 500W-os reflektor ment egész éjszaka csak nem vettük észre hogy fel volt kapcsolva mert kívül van egy alkonykapcsoló és belül a falon lévő kapcsolót meg nem néztük meg hogy milyen állásban van. Azt a kapcsolót a tulaj felejtette felkapcsolva és hát éjszakára az alkonykapcsoló bekapcsolta a lámpát. Azóta rendesen mér az óra, úgy ahogy kell! Szóval rendben van minden.
Könyves Kálmán: Igazad van azért ez lett megvéve mert olcsó volt. De hát a tulajnak nem nagyon tetszett a 40.000 Ft-os ár a márkásabbra, így hát a kismegszakítókból be tudtam szerelni a "minőségit". Még lehet beruháztatok vele egy FI-relére, ha engedi a pénztárcája.
Mindenesetre köszönöm szépen a segítségeteket! :)

Gyurmaúr(fi-relé)

Peti, én azért egy műhely főbiztosítékának nem egy hulladék kismegszakítót tennék fel ,hanem minimum egy D02-es ,vagy épp TYTAN 63A-es , magas zárlati áram tűrő olvadó biztit, mert itt igenis lehet akkora zárlati áramérték, hogy attól kozmikus pályára áll az egész hóbelevanc, aztán senkit nem fog érdekelni, hogy téged csupán a "jószándék" hajtott, amikor nem akartad "extra kiadásba" taszajtani a tulajt és kattanni fog a bilincs a kicsi csuklódon!! :'( Eleve az egész elosztó kissé szedett-vedettnek hat, melyet egy vérbeli villanyász nem adhat ki a kezéből, mert ha bármi gáz van, az egész szarosbödön rád fog hullani!! Ami az 500W-os refit illeti; ott is javasolhattál volna mondjuk egy 250W-os fémhalogént, CMH kiadásban, pláne hogy egész éjjel mennie kell, de amennyiben 3 db, egyenkét 50W-os LED fényvetőt pakoltál volna fel megfelelő lokációval, akkor már nagyon szeretett volna az ügyfeled. Ezt hívják úgy, hogy addícionális support, melytől te leszel az ászkirálycsászár villanyász!!