• Loxone programozási segédlet 4 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Loxone programozási segédlet  (Megtekintve 5250 alkalommal)

Nem elérhető VanditTopic starter

• Aktív tag
  • **
  • Hírnév erő: 1
  • Vandit nincsen befolyása.
Loxone programozási segédlet
« Dátum: 2011. Szeptember 12., 07:26:10 am »
Nekem lenne egy kerdesem adott egy Loxone miniserver es egy KNX/EIB dimmer hogyan tudom azt megvalositani, hogy a mobilos feluletrol tudjam egy csuszka segitsegevel a dimmerem fenyerejet allitani?

Mikor lesznek bemutatopeldak KNX/EIB -hez?

Koszonom

Nem elérhető Schmidt András

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • Schmidt András nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
    • Loxone Electronics
Re:Loxone programozási segédlet
« Válasz #1 Dátum: 2011. Szeptember 12., 07:37:14 am »
Szia,

a feladat megoldása nem túl bonyolult. Az EIB/KNX rendszert kell megfelelõen beállítani, majd %-os kimenetet küldeni egy olyan bemenetrõl, amelyik csak a webes felületen látszik (virtuális bemenet). Az oktatásokon átvesszük az alap EIB/KNX-es felhasználásokat.

• Aktív tag
  • **
« Válasz #2 Dátum: 2011. Szeptember 12., 08:30:26 am »
Szia,

a feladat megoldása nem túl bonyolult. Az EIB/KNX rendszert kell megfelelõen beállítani, majd %-os kimenetet küldeni egy olyan bemenetrõl, amelyik csak a webes felületen látszik (virtuális bemenet). Az oktatásokon átvesszük az alap EIB/KNX-es felhasználásokat.

En ezt ugy csinaltam, hogy hasznaltam egy KNX/EIB dimmer funkciot is de akkor az oda felesleges?

• Rendszeres látogató
    • Loxone Electronics
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 12., 11:38:21 am »
Az EIB/KNX blokk akkor hasznos, ha a világítási kör státuszát is meg akarod jeleníteni a vizualizálásban. Ebben az esetben a 'Q' kimenetet nem kell bekötni. A dimmelést az EIB/KNX rendszerben két módon lehet elvégezni:

• Relatív módon a blokk AQ kimenetét, és az EIB/KNX dimmelõ objektumát használva
  • Abszolútértékkel a blokk AQp kimenetét, és az EIB/KNX fényerõ objektumát használva

Én az utóbbi megoldást javaslom.

• Aktív tag
  • **
« Válasz #4 Dátum: 2011. Szeptember 12., 12:00:22 pm »
Az EIB/KNX blokk akkor hasznos, ha a világítási kör státuszát is meg akarod jeleníteni a vizualizálásban. Ebben az esetben a 'Q' kimenetet nem kell bekötni. A dimmelést az EIB/KNX rendszerben két módon lehet elvégezni:

• Relatív módon a blokk AQ kimenetét, és az EIB/KNX dimmelõ objektumát használva
  • Abszolútértékkel a blokk AQp kimenetét, és az EIB/KNX fényerõ objektumát használva

Én az utóbbi megoldást javaslom.

Az a statusz most nemerdekes en ugy csinaltam ahogy az abran kuldtem a blokk AQp kimenetere tettem a KNX/EIB aktorom fenyero objektumat a bemenetre meg egy virtualis bemenetet (mertekegysegnek <v.2>%) de valahogy nemukodik ha figyelem az ETS-ben a monitort mikozben a csuszkaval jatszok akkor szepen erzekeli az ertek valtozast de valahogy nemukodik :(

• Rendszeres látogató
    • Loxone Electronics
« Válasz #5 Dátum: 2011. Szeptember 12., 18:32:02 pm »
Szerintem az adattípussal van a gond. Ott az EIB/KNX aktor tulajdonságok fülön a "Fényerõ érték / Pozíció EIS6 (0-100%)" típust kell választani.

• Aktív tag
  • **
« Válasz #6 Dátum: 2011. Szeptember 12., 21:28:19 pm »
Szerintem az adattípussal van a gond. Ott az EIB/KNX aktor tulajdonságok fülön a "Fényerõ érték / Pozíció EIS6 (0-100%)" típust kell választani.

Holnap lesz idom kiprobalom :) Amugy azt honnan tudom, hogy mi mit jelent gondolok itt az EIS6-ra erre van valami leiras? Koszi

• Rendszeres látogató
    • Loxone Electronics
« Válasz #7 Dátum: 2011. Szeptember 13., 08:24:37 am »
Áttekintés

...azért nem ennyire bonyolult:

Kapcsolás - EIS1
Dimmelé relatív - EIS2
Idõ - EIS3
Dátum - EIS4
Hõmérséklet értéke/szenzorok mért értéke - EIS5
Fényerõ érték százalékban - EIS6
Árnyékoló mozgatása relatív - EIS7
Lebegõpontos szám - EIS9
16bites számláló - EIS10
32bites számláló - EIS11

• Aktív tag
  • **
« Válasz #8 Dátum: 2011. Szeptember 14., 11:08:00 am »

http://www.marica.sk/loxone/teszt.rar

Andras ide felraktam a dimmelest valahogy nemukodik meg tudnad nekem nezni, hogy mit csinalok rosszul? Van ugye egy EIB/KNX dimmer aktorom ezen szepen beprogramoztam hozza egy EIB/KNX kapcsolot ugy szepen mukodik. Loxonban a kimenetet ugy allitottam be ahogy irtad, de valahogy nem akar mukodni. Koszi elore is.

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 38
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #9 Dátum: 2011. Szeptember 16., 21:53:07 pm »
Elkezdtem nézegetni én is a szoftvert ami a beállításokhoz szükséges és egy kérdés merült fel bennem. (szerintem lesz több is :) )

Hol tudom a programban beállítani, hogy a bemenõ jel változására milyen kimenõjel jelenik meg? Valamelyik videóban mintha láttam volna, hogy szimulációban van erre mód.

Üzenet összefûzve: 2011. Szeptember 17., 21:07:51 pm
Nézegettem a programot ami így elsõre eléggé egyszerûnek tûnik, talán túlságosan is. :) Pár dolgot nem igazán találtam benne. Például hogyan lehet funkció blokkokat csinálni amit késõbb fel tudok használni. A minta programokat nézegetve például vannak benne sms és e-mail gatewayek, hogyan tudok ilyeneket készíteni?

A példa programok közül a központi árnyékolás funkcióját, hogyan lehet kiegészíteni azzal, hogy a napállásának megfelelõen mozogjanak fel és le a redõnyök?

Ha elkészül a program és a szimulációban mindent jónak találom, feltöltöm a mini szerverre. Ezután egy másik szoftver kell a felhasználói szoftver funkcióinak beállításához és felprogramozásához?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
Loxone blog

Indította Schmidt András « 1 2 ... 6 7 » Loxone

68 Válaszok
17136 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Február 02., 08:00:42 am
írta Schmidt András
48 Válaszok
17034 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Augusztus 22., 15:38:45 pm
írta Schmidt András