Földelő szonda kemény talajba

Indította hacsate, 2014. július 02., 12:26:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

hacsate

Sziasztok.
Lehet már valahol tárgyalták, de én nem találtam meg.
Lakótelep bérháznál a földelő szondák tönkre mentek. Új keresztföldelőt ütnék le 2m-eseket. Sajnos a talaj töltött. Ráadásul kohósalakkal. Ez kellően összecementálódott. Így képtelenség még gépi segítséggel is leütni. Fél méterig tudtunk gödröt ásni. Még így is csak 1m-ig ment le. Hívok fúró mestert, aki le fog fúrni 2 m mélyre, kb: 10cm-es átmérőben.
A kérdésem a következő:
halottam olyan anyagról, amivel feltöltve a lyukat, a szonda behelyezése után, tökéletes vezetést biztosít a talaj felé. Valamilyen perlit féle. Igaz-e ez, és ha igen, akkor mi a neve és hol lehet beszerezni?
Köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel.

recens


Villanyreszelő

Idézetet írta: hacsate Dátum 2014. július 02., 12:26:42 DÉLUTÁN

Lakótelep bérháznál a földelő szondák tönkre mentek. Új keresztföldelőt ütnék le 2m-eseket. Sajnos a talaj töltött. Ráadásul kohósalakkal. Ez kellően összecementálódott.

Üdv!
Ha már fúróembert hívsz én a helyedben vennék 3 méteres pálcikát,kicsit drágább,aztán földelési ellenállásmérés.
Több földelő szonda  is összeköthető szükség esetén.

wpetya

Miért nem fektettetek le egy 5 métereset? Nem kel  annyit szenvedni vele.

villanyvili

Idézetet írta: wpetya Dátum 2014. december 22., 01:10:42 DÉLELŐTT
Miért nem fektettetek le egy 5 métereset? Nem kel  annyit szenvedni vele.

Igen, fagyhatár alá (70 cm - 1 m). És nem utolsó sorban olcsóbb is, mint a fúróember! :)
Villmix Euro Kft. Debrecen

Szelei

Sajátmunkahelyemen is töltött a talaj, ami az egykori ZIM (Zománc és kádgyár) kohósalakjával töltöttek fel.

Nekem is gondot okozott a szonda leverése. Volt, amit arrébb kellett leverni a tervezettől, de megérte. A talaj vízszint változásai nem befolyásolják annak földelő értékét. A körföldelők kiterjedd, mérete biztosítja a megfelelő értéket minden időjárási és talajvízszint változás ellenére.

Én nem tartom földelésnek egy a föld alá fektetett 5 m.-es gömbvasat, ha az csak egy méter mélyre van lefektetve. Még családi ház esetében sem! Tudom nagyon meg kell vele kínlódni de a nyugodt alvás egyik alapja. :)

Sztrogoff

Idézetet írta: Szelei Dátum 2014. december 22., 09:47:29 DÉLELŐTT
...Én nem tartom földelésnek egy a föld alá fektetett 5 m.-es gömbvasat, ha az csak egy méter mélyre van lefektetve...
Miért ez a véleményed?

Simon Endre

Kellemes Karácsonyt minden fórumtársnak !
(Tudom hogy nem itt a helye, de  legalább elolvassátok. Hi !)
A földelés levezetési értékét én nem bízom a véletlenre, mivel avitt 1/2 colos cső mindíg akad, pláne egy felújításnál azt használom mérőszondának a hosszát megmérem a lehetséges mélységíg leverem vagy lefúrom és kellő óvatossággal, fogyasztón keresztül, mért 0,5-4 A áramot hajtok át rajta. Ha van segédföldeléshez alkalmas távolság (15-20m) akkor megmérem a feszülségemelkedést a próbaföldelőn, ha nincs pontosabb áram feszülségméréssel számítom ki a referenciaértéket. Természetesen a csőnek sem festettnek sem jelentősen korrodáltnak nem szabad lennie. A levert hosszból  és a kerületből számított felűlet jó közelítéssel kiadja a kívánatos földelési keresztmetszetet. Nálam ez még mindíg bevállt, jellemzően a várt értéknél jobb adatokat kaptam kivétel egy hibás TR állomás csillagpont földelése esetében. ( Erről korábban beszámoltam.)
Amennyiben szabadon gazdálkodom az ügyfél pénzével meggyőzöm az árokba fektetett szalagföldelő használatáról ez esetén a próbaszondával mért értéknél  többszörösen jobb értéket kapok, erre még senki sem panaszkodott. A földelőszalag 35-40 mm széles 3,5 - 4mm vastag és teljes hosszban tüziónozott. A felvezetés saját anyagából műanyagcsőben, vagy elvakolt vezetékcsatornában fut. A szokásos EPH sinek kis reszeléssel befogadják a szalagot. Az EPH kötésdobozt a föld irányába eltömítem. Lásd csatolmány. Ha közműárok van az építkezésen abban helyezem el szalagföldelőt, ha az rövid akkor kétoldalon vezetem , vagy tovább ásom az árkot. Ezek a földelések jellemzően tizedohm tartományban vannak.

Szelei

Idézetet írta: Szelei Dátum 2014. december 22., 09:47:29 DÉLELŐTT
A talaj vízszint változásai nem befolyásolják annak földelő értékét. A körföldelők kiterjedd, mérete biztosítja a megfelelő értéket minden időjárási és talajvízszint változás ellenére.

Kedves Sztrogoff.

Bocs de a választ is meg írtam.

Gyurmaúr(fi-relé)

Hopplá, OBO 1801!! Yeesss...
Egyet nem értek, hogy ez miért nem a tokozott mérőhely egyik, alsó 1530-as (150x300) PVT-jébe került, hiszen abban az esetben a beérkező méretlen betáp kábel PEN ere érkezhetne rája!  ::)