• Gáz szolgáltatokkal kapcsolatos villanyszerelési feladatok a lakosságnál. 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Gáz szolgáltatokkal kapcsolatos villanyszerelési feladatok a lakosságnál.  (Megtekintve 3147 alkalommal)

Elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Az előző időszakban már volt itt téma  valahol a gáz  szolgáltatok igényei, illetve a törvények  alapján milyen igények merülnek fel a villanyszerelő felé, de nem találtam meg.
Ma nekem is jött egy ilyen jellegű feladat.  Az igény leírása:  Adva vagyon a földszinten egy kombi kazán és az emeleten egy gáz tűzhely. A gázosok kérése ha a tűzhely pára elszívója működik, akkor a kazán ne működjön. Oldja meg ezt a reteszelést, úgy hogy a gázkazán automatika dobozát nem bonthatja meg. Tudjuk a pára elszívó ventilátorát a készüléken lévő kapcsoló kapcsolja.  Ha ehhez a kapcsolónál beépítünk egy relét, akkor a kazán automatikánál való megfelelő bekötéssel a feladat ugyan megoldódik. Más egyéb megoldásokkal nem garantálható a feladat teljesítése.  A probléma, hogy a készülékek garanciája ugrik.  Sajnos a  rendelet azon pontját még nem sikerült elolvasni és értelmezni, hogy mi a pontos követelmény a hivatkozott rendelet értelmében.
 Ki hogyan látja ezt a kérdést és a feladat megoldást?

Nem elérhető czapi

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • czapi talán lesz valaki.czapi talán lesz valaki.
  • Nem: Férfi
    • ElektroNord Kft. weboldala
Re:Gáz szolgáltatokkal kapcsolatos villanyszerelési feladatok a lakosságnál.
« Válasz #1 Dátum: 2013. November 07., 18:08:22 pm »
Üdv!

Én áramfigyelő relén vezetném keresztül a páraelszívó betáp fázis vezetőjét  és a bontó érintkezője engedélyezné a gázkazánt.

Pl.:
Áramfigyelő relé - PRI-32

Felhasználók, akik megköszönték:

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #2 Dátum: 2013. November 07., 18:18:08 pm »
A kazán engedélyezése hogyan történik, ha dugaszoló aljzatba csatlakozik. A dugaszoló villát nem engedik kikötni, de a kazán automatika dobozába sem szabad benyúlni. A termosztát vezeték bontása sem jó, mivel kombi kazánról van szó.

Nem elérhető czapi

• Villanyász
« Válasz #3 Dátum: 2013. November 07., 18:56:54 pm »
Milyen kombi kazánról van szó?

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #4 Dátum: 2013. November 07., 20:14:25 pm »
Típusát nem jegyeztem meg mivel nem engedélyezett bele nyúlni a dobozába a garancia miatt sem, de úgy rémlik junkersz. Az áram figyelő relé a pára elszívónál valóban jó megoldás lehet.

Nem elérhető czapi

• Villanyász
« Válasz #5 Dátum: 2013. November 07., 20:33:33 pm »
Utána olvasva az interneten, léteznek olyan kazánok, amelyekhez be lehet építeni retesz kártyát.
A kártya a páraelszívót reteszeli és szakszerviz építheti be a kazán elektronika dobozába.
Szerintem a járható út:
kazán típus tistázása
Szerviz keresés, mi a javaslatuk
Ha van retesz kártya azt használni.
Ha nincs retesz kártya megtudni van e külső retesz fogadási lehetőség és azt használni.

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #6 Dátum: 2013. November 08., 19:14:31 pm »
Én ezt egy szolnoki cég által gyártott retesz segítségével oldottam meg, melynek termisztorja a cirkó égőtálcájára van erősítve egy csavar segítségével és az eszköz megfelelő kivezetéséhez kötöttem a konyhai elszívó betáp kábelét, ezért az a kazánhelyiségből kapja a betápot és nem az egyik konyhai dugalj áramkörből, zag schon... Íme a gyártó siteja, én a piros etikettest használtam...http://www.gazelektronika.hu/jrk_fam.htm

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
91 Válaszok
40826 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2016. Szeptember 12., 17:46:37 pm
írta Fecó
14 Válaszok
6638 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. Június 09., 01:47:16 am
írta VWHC
0 Válaszok