A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Novill

Nyaki! részben ugyan igazad van. Valóban sok sajtó a hirdetés bevétele érdekli, ez önmagában nem is lenne baj.  Abban viszont tévedsz, hogy az ingyen munkát reklámozó cég kifizeti a megjelenés költségét. Miért is fizetné ki, ha ingyen végzi ezt a munkát. Vegyük tudomásul ez közérdek. Én sok e mailt elküldtem illetve telefonáltam,vagy nem válaszoltak, vagy küldtek egy árlistát. Viszont amikor megválaszoltam, hogy köszönöm szépen így nem kérem a szolgáltatásukat. Itt történt az első változás először amikor közölték, hogy egy bizonyos karakter számban leközlik a cikket közérdekből. A cikket megírtam és leközölték. Ezután már a másik sajtótól ők kerestek engem, hogy olvasták itt és ott. Kérdezték nem-e nyilatkoznák erről. Feltehetően ők is monitorozzák a konkurens lapokat.  Úgy gondolom, ha komolyan akarjuk és akarunk ennek érdekében tenni akkor biztos előbb utóbb be fog indulni. Az is biztos, hogy ehhez kevés egy ember. Ki kell használni ezt a lehetőséget lehetőleg úgy, hogy ez egy országos kezdeményezés legyen. Ennek keretén belül az adott településen a munkát ( felülvizsgálatot) végző személy  kerüljön előtérbe. Adott településen megjelenő kolléga neve és arca jelenleg meg. Mert így az ő szakmai népszerűsége fog emelkedni az adott településen. Gondolom senki sem akar kocsikázni száz kilométereket. Ha össze tudunk fogni  a cél érdekében sok villamos balesetet és villamos tüzet tudunk megakadályozni,mi által a szakma népszerűségét is tudjuk növelni mi által mi is népszerűbbek leszünk.  Már a több hete megjelent cikk után vannak olyan megkeresések is ahol előzőleg felülvizsgáltam , arra hivatkozva keresnek mások meg. A hiányosságok kijavítására már több árajánlatot is kértek.  Biztos nem könnyű feladat lesz ezt a kezdeményezést kiterjeszteni, ehhez több kolléga kitartó munkájára lesz szükség.
Külön öröm a számomra, hogy az ismert villanyszereléssel foglalkozó folyóiratokat megkeresve volt aki válaszolt. Ebből látszik az önzetlen segítő akarásuk, hogy náluk nem minden a pénzről szól.  Ez a folyóirat az ELEKTRO INSTALLATEUR  amely az épületvillamosságról, villanyszerelésről ír cikkeket. Rendszeresen írnak az érintésvédelmi munkabizottság szakmai válaszaiból, nagyon jók a tanár úr cikkei szabványokkal tűzdelve,stb.  Nem beszéltem velük, de lehet, hogy érdemes lenne felvenni a kapcsolatot velük. Hogy mik azok a szakmai kérdések amik a szakmát igazából  érdekelnek. Meg lehetne osztani velük a felülvizsgálat során feltárt hibák bizonytalan szabványi kérdéseket, amire a válaszokat a leghitelesebb ember adná meg biztos.
Bízzunk benne, hogy a világ jó irányba fog haladni előbb utóbb. Kevés információ miatt nem minden működik, ezért kell több információt eljuttatni , hogy változás álljon be a mi kezdeményezésünkben is.

nyaki

Novill!
Remélem igazad van és nem csak egy szélmalomharcot vívunk, mert jelen pillanatban sajnos ez az érzésem. :-\

NagyPS

Láttam a cikket az újságban jó!

Nekem eddig nagyon negatív tapasztalataim vannak a helyi újságokkal és egyéb médiával, egyszerűen nem fogják fel ingyen dolgozunk és a lakosság érdekében. Most más irányt veszek és a KK kat célzom meg hogy tacepaózhassunk, talán ez jobban célra vezető.

Novill

Egyébként mi az a KK kat?
Szerintem csak akkor fog ez működni, ha mindenki a kezébe veszi az ügyet és igyekszik minél több sajtóban való megjelenést kieszközölni. A szakmai újságban megjelent cikk után úgy látom még egy kolléga csatlakozott, remélem lesz még több is. Ezen kívül a lakossághoz is el kell juttatni a hírt, mert a nagyon fontos dolog.

Gyurmaúr(fi-relé)

Novill, érdemes lenne valamelyik országosan fogható TV-nél kopogtatni, lehetne ez akár a Hír, Echo, ATV valamelyike, mert szerintem náluk célt lehetne ezzel érni valmelyik tematikus műsorukba beszuszakolva a témát, akár egy jól megszerkesztett -tehát 1-2 horrort is mutogató- riport keretében és/vagy stúdióbeszélgetéssel megbolondítva. Én benne lennék egy ilyen dologban, úgyis rég szerepeltem pl az Echo TV-ben, amikor még ment a Vox Populi, azaz a Nép Hangja... :D


nova

Na erre én sem gondoltam, nemhiába mindig tanul az ember. :)

Üzenet összefûzve: 2014. február 19., 00:05:32 DÉLELŐTT

Mivel kaptam olyan jellegű visszajelzést, hogy a fórum főoldalán elhelyezett térkép nem volt mindenki számára egyértelmű, hogy többlet információt rejtenek magukban. Így készítettem egy részletesebb elérhetőségi rovatot minden eddigi jelentkezőnek a térképes adatokból.
Arra szeretnék kérni minden jelentkezőt, hogy kiegészítésként küldjék el elérhetőségemre, hogy egyéni vállalkozók (e. v. kerül a nevük mellé), vagy a cég nevét esetleg amelynek tagjai. A bizalom keltésben van ennek szerepe. Előre is köszönöm. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

KK= közösböhmbácsi, ahogy Mágenheim Júlcsi mondotta vót '87-ben, a mára már kultikussá vedlődött Szomszédokban...  ;D


Gyurmaúr(fi-relé)

ÁÁÚÚ, ez csúúúnya! gondolom, vmelyik alu MM-fal vezeték kapitulált?!? Vagy esetleg vmelyik ELCO, netán Bakony?? Gondoljunk csak bele, hány és hány ilyen és ehhez hasonló panel, ill egyéb LTP-s kecó van és akkor még nem beszéltünk a "kádár-kocka", illetve egyéb '60-as, '70-es, de akár a '80-as évek eleji családi házról... Ha nem lesz -akár törvényileg, de min rendeletileg- előírva a korosabb lakóépületek mért vill hálózatának mielőbbi kötelező inspekciója, illetve korszerűsítése, akkor borítékolhatóak lesznek az ilyen és ehhez hasonló "haváriák".