Kapcsolószekrények hibajelzés távfelügyelete

Indította Fecó, 2013. április 07., 16:59:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Segítségeteket szeretném kérni, illetve ötleteket kérnék Tőletek az alábbi problémára:

Adott egy üzemi terület, különböző helyeken lévő kapcsolószekrényekbe kapunk "hibajeleket" (potmentes kontakt formájában). Ezeket a hibajeleket kellene eljuttatni egy "kezelőnek" eltérő szövegű SMS-ek formájában. Gondolom elég drága mulatság minden szekrénybe ilyen GSM kommunikációs modult építeni, ezért felmerült, van-e olyan rádiós vagy hasonló elven működő egység (mint a riasztóberendezéseknél) ami továbbítja a kapcsolószekrényektől a hibajelet egy központi szekrénybe, és az abban lévő GSM modul, a különböző pontokra kapott jel alapján, más-más hibaüzeneteket  tud küldeni SMS formájában? Előre is köszönöm a tippeket, természetesen nyomozok a neten is, de hátha valakinek volt ilyen konkrét feladata amit megvalósított, és üzembiztosan működik.

Könyves Kálmán

Csak és kizárólag a vezetéknélküli kapcsolat jöhet szóba, vagy csak jó ötletnek tünt?
Hány kapcsolószekrény, hibajel és küldendö üzenet van összesen?

Üzenet összefûzve: 2013. április 07., 20:00:13 DÉLUTÁN

http://www.varicontroll.hu/gtr.html

"A GTR rendszer segítségével felügyelet nélküli vagy részleges felügyelettel működő ipari létesítmények távfelügyelete és vezérlése oldható meg. A felügyelt rendszer állapotában történt bármilyen változást SMS formájában elküldi a megadott mobil telefonokra. Lehetőség van e-mail értesítés küldésére is. Ha a megadott időn belül nem kap visszaigazolást, az SMS üzenetet újra elküldi. A felügyelt rendszer hibátlan működése esetén a beállított időpontban naponta egyszer működési üzenetet küld. A kommunikáció kétirányú, bármely a GTR által ismert telefonról állapot lekérdezést lehet kezdeményezni, működtető jeleket lehet aktivizálni."

Konkrétan ezt a rendszert nem ismerem, de egy mérési adatgyűjtő rendszert összeraktunk a termékeikből, és a szoftverükkel. Ez egy vezetékes rendszer volt.

Más mérőrendszerrel és épületfelügyeleti rendszerrel is dolgozom éppen, de az is vezetékes (MODBUS) alapú, és van rá telepítve SMS modul.


Fecó

Így van, elvileg 4-5 szekrényről van szó, elég körülményes lenne "összevezetékezni" Őket, emiatt mindenképpen vezeték-nélküli kapcsolat kellene közöttük, és a központi GSM kommunikátor között. Minden szekrénytől egy általános hibaüzenet lenne, a kezelőnek csak annyi a fontos, hogy rögtön tudja melyik szekrényhez menjen ha hiba van, tehát ahány szekrény, annyiféle hibaüzenet...

Könyves Kálmán

Mondjuk 5 szekrény 1 "gyűjtött" hibával, 5 féle SMS, a szekrény azonosítójával? Mit jeleztetsz, megszakító lekapcsolás, biztosíték kiolvadás, motorvédő kioldás, vagy valami technológiával összefüggő események?

Fecó

Jól látod, erről lenne szó. Nézegettem az általad megadott weblapon, szerintem tökéletes megoldás lehet. 4-5 szekrénybe rádiós adót kellene telepíteni, és egy központi szekrénybe rádiós vevőegység, mellé pedig a GSM modul. Nem tudom pontosan milyen jellegű a berendezés, egy gépészettel foglalkozó baráti cég keresett meg, és egyenlőre kevés infó van. A lehetőségek felmérése a dolgunk, egyenlőre ami biztos 4-5 szekrényből, ha bármelyikben kiadásra kerül  hibajel, menjen egy SMS a kezelőhöz, aki tudja belőle hova kell induljon beavatkozni. Szerintem holnap telefonon egyeztetek is velük, ha valami lesz belőle visszajelzek Köszönöm!

czapi

Szerintem GSM átjelzők környékén kell nézelődni

Ez például nettó 24eFt.
Pl: MobilCom-755d

Fecó

Köszi, ezek valóban jó árak, de szétnézek SIM kártyák területén, hiszen így minden szekrénybe saját SIM kártya kellene. Gondolom a szolgáltatóknál vannak erre kitalált megoldások ha csak átjelzéshez kell SMS...

DNiel

Sziasztok,
Új vagyok a fórumon >>> NEM TUDOM, hogy lehetne új témát indítanom.
Elsősorban zavarszűrési módokról (ipari környezetben) szeretnék kérdezni!
Valaki légyszi segítsen, hogy hol és miként tehetnék fel az említett témával kapcsolatosan kérdést!
Köszönöm!

tothgyula

T DNiel!
A "Villanyszerelők Lapja"múlt havi száma foglalkozik érthetően a hálózati zavarokról. Többek között: a feszültség letörésről, túlfeszültségről, harmonikus zavarokról, flicker jelenségről,kompenzálásról stb.
Szerzők:Túróczi József okl.erősáramú vill.mérnök és Túróczi Péter Üzemmérnök.
Internetcím:www.villanylap.hu
Kapcsolattartó a lappal:hajni@vgf.hu

DNiel

Kedves tothgyula!

Köszönöm az ötletet, majd utána olvasok a cikknek. Egyébként ma konkrétan fel is tettem a kérdésem a kapcsoló szekrények nevű témakörben! (miután kiokosítottak a fórum használatával kapcsolatosan :P)