Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Czapi által li8nkelt oldalon találtam egy dokumentumot a mérőhely kialakításról földkábeles csatlakozásnál.
Itt azt írja hogy el lehet helyezni az épületen , illetve kő, beton, tégla vagy tűzihorganyzott acél anyagból álló építményen.
A tűzihorganyzott acél szerkezet esetén a talajba történő befogatás betonba ágyazással történjen.
A tűzihorganyzott acél szerkezetre nem az állványt érti?

rajki

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2014. május 04., 19:44:18 DÉLUTÁN
Köszönöm a válaszokat!
Czapi által li8nkelt oldalon találtam egy dokumentumot a mérőhely kialakításról földkábeles csatlakozásnál.
Itt azt írja hogy el lehet helyezni az épületen , illetve kő, beton, tégla vagy tűzihorganyzott acél anyagból álló építményen.
A tűzihorganyzott acél szerkezet esetén a talajba történő befogatás betonba ágyazással történjen.
A tűzihorganyzott acél szerkezetre nem az állványt érti?

Ha minden a leírtak alapján menne a gyakorlatban, akkor nem köpködnénk itt nap mint nap, hanem lenne egy országosan egységes reg. szerelői rendszer és nem kéne előre egyeztetni az áramszolgáltatóval, hogy átveszik-e majd a végén. Megcsinálnád a leírtak alapján, ők meg jönnének plombálni. Egyeztess a területileg illetékes technikussal, ha nem akarsz futó muskátlit az állványra!

petike199600

Igazatok van, csomóan mondtátok már, hogy egyeztessek reg. szerelővel meg az áramszolgáltató embereivel is.
Most látom be hogy hiába van leírva minden, semmi nem úgy történik. Mikor fog ebben változás bekövetkezni szerintetek?

rajki

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2014. május 04., 19:54:15 DÉLUTÁN
Igazatok van, csomóan mondtátok már, hogy egyeztessek reg. szerelővel meg az áramszolgáltató embereivel is.
Most látom be hogy hiába van leírva minden, semmi nem úgy történik. Mikor fog ebben változás bekövetkezni szerintetek?

Ha ráborítjuk az illetékesekre az asztalt.

petike199600

 :D :D :D ;D ;D ;D

Üzenet összefûzve: 2014. május 04., 19:56:35 DÉLUTÁN

Mindenesetre én köszönöm szépen a sok segítséget!

Gyurmaúr(fi-relé)

Hogy mikor fog változni ez az ősk.osz? Majd akkor, ha végre újra ÁLLAMOSÍTJÁK az áramSZOLGÁLTATÓKAT is és -mint azt már a múltkor említettem- egységes, logikus, közérthető, életszerű szabályok és szabványok alapján lehet majd mérőhelyet (is) kialakítani. Ugyanis az teljesen egyértelmű, hogy pl az ELMŰ "valamiért" a GEYER- mellesleg valóban minőségi- szekrényét fogadja csak el, miközben mind a Hensel, mind a Csatári PVT is rendelkezik (nem hinném, hogy visszavonták?!) rendszerengedéllyel, márpedig ha csak a GEYER-t fogadják el, az annyit jelent, hogy de jure mehet a többi is, de facto azonban csak a GEYER. Jól beszéltem?? ::)
Peti, bocs, nem voltam pontos, ugyanis 10mm2-től felfelé (márpedig amennyiben valaki 3 fázist visz,pláne ha a mérőhely 10 méternél távolabb helyezkedik el a mért főelosztótól, akkor nem kérdés, hogy 5x10-es legyen az a NYY, ami viszont horror összegbe fáj!)  illetve NAYY –azaz alu- esetén 16mm2-tól felfelé a PE vezető maga az EPH is, viszont a mért főelosztótól már külön kell vinni az EPH gerinc 10-es MKh-t, így korrekt! Ezért is célszerű 5 eres NAYY-t használni mért földkábel gyanánt, legalább a 24h-s mért esetén.

rajki

Mai gyöngyszem, Társasház, Bp. VI. ker.

32 lakás, mindenhol 3x16A, az egyfázisú mérőhely egy üzleté, 1x32A-rel.


petike199600


Gyurmaúr(fi-relé)

éljen a hensel!  ;D Nekem ezzel pusztán annyi gondom van, hogy ha és amennyiben -és ez 16A-nél azért előfordulhatik, még akkor is, ha "C"-s karakterisztikájú a főbizti- a legfelső emeletek egyik kecójának lemegy az egyik-másik főbiztije, akkor lehet este pizsiben-mamuszban lekutyagolni a mérő"szobába" és reszkető kézzel felnyitni a csapófedelet,majd feltolni a billencset. De a legfontosabb, hogy az ELMŰ-ÉMÁSZ gruppe méretlen főkábele a lehető legrövidebb, nem kell "hosszú-hosszú" felszálló méretlen kábeleket létesíteni, melyek ráadásul "szabad prédák" lehetnek a "csúnya-gonosz" fogyasztók számára, akik képesek az emeleti leágaztató tokozott ajtaját lecsavarozni és ott bekötni az "unlimited" kábelkéjüket...  :'(
Egy kérdés: hány Amper a betáp késesbiztije, csak mert ugyebár  32 lakás X 16A/ fázis, az ugye tesók közt is c.a. 500A/fázis! + még egyéb etwasok! Vagy ez már kettős betáplálású, azaz 2 betáp kábel -számomra az lenne a logikusabb,de az én agyam más srófra jár, mint az ELMŰ agy- , egyenként mondjuk 250A-rel megbiztosítva és persze 2 különálló sínre ráküldve lát el 16-16 kecót, meg az egyebeket...