Villanyszerelési tippek,ötletek és trükkök a gyakorlati életbõl.

Indította Novill, 2012. július 05., 20:48:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tret

Szerintem át kellene nézni a villamos berendezést,mert ennyiből az is kijön,és megoldja a problémát tutira. :)

nyaki

Bocsi, én már túlságosan előregondolkodva fogalmaztam, amit Tret helyesen kiegészített:
"...Jól működő villamos hálózat esetén a visszakapcsolás szerintem nem lehetséges, kivéve ha villámlás okozta."
Helyesebben leírva:
Jól működő villamos hálózat esetén a visszakapcsolás lehetséges, ha villámlás okozta. A visszakapcsolás nem lehetséges, ha ÉV hibás készülék lóg a hálózaton. ...na, részemről így lenne kerek és világosan is érthető a dolog. :-\

tothgyula

Üdvözletem!
A hűtők, fagyasztók áramkörét az RCD előttről ágaztatom le. Villámvédelem tekintetében ki kellene építeni az EMC védelmet. A hibát persze- ami a leoldást okozhatta-ki kell deríteni. Majd lesz olcsóbb is ez a visszakapcsolós tipus.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

faxelektro

Jó estét
                 Befogok építeni valamilyen márkát csak nem tudom melyik a jobb. A tulaj erőlködik,hogy szereljem fel.
A be táp 3x16A abból van leágazva a monofázis. Azt nem tudom,hogy a három fázisost vagy egy fázisút tegyek fel.
A tulaj mindenképp akarja,hogy szereljek.










a

nyaki

Hali!
Ha nem keresed meg a leoldás okát, gyakorlatilag adsz a szarnak egy nagy pofont.
Ha meg van a bűnös és a hiba javítva van, akkor nincs akadálya, de azt tudd, hogy a végleges lekapcsolás bármikor megtörténhet, mert más, még éppen hibátlan készülék simán lecsaphatja és Téged akkor zaklatni fognak. Ezt tudatosítsd a megrendelőben!
Mint ahogyan tóthgyula is javasolta, a hálózatkimaradásra érzékeny készülékeket az ÁVK előttről lehetne leágaztatni, bár nem éppen szabványos. ... és ha már ennyit rászán a tulaj, akkor már valójában az EMC-t is kiépítheted.
Én egy GSM távfelügyeletet javasolnék, így ha telefonon odacsörög neki, akkor egy általa megbízott személy rá tudna nézni a dolgokra és közösen el tudnák dönteni a további teendőket,  ::) esetleg beépíteni egy mágneskapcsolót, ami az ÁVK leoldásakor a veszélyeztetett készülék dugalját átkapcsolja az ÁVK előtti hálózatra, de itt bizonyos biztonsági funkciót is meg kell valósítani, hogy egy látható figyelmeztetés mellett véglegesen is feszültségmentesíteni lehessen ezt a dugaljat.
Róka fogta csuka ez, sőt tiszta lutri, én mondom. ;)

Gyurmaúr(fi-relé)

Jóféle Gewiss Restart-ot 3 fázisúban, de a hűtő(k) számára kell egy separat Á.K max C4A-es automatával, így mást nem tud róla üzemeltetni, oszt jónapot! Ha nagyon rendi akarsz vele lenni és több hűtője van, akkor csináld meg neki mondjuk L1-ről saját C4A-el az egyiket, L2-ről szintúgy sajáttal a másikat, s ha oly burzsuj, hogy van neki még 1, akkor L3-ról megint egy saját C4A-el a harmadikat, majd nyújtsd neki a kacsód egy kézcsókért és a szerelési delláért + némi "K+F" tevékenységért...  ;D
Ja, túlfeszvédelmet nyomjál neki "B"-st a mérő(k) elé, "C"-st a mértbe, természetesen a Fő Fi elé, s ha lehet,akkor legyen hozzá jóféle, magas kA értékű előtét bizti.

faxelektro

Jó estét
               A lakás egy utca utolsó háza amely egy erdő alatt van a tulaj meg a szomszédja azt mondja mindig villámláskor marad áram nélkül.A szerelés új nem látok semmi hibát benne.
Ha valami gond lenne mikor haza jön egy kapcsolásra működik minden. Ha valami gond van akkor a Restart sem kapcsol vissza egy pár próbálkozás után. A villámlástól is lekapcsolhat a Fi relé ?Esetleg meg kérhetné a szomszédot,hogy kapcsolja vissza.

faxelektro

Jó estét
            A két FI relé között mi a különbség( nem az Amperekre gondolok) azért kérdezem mert árban van elég nagy különbség? Igaz nem egy üzletben vásároltam mert nem hoztunk eleget és a DX3-at egy közeli üzletben vásároltam jelzem ez a drágább.
                                                                                                      Köszönöm

NagyPS

10mA az egyik a másik 30mA mivel csak ennyit tudtam kivenni, de lehet még hogy az egyik A a másik meg AB típus.

Simon Endre

Üdv!
Nekem meg az a meglátásom, hogy az egyik sima ÁVK a másik meg  C16-os (kombó) kismegszakító is. Ez a kis infó (a 10 mA-es hibaáramkapcsoló) jól jött egy tegnapi szakmai vitára ahol egy szintén véncsont kolléga az állította hogy 30mA alatt nincs és nem is volt soha hibaáramkapcsoló. KÖSZI!