Villanyszerelési tippek,ötletek és trükkök a gyakorlati életbõl.

Indította Novill, 2012. július 05., 20:48:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Nagy átlag horonyvágo, majd véső kalapács. Majd 4 évet vártam mire lett véső gépem.  behuzobol muanyag Haupa van ill. rugos ami stilo. Elején adapteres flexel vágram falat. A falban csöben az elsődleges, de a csatornazast is használom, a Schneidernek egész normális csatornája. A tálcázás ritka. A szerelési modnál az1-re szavazok.:) Tipli peremes szintén schneider abvan nem csalodtam még eddig. Bocs ha a gyártokat sorolgatom. Atöbb vezeték behuzásánál lehet viccesen hangzik de mosogato szer is volt mar segitseg. A vezeték előkészitése lényeges a cibálás elkerülése végett. Jó ha van munkavédelmi kesztyűd ne vágja szét a kezed behuzáskor.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

bizserge

Tisztelt kollégák!

Egy balga kérdés is lehet az alábbi:

Leválasztótranszformátorral működtetett hálózatnak 220/220 V. van értelme otthoni működtetésnél? Ha igen, milyen módon?

Ismerem az IT hálózatot. (szekundert földelni tilos)

Tisztelettel: Bizserge

980POWER

Hogy érted hogy milyen módon? Fürdőszobai csatlakozó elé lehetne tenni, de annak a konnektornak földeletlennek kell lenni. Állítólag erre a célra gyártanak már csak ilyen fali csatlakozóaljzatot. És fel kell iratozni: "BOROTVA"

Simon Endre

Jó estét!
A leválasztó transzformátoros táplálás egyik érintésvédelmi mód, de csak akkor van értelme, ha csak egy készüléket táplál és a transzformátor is ennek megfelelő kivitelű. A földfüggetlenség egyéb okból is indokolt lehet pl, hibavizsgálat, mérés vagy földszimmetrizált zavarvédelem, esetleg zárlatkorlátozás céljából, persze ezekhez nem kell nagyon szigorú Pr-Sec. elválasztottság.
A " CSAK BOROTVA" feliratú fürdőszobai 1,7m felett elhelyezett PE nélküli dugaljzat nem előrás, hanem engedmény. A régi mosógépek és centrifugák viszont működhettek és ma is működhetnek ezekről a max.60-70W terhelésükkel mivel azok  nem  védővezetős érintésvédelműek hanem  kettősen szigeteltek, nincs is harmadik (védő) vezető a csatlakozókábeljükben, viszont hogy egy háziasszony, vagy egy semennyire nem műszaki háziember ezt meg tudja itélni azt kétlem. A kettősen szigetelt de nagy teljesítményű hajszárítók és hősugárzók-hőlégfúvók  használatát ezeknél kifejezetten tiltanám a régi vékony  vezetékek, no és a vízes környezet miatt is.

faxelektro

Jó estét
             Tanácsokat szeretnék kérni egy templom torony megvilágítására. Jelenleg két oldalról kettő darab 3 méteres oszlopon van egy egy 500W halogén reflektor de sajnos nagyon sok égőt kell cserélni és sokat is fogyaszt.Cseréljem lead reflektorra vagy
bármilyen jó tanács jó lesz.
                                                                              Köszönöm

980POWER

A halogén reflektorba is van megfelelő kompakt fénycső, volt ahol a halogén borzasztó hamar tönkre ment, állítólag a közlekedés által keltett rezgés miatt, de a kompaktfénycsővel azóta nincs gond, és kisebb a fogyasztása is, bár erre nem volt panasz.

coyote2

Sziasztok, 980power jol értem, hogy r7s foglalathoz vagy az rj7shez kaphato a vonal izzon kivül kompakt fénycső? Ledeset mar láttam hozzá, annak a tipusát esetleg meg tudod adni?

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

980POWER

Nem szereltem, sőt még nem is láttam beszerelve, de láttam ilyen fénycsövet az autónkban és kérdeztem mihez való.

faxelektro

Jó estét
            Van egy most épült panzió 6drb szoba minden szobában egy fürdő. A csővezést megcsináltam a be táp 3x25A a fogyasztás minimális mivel minden szobában egy TV egy kis hűtőszekrény a fűrdöben egy szagelszívó ventilátor és minden szobában lead világító testek.
          Úgy gondoltam,hogy a háromfázisú elosztom két-két szobánként és minden fázisra teszek egy FI relét vagy tegyek egy háromfázisos FI relét ? A szobákhoz 2,5 vezetékkel mennék majd az elosztó dobozoktól 1,5-el adugallyakhoz a kötéseket persze Wagoval a szerelvények Legrand.
      Szívesen vennék néhány jó tanácsot.
                                                                                    Köszönöm