Villanyszerelõ szakmai fórum változásai

Indította nova, 2011. december 12., 12:37:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondoltam nyitok egy új topik részt, ahol beszámolok nektek a kisebb változásokról melyek a fórumon történnek. Ezek általában a fórum motor finomítását jelentik.

[okay]Új funkciók és kiegészítõ alkalmazások használatáról számolok be. [/okay]


Az elsõ ilyen a hasonló témák része a fórumnak, ami a hozzászólások alatt jelenik meg, ahol az adott témához hasonló 5 téma jelenik meg. Reméljük ezzel is sikerül komfortosabbá tenni a fórum környezetét. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

 Jéghideg profi vagy, nova, csak így tovább !!!LÁÁÁJJJJK... ;)

nova

Tegnap este megint sok változtatás történt a fórumon, ebbõl ami mindenki számára látható az az új hírnév rendszer, melynek mûködésérõl és használatáról írtam.

Karma rendszer - Villanyszerelõ Szakmai Fórum


Remélem örömömmel használjátok majd :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Újabb kisebb funkcióval bõvült a fórum, mely segíthet a fórum felhasználói élményének fokozásában.

Minden téma felett megtalálható egy 5 csillagos kis értékelõ rész, ahol a témát lehet "osztályozni" értékelni, hogy mennyire nyerte el a tetszéseteket. Az általatok indított témára értelemszerûen nem tudtok szavazni. :)
Természetesen nem kerül rögzítésre, hogy ki mire és hol szavazott.

Remélem elnyeri tetszéseteket ez a kis fejlesztés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Megint bõvítve lett a Villanyszerelõ Szakmai Fórum. :)

Ez utal a fórum keresõ funkciója lett egy kicsit bõvítve. Mivel egyre több téma és beszélgetés van a fórumon ezért szükségesnek érzetem ezt a részt is kicsit átalakítani. Eddig a fórumon, ha rákerestünk egy szóra akkor kiadta találatnak azt a témát melyben megtalálható a keresett szó. Viszont vannak már olyan témák melyekben több oldalon keresztül folyik a beszélgetés, így egy keresett kifejezés megtalálása sokszor nehéz lehet. A következõkben szeretném ismertetni a keresõ funkciót mindenkivel, hogy könnyû legyen a kezelése.

Alapesetben ez a kép látható a keresõ ablak melletti kis legördülõ részben. A rendszerbe integrálva lett a Google keresõ funkciója is, ha valaki esetleg annak segítségével szeretne keresni. Ha nagyon nem találod a fórum keresõ rendszerével a keresett részt akkor érdemes ezt a funkciót kipróbálni.

Csatolmányban magyarázó kép keresõ 1 névvel.

Példának okáért rákeresek a vezeték szóra. Ezután a fórum kiadja azokat a témákat melyben megtalálható a vezeték szó. (Eddig a régi rendszerrel megegyezõ) Miután megnyitok egy témát, akkor odaugrik a vezeték szóhoz. Hogy folytassam az elkezdett példát. Megnyitottam a vezetékek színjelölése témát, ekkor a keresõ ablak melletti legördülõ ablak további lehetõségeket ajánl fel.

Csatolmányban magyarázó kép keresõ 2 névvel.

Ha nem azt találtam meg amit kerestem, akkor tovább tudom szûkíteni a keresést.


  • Ebben a témában
Ha hosszú a téma és többször megtalálható benne a vezeték szó, akkor találatnak kiadja azokat a hozzászólásokat melyben megtalálható a vezeték szó.

  • Ebben a fórum táblában
Ennek a funkciónak a kiválasztásával a fõ fórum témában fogja a keresést elvégezni a rendszer, ezzel is tovább segítve a keresett kifejezés megtalálását. Például jelen esetben a Felülvizsgálók klubjában található a vezetékek színjelölése melyet megnyitottam, de nem találom benne a keresett részt. Ezért ezt a funkciót használva a felülvizsgálók klubját fogja végigkeresni a vezeték szó után.

  • Teljes fórumon
A teljes fórumot végigkeresi a rendszer újra. Ez ugyan azt az eredményt hozza mint a legelsõ keresés.

  • Google
Google keresõrobotot használva próbálja megkeresni az oldalon az általunk keresett kifejezést. Mivel a fórum keresõje más módon mûködik, ezért ez a funkció más oldalról közelíti meg a keresési folyamatot.


Röviden ennyi. :) Remélem nem túl bonyolult és mindenkinek segíteni fog a fórumon keresett témák megtalálásában.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

A fórum üzenetküldõ rendszere is tovább lett egy kicsit fejlesztve. Eddig ha valaki privát üzenetet kapott akkor egy kis szám jelezte a privát számát a privát üzenetek menü elem mellett. Ha nem nézi valaki az e-mail címét, vagy le van tiltva az a lehetõség, hogy e-mail értesítést is kapjon arról, hogy valaki privát üzenetet küldött neki, akkor könnyû volt átsiklani azon, hogy valaki üzenetet küldött nekünk.
Ezt a hiányosságot orvosoltuk azzal, hogy egy plusz figyelmeztetõ ablak jelenik meg a menü rendszer alatt.


Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

A villanyszerelõ szakmai fórumnak készítettünk egy fõoldalt, melyen igyekeztünk összefoglalni röviden a villanyszerelõ fórum küldetését. :) Úgy gondolom az elsõ látogatóknak hasznos lehet ez a kis fejlesztés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Üdvözöllek nova!

Kérlek engedj meg pár gondolatot a Fórummal kapcsolatban.
Jómagam másfél-két éve "járok ide" ismeretet bõvíteni, véleményt cserélni, szórakozni is, mert erre is bõven van mód.
Rengeteget fejlõdött az oldal, élvezhetõ, színes egyszóval profi!!!
Csak dicsérni tudom a hozzá állásodat, kitartásodat szakmai hozzáértésedet.

Azért egy kis kritikát  elmondanék az új fõoldallal kapcsolatban, remélem nem bántalak meg vele.
Ma amikor benyitottam azt hittem rossz helyen járok, ha nem tudnám mi van belül a szürke függöny mögött, bizony tovább keresnék. Szerintem a Fõoldal is megérdemli, hogy ugyanolyan ütõs legyen mint belsõ tartalom. (szürke alapon szürke és zöld betûk átlagos betûtípussal, kiemelések nélkül). Ilyen oldal van száz meg száz.
A Tied nem lehet ilyen! Egy újságot a címlapja adja el/nem csak a búlvárt/

Kérlek fenti soraimat fogadd tõlem szeretettel és barátsággal

Üdvözöllek
L.ZOLTÁN

nova

Köszönöm a kritikát, a pozitív és negatív kritika is hasznos. :)

A fõoldal elvileg úgy van beállítva, hogy a regisztrált fórumtagok ha belépnek akkor átirányítja õket a rendszer a bejelentkezés után a fórum oldalára, tehát nem a fõoldalon maradnak. A fõoldal elkészítése egyrészt az új látogatóknak készült, hogy egyfajta gyors áttekintést kapjanak a villanyszerelõ szakmai fórumról. Másrészt egyfajta keretet ad valamilyen szinten a villanyszerelõ fórumnak. A betûtípus és a háttér elvileg a fórum hasábjaival megegyezõ, tehát a villanyszerelõ fórum stílusával megegyezõ. Általad felvetett hangsúlyosabb fõoldalt átgondoljuk, hogy grafikai elemekkel melyek természetesen illenek a fórum stílusához milyen módon lehetne jobban kiemelni a fórum részét. Akkor ezt is felvesszük a fórummal kapcsolatos feladatok egyre gyarapodó sorába.




Az egyik ilyen feladat a képfeltöltéssel kapcsolatos funkciók. Melyrõl kicsit többen a következõ témában írok majd hamarosan.

Villanyszerelõ szakmai fórum használati útmutató - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

Mivel ebben a témában volt régebben szó a képfeltöltésekrõl.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Üdv. nova!  :)

Örülök, hogy soraimat nyitottan fogadtad.
Még egy kis kiegészítés: mint írod a fõoldalt az elsõ látogatóknak szánod, na pontosan ezért
bátorkodtam leírni a véleményemet. Jómagam  nyomdákban dolgozom ezért gyakran kerül a kezembe különbözõ
nyomtatvány, kiadvány. (Talán ezért vagyok kicsit kritikusabb) Fél füllel hányszor hallom amikor "összecsap" a grafikus, a nyomdász és nem utolsósorban a megrendelõ.

Viszont ha jól sejtem ez a Te személyedben egy kézben van.
Kérlek oszd már meg velünk, hogy mennyi idõt töltesz naponta az oldal rendezgetésével, fejlesztésével. Mennyi ebbõl a hobby, a munka vagy a kötelesség. Egyáltalán hogy alakult ki a Fórum, mi volt az elsõ késztetés?
Engem érdekelnek a sikertörténetek, remélem megosztod velünk.

Üdv, ;)