Villanyszerelő Szakmai Fórum tesztek

Indította nova, 2013. február 03., 16:05:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Szeretnék nektek beszámolni egy régóta készülő újabb fórum fejlesztési szakaszról. Ez a  Felső menüben a Tesztek menüpont alatt található.

A dolog lényege, hogy online teszteket lehet készíteni a rendszer segítségével, melyekkel segíthetjük a villamos szakma különböző ágainak elméleti gyakorlását. Ezzel a megoldással sokszor kényelmesebb egyes vizsgákra is felkészülni, hasonlóan mint a napjainkban használatos gépjárművezetői vizsgák. Jelenleg indulásnak felraktam 3 darab tesztet.

Az igazi persze az lesz majd, ha ti felhasználók is készítettek teszt összeállítást. Ezt a tesztek menüpont Felhasználói tesztek menüpontban lehet elkészíteni.
A tesztek kitöltésénél lehet jelezni is, hogyha valamely válasszal nem értettek egyet, viszont én úgy gondolom, hogy egy szakmai fórumon nyugodtan megbeszélhetjük a vitatott kérdéseket. Hiszen ez is jó kis beszélgetéseket eredményezhet a legkülönbözőbb témákban. A tesztek feltöltésénél a szerzői jogokra érdemes odafigyelni.

Kategóriákat én készítem el, tehát ha valaki szeretne tesztet készíteni (remélem sokan lesztek akik készítenek saját teszteket is, ezzel is emelve a szakmai színvonalát a fórumnak) és nem illik bele egyik kategóriába sem, nyugodtan jelezze és létrehozzuk.

Nemsokára készítek egy kisebb fajta használati útmutatót is a villanyszerelő szakmai fórum tesztekhez.
Addig is jó ismerkedést a rendszerrel és remélem megérte a befektetett munkát és mindenki hasznosnak találja ezt az új funkciót.  :)

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Na és meg is lehet bukni  :). Egyébként jó ötlet gyakorolni és felkészülni a vizsgákra. Főként lesznek feltöltések is.

nova

A rendszer értékeli a válaszokat és százalékos értékelés alapján minősít is. Az eredmény függvényében különböző kis mondatokat fűz a végén a teszthez. :)

Üzenet összefûzve: 2013. február 03., 16:46:15 DÉLUTÁN

Egy két kép melynek segítségével gyorsan megérthető az alap teszt funkciók, hogy egy tesztet el tudjunk kezdeni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Van-e lehetőség elrontott válasz esetén javítani, akkor amikor nem lépett tovább az ember. A fel tett szöveges szabvány ismereteket nehezebb értelmezni, mert nagyon hasonló a szöveg.

nova

Sajnos nem lehetséges. Kérdésenkénti időintervallum van megadva. Jelenleg 60 másodperc áll kérdésenként rendelkezésre.
A másik része persze az, hogyha vissza lehetne menni, akkor mindenki kijavítaná a válaszát, hiszen a válaszadások után a rendszer kijavítja és megmutatja a helyes választ.  ;D Azt be kell látni, hogy így lényegesen könnyebb lenne a megoldás.  8)

Persze így is benne van a pakliban, hogy nem mertek belekezdeni a tesztek kitöltésébe az esetleges szakmai megítélésetek végett. Ez sajnálatos lenne, mert akkor értelmetlenné válna ezen funkció. Én részemről úgy gondolom, hogy a folyamatos szakmai képzésre és gyakorlásra ez egy nagyon jó lehetőséget kínál. Hiszen senki sem tökéletes és a tanulási folyamatok sohasem érnek végett.

Na de visszatérve az eredeti kérdésre. Mekkora időintervallum lenne a megfelelő a kérdések megválaszolására? Átállítom 120 másodpercre kérdésenként a válaszadási időt.
Jelezettek vissza, hogy ez megfelelő vagy esetleg még nagyobbra kellene állítani az idő limitet a teszteknél.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Igen ez jó ötlet, hogy az időt megnöveled. Főként a szövegek értelmezése veszi el az időt.

Novill

Kérdés, ha a vita gombra nyomok, mert valamivel nem értek egyet. Miért kell 30 percet várni, mert előfordul, hogy nem tudok várni 30 percet az izgalom miatt  :).

JUVILL


Kicsit becsapva érzem magam, és a rendszer irreállis eredményt alkot.
Kitöltöttem volna az 1995-ös EBF tesztet. Az 5. kérdés után a rendszer hibát észlelt és leállt. 5 perc múlva folytathattam, és még a helyesen megválaszolt első öt kérdések közül is mindre időn túllépést írt a statisztikába, valamint megjelent, hogy csak 6 kérdésre válaszoltam.
Ez egyáltalán nem fedi a valóságot.
Gondolom van lehetőség rendszeren belüli törlésre, ha nem akkor érzékeny búcsút veszek a további tesztek kitöltésétől.

Novill

Igen én is tegnap neki álltam két tesztnek, vitát indítottam, és másnap folytattam és nekem is idő túllépésem volt. Ezen én is meglepődtem. Így aztán sokat rontottam időben és pontokban is. De nem baj! Majd legközelebb talán jobb lesz nekem is. Úgy látszik a főnöknek nem szabad vissza szólni  :).

nova

Én hibám az egyik időzítőt elállítottam.  :(
Visszaállítva eredeti értékre, kellemetlenségért elnézéseteket kérem.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!