Schneider Zelio

Indította BB80, 2013. május 31., 13:40:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

BB80

Segítségeteket szeretném kérni.Ért valaki a Zelio programozáshoz? Egy iker szivattyú vezérlést kezdtem el programozni létra diagramba és megakadtam,hogy hetente váltsák egymást nem tudom beállítani.

flatskerrobert

Szia BB80!

Vasárnap vagy hétfőn küldök agy rajzot, de csak funkció diagramban, mert ez egyszerűbb, meg jobb megoldás is.
Lesz benne motorvédő felügyelet, teszt indítási lehetőség, hibajelzés. Meg egy rövid leírás is, mert lehet, hogy első ránézésre bonyolultnak tűnik.

FR.

BB80

Szia flatskerrobert
Előre is köszönöm,jöhet minden féle leírás,információ mert magamtól kezdtem el tanulni a zélio programozást és eléggé sok a hiányosságom van.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2013. május 31., 22:38:49 DÉLUTÁN
Szia BB80!

Vasárnap vagy hétfőn küldök agy rajzot, de csak funkció diagramban, mert ez egyszerűbb, meg jobb megoldás is.

Milyen értelemben egyszerűbb és/vagy jobb? A Zelionál, vagy általában?

flatskerrobert

Sziasztok: BB80 és Szirty!


Szirty!


A létrás szerkesztés egy kicsit korlátozottabb lehetőségeket kínál mint a másik megoldás, főleg ha analóg jeleket kell feldolgozni. Nekem szimpatikusabb az fb. való gondolkodás. De egyszerűbb kapcsolásokat meg lehet csinálni létrában is, az is jó. Nyilván ezekre a smart relékre vonatkozik amit írtam. A TWIDO vagy S7 már egy másik kategória.


BB80!


Sajnos csak fényképről tudtam bemásolni a rajzot. Remélem nem tűnik bonyolultnak.
Az I1 és I2 bemenetre a motorok hővédelmi reléje csatlakozik. A Q1 Q2 kimenet a motorok kontaktorai.
Az I3, kiválasztott bemenet 1 motor kézi indítása, I4, kiválasztott bemenet 2 motor kézi indítása, az I4 kiválasztott bemenet az autómata üzemmód. Tehát vagy az I3, vagy I4, vagy I5, bemeneten van csak jel.
A B12 óra adja a heti váltásnak a jelet, de ezt lehet időtaggal is helyettesíteni.
A B8, B9 Boolean blokknak van egy igazság táblázata, a hol be lehet állítani, hogy milyen bemeneti kombinációknál kapcsolja a kimenetet. Ha az 1-es motor fut, és ha a hőkioldója megszólal, pontosabban bont akkor átkapcsol a 2-es motorra, vagy fordítva. Itt akkor lehet megint tovább csiszolni, hogy adjon-e hibajelet pld. villogjon egy LED, vagy sziréna is szóljon stb. Be lehet tenni késleltetést a motorok váltásánál ha kell. Ha kell meg lehet oldani egy nyomógombos bemenettel a kézi, autómata és nulla állást is. Tehát "1000" féle megoldás lehetséges.
Ez a megoldás kisebb keringető szivattyúk vagy hasonló funkciók kialakítására jó.

BB80

Szia flatskerrobert !
Köszönöm, hogy szántál rám időt!   :)
Azért tűnik első ránézésre bonyolultnak, mert még nem foglalkoztam fb-kal nem vágom ki kivel van.
Véletlenül nem tudsz valami linket ahol le vannak írva,hogy melyik ábrának mi a funkciója vagy mit jelent?
Sajnos a környékünkön nem találtam senkit aki tudna oktatni belőle.

flatskerrobert

Szia BB80!


Az alábbi linkekben vannak leírások.
Sok sikert és kitartást mert az kell hozzá.
Ha valamilyen konkrét kapcsolás kell akkor biztosan tudunk segíteni.
FR.

Zelio Logic 2 Felhasználói kézikönyv

Zelio Logic vezérlômodul

PLC programozás lépésről-lépésre - 1.lecke

BB80

Szia flatskerrobert !
Köszönöm a linkeket és a hozzá állásodat ! :)
Üdv:BB

BB80

Üdvözlet  flatskerrobert !

Rágyúrtam :) a funkció blokkokra, és csináltam egy  csillag-delta motor vezérlést heti váltással meg , ha az egyik motor megáll akkor a másik elindul és villogó lámpa jelzi a hibát.
Építőjellegű kritikát kérek ,hogy jó e csináltam vagy mit kellet volna másként csinálnom .
 

flatskerrobert

Csak egy két kérdés:
Első ránézésre jónak tűnik. Egyébként letesztelted?
A jelzőlámpákat kombinálhatod, ha van még kimeneted üzemi futásra és hibajelzésre is, villogtatva a hibás motor jelzőlámpáját. A jövő hét elején visszatérek rá. A boolean blokkot be tudtad állítani?
FR.