Schneider Acti 9

Indította nova, 2012. november 09., 19:57:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova




A kismegszakítók területén is egyre jobban terjed az informatika. Látszik ez a Schneider Electric újabb fejlesztéseiben is, igaz ez inkább az ipari villanyszerelésnél fog inkább teret nyerni. Viszont az irányvonal látszik, a gyűjtő sín fölé elhelyezett Smartlink egységből is, melyre csatlakoztatni lehet az OF és a többi segédérintkezőket.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

A  Villanyszerelő konferencián mutatták be a Schneider Electric Acti9 terméket. Állítólag a teljes termék palettájukat cserélik le erre a rendszerre a jövőben. Mindenesetre érdekes dimenziót fog jelenteni a villanyszerelésben  :).

nova

Ha valakit érdekli esetleg a téma a csatolmányba feltöltöttem egy pdf fájlt mely a Acti 9 smartlink kommunikációs rendszerrel foglalkozik. (Angol nyelvű)

Hozzájutottam pár leíráshoz az új termékcsaládról és ami pozitív, hogy végre ezeknél a termékeknél is alulra került a gyűjtősín, ez azért is hasznos mert mikor ez alá kellett csatlakoztatni vezetéket az nem volt egy nagy élmény. Alul részt úgy értem, hogy a gyűjtősínnek külön hely van.

Ami még hasznosnak tűnik az a más gyártóknál is látható alul felül található rögzítő kapcsok, mert így már egy kismegszakító is kicserélhető egy gyűjtősínen. Aki cserélt már feszültség alatt lévő kismegszakítót gyűjtősínnel a tetején az tudja mekkora élmény amikor rögzítő kapocs csak alul van és felfelé kellene elmozdítani a kismegszakítót. Viszont a gyűjtősín pont abba az irányban helyezkedik el.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marton

Ezek a biztosítékok és más eszközök aktív elektronikát tartalmaznak, ha jól látom a Smartlink egységből vannak táplálva 24V-al. A film alapján nem csak egy kioldási állapot jelzést ad hanem még a biztosítékon átfolyó áramot is lehet monitorozni, naplózni. Időt(dátumot) hozzáadva sok minden statisztikázható vele.

nova

Energia felhasználásra amit találtam a pdf-ek között csatoltam. Az látszik, hogy a marketingre nagyon ráfeküdtek, hiszen különböző alkalmazási példákat szemléltetnek ezeken a kis útmutatókban. Például, hogy milyen megoldást javasolnak ipari épületben, szerver szobákban, tej üzemben, köztér világításnál, stb.

Ami látszik még az irányvonalból, hogy az épületfelügyeleti rendszerek egyre jobban közelednek a hagyományos villanyszerelési területhez. Újabb terület mellyel gyarapíthatjuk szakmai tudásunkat. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Ha találtok még infót a témáról,  linkeljétek be ide legyetek szívesek! Én most pont egy MODBUS hálózatot építek Schneider PM9C és PM3250 Mérőkkel, jó lenne, ha ezeket az új eszközöket is ki tudnám próbálni, csak még nincs túl sok leírás, készülékadatok, ilyesmi róluk!

http://www.itbusiness.hu/Fooldal/rsscsatorna/Acti_9.html?portalstate=rss




nova

Nekem Kb. 4 GB adatom van erről az új termék családról, most sajnos nem tudom megnézni, hogy az általad kért infóról van-e dokumentumom. Másik gépemen vannak az adatok, de majd megnézem ott is. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Uhhh. Ha megírod, honnan juthatok hozzá, nekem az is jó!

nova

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2012. november 11., 13:56:49 DÉLUTÁN
Én most pont egy MODBUS hálózatot építek Schneider PM9C és PM3250 Mérőkkel, jó lenne, ha ezeket az új eszközöket is ki tudnám próbálni, csak még nincs túl sok leírás, készülékadatok, ilyesmi róluk!

Pontosan milyen leírás kellene? PM9C leírást azt elvileg tudok neked, ha megtalálom majd. Nem régen mintha ilyen típust szereltem volna. Bár lehet a mellékelt leírás neten is letölthető a gyártó oldaláról.

Idézetet írta: Könyves KálmánHa megírod, honnan juthatok hozzá, nekem az is jó!

Nem letöltöttem hanem kaptam. :)
Szerintem ezekről azért nem találsz még nagyon infókat mert viszonylag új termékcsalád.  Mint Novill is írta a másik témában a Villanyszerelő konferencián is volt  róla előadás a Schneider is mostanában promóciózza az új termékcsaládot családot.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Az acti9-röl minden, bármi.  Kicsit félreérthetö volt az elsö hsz-em, a PM9C-röl,(kifutott tipus), és a 3250-röl tudok"mindent". Az acti9-et azért szeretném megismerni, mert van egy már kiépitett Modbus hálózatom, amire valszleg sokmindent rá lehet még akasztani, és tervben van néhány elosztócsere, amikbe lehet, hogy passzolna is ez az acti9es cucc. Épületgépészet, felügyelet.  A feljebb linkelt dolgokat már letöltöttem, a 130 oldalas angol leirásba már bele is nézegettem, de minden egyéb doksi érdekel, ami elérhetö!