PEN vezetõ

Indította JUVILL, 2012. július 22., 09:07:06 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

S/K

Ez a telep csak nem Pomázon  található? vagy Budakalász.

Nooorbi

Nem! Azt ki mondja majd el nekem mi kerül  a jegyzőkönyvbe. Mert kezd telelenni a frászom már.  Novotninak annyit mondtam amikor adott kezembe 100 amperes olvadót  hogy -hé  öreg ehhez kéne még  egy fogó is mert ha becsülök a kezem lesz nagy szikra. Azt mondta az ne legyen. Egy szer sem tudott meghúzni bár én automatizálás elemei után mentem hozzá.  Mindkettő vizsga sikerült.  Pár éve  persze nincs nyelvvizsga. Villanyszerelő,  mechatronikai tech, műszerész

S/K

Lépések:
- skicceljétek le mit szeretnétek.
- keressetek fel egy villamos tervezőt

és én itt be is fejezem a felsorolást. A tervező mondja a többit.

Nooorbi

Én meg nem. Minden Tisztelt kollégának a megtisztelő válaszait nagyon köszönöm . Én gyerekek villanyos inas voltam. Akkor én motortekecselo voltam. Minden szerszámékét annak állórészét is. Szabadkoztam fel új kommutatort. Tudna lenni valaki csaj èn tudom miért van .

Nooorbi

Mi az hogy villamos tervező? 

Simon Endre

Nooorbi ! Ezt a ggogle transzllátor csinálta vagy saját "alkotás" ?

Nooorbi

Ez begyes de tényleg egzotikus.
Had látom a motort. Régen kiszereltük a rossz tekercset pont csak azt az egyet. Aztán ezustfestek. De én szerszamgepes voltam. Több száz  forgórészt megtekertem
. Gépék állórészét is. Mi nekem ez mi? De amit ritkán csinálok az bajos. Segítetetek ugye?

S/K

Amit csináltál az egy készüléknek az alkatrésze. Itt egy komplett villamos berendezést szeretnél kivitelezni, gondolom "papírok" nélkül.
Konkrét kérdéseket tegyél fel akkor tudunk segíteni. Esetleg egy rajzot hogy mi van meg,mit szeretnél, mennyi a rendelkezésre álló energia, a gépek teljesítményei stb.

Nooorbi

Tiszteltek!

Ez egy hely volt ami tanított. Én ott nem lehetek megváltó. Minden bizonnyal tanultam tőletek és a helyszínen. Fi relével védett sok dugaljat kaptak. 2 áramkört csináltam. Szivattyút kapcsolni lehet kovagokoronghoz. Leáll a háttér ha eléri a vègâllàst.  De télin látja csengeti leál. Egyebb iránt én kikészültem ezen. Nem megyek oda többé elég volt a kőfaragókból. Had legyen már egy kis nyugalmam.

Chrs

Kedves Kollégák!

A véleményeteket, illetve a megerősítéseteket szeretném kérni, hogy jól gondolkozom-e.

A mérőórától az alatta lévő dobozba érkező mért vezetékek alapján (L1,L2,L3,N,PE) a PEN szétválasztása a méretlen fővezeték becsatlakoztatásánál megtörténhetett, de ez egy plombált rész, így nem látok bele. Minden esetre ebbe a dobozba kívülről földelő vezeték általam látható módon közvetlenül nem csatlakozik, viszont a szétválasztásnál szükség lenne földelésre.

A mért vezetékek elosztó dobozában az érkező kék vezeték és a zöldsárga is a PE sínre van kötve, a PE és N sín szintén összekötve. A vezérelt áram dobozában szintén hasonló megoldás látható.
Nekem ez féloldalas megoldásnak tűnik, hogy szétválasztom a PEN-t a méretlen szakaszon, de közvetlenül nem ott földelem, hanem az egyik szétválasztott PE vezetőn keresztül. Aztán ismét összekötöm őket. Így ez olyan, hogy a méretlen szakaszon nem szétválasztottam a PEN-t, hanem elágaztattam és a biztonság kedvéért két párhuzamos vezetékkel vittem tovább, majd az egyik ágon szétágaztattam és leföldeltem.

Kérdésem, hogy jól gondolom-e, hogy a jelenlegi megoldás nem teljesen szabványos, ha nem az mi lenne a jó megoldás?