Hőszivattyú fogyasztás tapasztalatok

Indította czapi, 2012. december 16., 09:46:07 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

A legutóbbi hőszivattyús háznál ( ritkán van ilyen feladat) 12 db termosztátot kellett felszerelni, 6 csoport gépészeti osztó mágnesszelepekkel, 4 db szivattyúval. Sajnos a gépészeti terv köszönő viszonyban sem volt a villamos tervvel, mivel feltehetően nem volt szakmai egyeztetés olyan formában ami elvárható lett volna. Azon kívül menet közben változtattak. Szorgalmaztam, hogy a vezérlésre KNX rendszert alkalmazzunk. De ezt a tulajdonos elvetette, így a régi relés megoldást lehetett alkalmazni a változtatás és a költségek miatt. A napkollektor a saját vezérlésével volt megoldva.

ELEKTOR-KALANDOR

Balatonkenesén szereltem egy szállodában hőszivattyú rendszert 60db DAIKIN Fan-Coil microprocesszoros vezérléssel két csöves rendszer volt vagy fűtött vagy hűtött ,nyáron a 14 fokos kútvízzel hőcserélőn keresztül  volt megoldva a hűtés, a medence fűtését is a hőszivattyúval oldották meg.+ 36 db kollektor dolgozott rá  a meleg víz rendszerre .


S/K

https://szerelvenybolt.hu/ariston-nimbus-plus-80-m-t-net-r32-monob-hosziv-8-kw-fali-belterivel-1-futokor-3-fazis-54946?keyword=ariston%20h%C5%91szivatty%C3%BA

A topik címéhez igazítva.
Nagyon egyszerű "letesztelni" hogy mennyit fogyaszt pl a belinkelt hőszivattyú.
Először is egy hőszivattyúnak miért kell 3x20A? Egy szivattyúnak elég 4 A (persze szivattyútól függ, de biztos nem 3x20A szükséges neki.) ....jaaaaa, hogy kiegészítő fűtőbetét van benne. Na azt kell lekötni/letiltani és akkor hívhatjuk hőszivattyúnak.
Általában ritkán kapcsolja be, de akkor észrevehető. 4kW.  "Összes teljesítmény felvétel: 4,98kW" , tehát cirka 1 kW a folytonos üzemelés. 1 hónapba kb 32eFt. (fűtőbetét lekapcsolva) Télen, nyáron ennyi lehet? Én ezt így látom, de lehet hogy teljesen rosszul számolok, biztos lesz aki jobban, érthetően leírja.
Amit kipróbáltunk: hasonló teljesítményű hőszivattyúnak 3x4A kismegszakítót raktunk. 1x sem tudtuk beindítani. Megkapta a 3x20A, 20-40 percen keresztül 13-18 A közötti volt az áramfelvétel. 2-3 óránként ez ismétlődött. Télen, külső hőfok +5 és +8 fok között.
(készülünk egy nyári tesztre is)