3 fázis, fázisonként eltérő Amperszám lehetséges?

Indította Dex, 2016. szeptember 22., 22:23:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Dex

Sziasztok!
Most vásárolt sorházamnál (házgyári panel főfalak, tégla köztes) 3fázisú villanyórámnál ezzel találkoztam:


Ez most azt jelenti, hogy L1=6A, L2=10A, L3=16A?
Wtf? Ilyen van?
L1L2L3-nak nem ugyanolyan áramerősségen kellene lennie... pl. 3x16A ? v. 3x10A?
Megzavarodtam.
Köszi

Üzenet összefûzve: 2016. Szeptember 22., 22:26:25 pm

Bocs:
L1-10A, L2-6A, L3-16A

Üzenet összefûzve: 2016. Szeptember 22., 22:33:47 pm

Még egy kép a teljes óráról:


Üzenet összefûzve: 2016. Szeptember 22., 22:38:05 pm

A fényképen éjszakai óra részlet a kép jobb sarkában, amit nem használtak/használunk.

Üzenet összefûzve: 2016. szeptember 22., 23:22:03 DÉLUTÁN

Van jó multiméterem, örököltem... Kimérjem? Hogyan?

Marton

Igen, lehet. De nagyon nincs értelme a 6A-es fázisnak.
A 6A szinte semmire jó, csupán pl. világításhoz elég.
Ezt a kombinációt azért alkalmazta a megrendelő/kivitelező mert 6+10+16=32A. Tehát ekkora össz áram még külön amper díj nélkül "alapjogon" jár, ettől nagyobb áram esetén már fizetni kellene érte.

Dex

Köszi! Gondolom akkor 3 fázisú motort nem tudok így használni... Vagy igen? Most akartam lecserélni a lakáselosztót, mert nagyon régi. Megoldás e az, hogy a lakáselosztóba 16A kismegszakítókat teszek, 4polusú fi relét, meg egy 3 fázisú kismegszakítót, tehát úgy építem meg mintha 3x16A lenne és majd csak később vásárolok Ampert az EON-tól? Hiszen a villanyóra úgyia leold... Rosszul godolom? Meg a 4 polusú fi relét gondolom összezavarná a fázisonkénti eltérő amperszám? Köszi

Marton

A FI-relé "nem tud róla", hogy mekkora előtte a biztosítók értéke. Nem ez alapján működik, hanem akkor old le ha külömbségi áram (hibaáram) alakul ki az elmenő oldali kapcsokra kötött hálózaton. Pl. az áram egy része emberen keresztül a föld felé áramlik, záródik. Vagy nulla/föld vezeték felcserélésénél vagy össze érésénél.
Tehát nyugodtan kiépíthető jelen állapotnál is a FI-relé és a 3fázisú kisautomatatát, csak a mérőnél lévő 6A kisautomata korlátozza a terhelhetőséget.
3fázisú motor is használható jelen esetben is, elméletileg 2,2kW-ig, ennek névleges üzemi terhelt árama 4,5A körüli. Itt kérdés az indítási áramlökés, milyen terheltséggel is indul.

Gyurmaúr(fi-relé)

Újítsd fel az egész hóbelevancot és cseréltesd le a 10, ill 6A-es kismegszakítókat 20-20A-re,aztán onnantól jöhet bármi... 

Sztrogoff

Az még igen könnyen lehet, hogy a középső az a valóságban nem 6 A-es, hanem 800 A-es kismegszakító, mivel a fekete billentyűs időszakban ugye össznépi sport volt a címkék cserélgetése.
Ez esetben nem feltétlenül kell most pénzt kiadni bővítésre. Bár soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. Lehet, hogy a bővítés drágább lesz, lehet, hogy olcsóbb.
Ha így marad - és erősebb, mint 6, akkor arra kell felkészülni, mikor leég, vagy táblástól cserélnek TMK-ban, mert akkor lesz valódi 6 A-es.

Gyurmaúr(fi-relé)

na, azért 800A egy kicsit sok lesz, de mondjuk 50, netán 63A azért könnyen lehet... ;)
De lehet akár "nagyon" lomha az a 6A, akkor delta t idő alatt akár 10-12A is átmehet rajta!