A C típusú EURO csatlakozónál milyen hibák szoktak előfordulni?

Indította Attila1, 2020. január 16., 12:44:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

980POWER

Attila1 Fényképezd le, tedd fel a képet! Szerintem elbeszéltek egymás mellet. Ha kiesik a csatlakozó dugó, ki kell próbálni úgy, hogy felcserélni másik készülékével és ha, abból is kiesik ugyan az a csatlakozó, de a másik meg marad az előző készülékben akkor az a csatlakozó meg érett a cserére, de ha olyan csatlakozó esik ki a készülékből  amelyik a többi készülékben meg szorul akkor, pedig a készülék csatlakozó aljzata szorul cserére.
Kétszer olvasd el, mert kicsit nehezen sikerült megfogalmaznom, ezért bocsi.

Attila1

Értem szerintem.
Nem esett ki,csak elméleti kérdés volt,hogy van-e olyan,hogyha nem fogja eléggé már a hüvely és a dugó egymást,egyszer csak fogja magát,és kiesik a készülékből a csatlakozó kábel.
De gondolom az sem olyan vészes,mert csak megszűnik a készülék áramellátása és kész.

S/K

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. január 17., 23:30:50 DÉLUTÁN

De gondolom az sem olyan vészes,mert csak megszűnik a készülék áramellátása és kész.

Na. Csak eljutottunk idáig.
Bár ha megszűnik az áramellátás abból baj is lehet. (gondolj a képzeletbeli reaktorra)

Mint említetted Te csak a videólejátszók működése miatt aggódsz/aggódtál.

Bár a laza csatlakozás tüzet is tud okozni.

Attila1

Idézetet írta: S/K Dátum 2020. január 18., 08:43:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. január 17., 23:30:50 DÉLUTÁN

De gondolom az sem olyan vészes,mert csak megszűnik a készülék áramellátása és kész.

Na. Csak eljutottunk idáig.
Bár ha megszűnik az áramellátás abból baj is lehet. (gondolj a képzeletbeli reaktorra)

Mint említetted Te csak a videólejátszók működése miatt aggódsz/aggódtál.

Bár a laza csatlakozás tüzet is tud okozni.
Tessék róla pár fénykép,szerintem lehet hogy lazábban fogja,de tartja.
Ahol két videó látható egymás fölött,ott az alsóról van szó.

S/K

Aha, tényleg lazább az alsó.


Szerinted fénykép alapján hogy lehet megállapítani hogy "laza vagy nem laza".

...de most legalább tudjuk hogy miről van szó.

Köszönjük.

Attila1

Idézetet írta: S/K Dátum 2020. január 18., 13:49:30 DÉLUTÁN
Aha, tényleg lazább az alsó.


Szerinted fénykép alapján hogy lehet megállapítani hogy "laza vagy nem laza".

...de most legalább tudjuk hogy miről van szó.

Köszönjük.
Fentebb kértek egy képet, a csatlakozókról,azért csináltam.
Fentebb írtad,hogy elektromos tűz is lehet belőle.
Én ezt egy kicsit ijesztgetésnek érzem,hiszen akkor sercegésnek/szikrázásnak is fel kellett volna lépni,ami eddig nem történt meg.
Sőt,ha a sok por miatt lenne valami gond,akkor is kellene valami rendelleneset tapasztalnom.
De azért minden nap nem fogom őket végigtapogatni,hátha melegszik valamelyik. :D
Amit egy másik kérdésemre válaszként írtál. :)

Attila1

Sziasztok!
Elméleti kérdés:
azt észreveszi-e a kismegszakító,ha a csatlakozó kábel egyik oldalán(fázison,vagy a nullán)megsérült a szigetelés,és a vezeték csupasz,és ahhoz hozzáérek?
Lekapcsol-e a kismegszakító?

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 27., 10:50:35 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Elméleti kérdés:
azt észreveszi-e a kismegszakító,ha a csatlakozó kábel egyik oldalán(fázison,vagy a nullán)megsérült a szigetelés,és a vezeték csupasz,és ahhoz hozzáérek?
Lekapcsol-e a kismegszakító?
Szia!

Egyértelműen nem ! A kismegszakitón folyik  x Amper , rajtad meg a földfelé ,0,5.....10mA esetleg  max 200mA.(ez már azért halálos )
Túl nagy az eltérés . Y X1000 .

Attila1

Értem,köszönöm!
És ha Fí-relét(vagy ÉV relének is hívják)alkalmazunk,akkor sem lesz nagyobb a védelem?

nyaki

A szikrázást a "FI"-relé leszarja. Az ilyen jellegű hibák okozta tűzesetek megelőzésére, már van erre kifejlesztett elektronikus védőeszköz( pl. AFDD+ ívzárlat-érzékelő készülék beépített MCB/RCD egység).