Hogyan kell bekötni ezeket a kapcsolókat?

Indította allampapir, 2022. szeptember 18., 15:51:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

allampapir

Sziasztok,

Kérlek, segítsetek, egyszerűen képtelen vagyok megcsinálni.

Adott egymás mellett két villanykapcsoló: a baloldali egy szimpla, és úgy működik, hogy egy másik ugyanilyen kapcsolóval lekapcsolom a lámpát, akkor ezzel vissza tudom kapcsolni, ha meg ezzel kapcsolom le, akkor a másikkal tudom visszakapcsolni.

A jobboldali egy dupla kapcsoló, és 1-1 lámpát tudok vele kapcsolgatni.

Már tucatnyi kötést kipróbáltam, és egyszerűen nem működik. A jelenlegi bekötéssel csak a jobb oldali dupla kapcsoló jobb oldali kapcsolója funkcionál, a többi nem.

Hogy kellene bekötni? Még annyi extra van benne, hogy a baloldali szimpla kapcsolóból a barna kábel közvetlenül a jobboldali dupla kapcsolóba megy, tehát az nem a falból jön ki. A többi igen.

Előre is nagyon köszönöm!


Fecó

Erre így nincs megfejtés, és még az is lehet, hogy a jobb és bal oldal is össze van keverve. Mérni kell hozzá...

allampapir

A két barnát most áthidaltam, így már a szimpla kapcsoló is működik. A dupla kapcsoló baloldali kapcsolója továbbra sem funkcionál. Lemértem, ami ott a baloldalon látható fekete kábel, abban nincs fázis, csak a másik feketében.

Hova kellene dugjam azt, amiben nincs?

Egyébként ennyi kábellel elvileg működnie kell, mert volt fönt előtte is egy kapcsoló.

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. szeptember 18., 16:12:40 DÉLUTÁN
Erre így nincs megfejtés, és még az is lehet, hogy a jobb és bal oldal is össze van keverve. Mérni kell hozzá...

S/K

Előszoba kapcsolóban lévő vezetékeket összekötöd/érinted akkor világít?
ha igen akkor az átjövő barna nem kell, az egyik feketét a barna helyére kötöd.

Fürdőnél meg a két középső pontot/kapcsokat kéne áthidalni.

nyaki

Üdv!
Egy egyszerűnek mondható váltókapcsolás nem hogy egy halandón, de sajnos számos villanyszerelőn is kifogott már. ...a keresztkapcsolás meg egyenesen ördögtől való huncutság. ;)
Ha pedig elfúrják a vezetékeket, akkor meg kifejezetten földönkívüli vagy űrtechnológiát kíván a javítása.

S/K

Sokan vannak "villanytszerelő" emberek, hisz nem nagy történet. Színre színt, elejét a végével kötni és kész.
Vagy mégsem? ;D

980POWER

Sajnos nem ismerem fel a kapcsolók márkáját, sem típusát. Mivel műanyag vázas, igy nem is dolgoztam ilyennel. Feltételezem, hogy a jobb oldali kapcsoló két középső pólusát össze kell kötni egy darab vezetékkel, ha amúgy nem sípol össze a műszerrel. Ha így működne a jobboldali kapcsoló bal oldali billentyűje, feltételezhető, hogy a másik kapcsolnál is ugyan ez a helyzet. Vannak gyártók akik csak váltó kapcsolót gyártanak és azt úgy kell összerakni, illetve bekötni, ahogy a kapcsolási funkció igényli.

Ju13s