Mennyezetről lelógó csatlakozóhelyek

Indította Könyves Kálmán, 2014. január 07., 14:31:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Kaptam ma egy feladatot, amihez keresem a megfelelő szerelvényt:
Mennyezetről kellene lelógatni egy csatlakozóhelyet, amelyen 400V 5p 16A(1db), 230V(2db), cat5e UTP(2db) csatlakozóaljzatok vannak. Valahol láttam ilyet az utóbbi időben, de nem találom most, amikor kellene!>:(
Szóval valami ötlet kellene valakitől!



czapi


Könyves Kálmán

Nekem most olyan "oszlop"(?) kell ami a plafonból nő ki nem a padlóból!

Talán valami autógyáras szerelőszalagos képen láttam ilyen függő elosztószerűséget, még mindig nem emlékszem, hogy hol.

czapi

Kifolyik belőle valami, hogy nem mered megfordítani?

nova

Nagyon sok helyen alkalmazzák már ezeket az energia oszlopokat. Jó átvezetés lehet a mennyezeti és a padlós csatlakozások között is. Ha jó értem neked olyan megoldás kell, mely csak a mennyezetről lelóg, de nem éri el a padlót?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Nem folyik ki, csak amit eddig használtam és ismerek(Legrand DLP alu)
arra van kitalálva, hogy a padlón áll, és ki van támasztva(feszítve) a plafonhoz.
Nem látom igazán lehetségesnek függesztve felszerelni.
Egy műhelyben, munkaterület fölé kellene lógatni, a padlón összevissza tekergő kábelek helyett.
Most a Legrand Hypra csatlakozókat néztem összeszerelve, és fellógatva valahogy, pl. egy kábelcsatorna függesztő konzolra.

(hacsak meg nem találom amit keresek)


czapi

Én ~60cm-es mini oszlopra gondoltam, pl. Legrand DLP alu családból, megfordítva :)

Könyves Kálmán

Jól látod, nova! Kb 6 méter a belmagasság, és kb 3 méteren kellene lenni az aljzatoknak. (az állítható magasság fullextra kategória lenne::)

Tapatalk 2-vel küldve az én C5303-ről


Könyves Kálmán

Igen, czapi! Beugrott nekem is elsőre, de egyenlőre elvetettem.



czapi

Látom a 6m-es belmagasságot, esetleg HOSSZABBÍTÓ AUT. KÁBELFELCSÉVÉLŐ igaz ez csak egy csatlakozást tud kiszolgálni.

Üzenet összefûzve: 2014. január 07., 21:53:11 DÉLUTÁN

Van lánccal felakasztható is