Világító reklám

Indította zsebia, 2024. április 02., 18:56:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zsebia

Üdv Mindenkinek!

A kérdésem több területet is érint, de talán ez a topic is megfelelő neki.
Szóval alapvetően (reklám)dekoros vagyok, viszonylag frissen végzett villanyszerelői végzettséggel. Rendszeresen szerelünk világító táblákat, dobozbetűket, fényreklámokat (ez volt az egyik oka, hogy elvégeztem). Viszont ebben a szakmában az a "szokott", hogy a dekorosok bekötik ezeket és annyi (villanyszerelői végzettség nélkül).

Viszont, ha jól sejtem ezek bővítésnek felelnek meg, hiszen új fogyasztó kerül a rendszerbe. A rákötés általában a megrendelő által kiépítettet kiállásra történik (wago), de néha vezetéket is kell húzni (ált. külső csatornába).
Ha jól értem az eddig tanultakat, akkor előírás szerint ezt villanyszerelő tehetné meg és kellene egy első ellenőrzésről szóló dokumentációt is adni minden ilyen szerelés/bekötés mellé?

A kérdés másik fele: világítódobozokhoz lehet kész profilokat, led paneleket kapni, amiből könnyen össze lehet szerelni egy ilyen eszközt. Ebben az esetben is az vonatkozik az így elkészített "termékre", mint az elosztódobozokra? Vagyis CE nyilatkozat és az összes többi dokumentációt is mellékelni kellene hozzá?

Köszönöm a válaszokat!

S/K

Üdv!
Röviden: IGEN!
 
Ha ezekkel tisztában vagy akkor gondolom azzal is hogy kik végezhetnek ilyen vizsgálatokat.
A szomorú ebben az hogyha ha ezt így SZABÁLYOSAN akarod kivitelezni, akkor nem téged fognak választani, hiszen a költségek megnőnek.