Lapos tető villámvédelmi kialakítása, felújítása.

Indította nova, 2014. április 09., 19:34:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Újra megnéztem a képet.
Ez a felfogó kiemelés, és elrendezés szerinted melyik előírást elégíti ki? ;)

JUVILL


Csak a megítélés pontosítása céljából.
Tudnál feltenni olyan képet, mely az épületet oldalról mutatja, ezzel együtt a felfogó csapadékszigeteléstől mért kiemelése és a levezetők szerkezeti megoldása is hátható?
Valamit két kérdés, hogy helyén kezeljük a létesítést.
A kivitelezett külső villámvédelem norma szerinti, vagy nem norma szerint?
A másik. Ez a kialakítás milyen belső villámvédelemmel párosul?

Krisztian770


JUVILL



Köszönöm szépen!
Ne kritikának vedd részemről, hanem építő jellegű szándéknak az alábbi észrevételt.
A most feltett 2 db képen lehet látni a levezető felfogóhoz történő csatlakozását.
Úgy látom, hogy a villám áramútja merőlegesen törik.
Íves levezetés szükséges a felfogó mindkét irányából.

Krisztian770

De a 16-os horgany rúd függőlegesen le van vezetve a földelőhöz. és a víz szigetelés miatt az oldalfalhoz rögzítve.

JUVILL


Félreértés van.
A levezető és a felfogó csatlakoztatásáról beszéltem.

Krisztian770

Bocsánat, hogy értetlen vagyok. A felfogó amelyik az oldalfalra van rögzítve a faltól kiemelve annak csatlakozása nem látható a képen. Ugyanis a levezető függőlegesen lefelé halad és párhuzamosan csatlakozik rá a felfogó. A felfogó 2 m magasan vannak a tető síkjától, az épület sarkain elhelyezve.
Köszönök szépen minden javító kritikát egy villanyszerelőnek örökön öröké tanulnia kell nem pedig megsértődni köszönöm szépen  a tanítást.   

980POWER

Szerintem a bekarikázott rész a kérdéses 90 fokos csatlakozás.

Krisztian770

Értem akkor ezzel a multikapcsos kötéssel van a baj. ;D Utána járok, kérdezek, beszélek a tervező mérnökkel aki ezt a fajta kötést írta elő. Köszönöm szépen a tanító hozászolásokat   

Sztrogoff