Márkaválasztás

Indította petike199600, 2013. március 31., 20:28:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Kíváncsi lennék rá hogy milyen márkát szoktatok használni a gyakorlatban. Legrand,Schneider,ABB,XBS.
Ez utóbbival az XBS-el láttam már negatív hozzászólásokat a fórumon.Mi a bajotok vele? Nekem tetszik.
Szeretném megtudni hogy miért nem szeretitek ezt a márkát.
Mikor csináltam a panelomat tettem rá a csatornát akkor két fajta csatornát is kipróbáltam.Vettem XBS-t és Legrandot is.Nekem a Legrand nem tetszett.Nehezebb volt vágni mint az XBS-t. Egyszóval csatornába nem tetszik a Legrand.
Védelmi eszközökből melyik márkát kedvelitek?
Szóval ilyenekre lennék kíváncsi.
Melyik márkát miért nem vagy miért ajánljátok.
Előre is Köszönöm a véleményeket és tanácsokat!
Sziasztok!

Szirty


petike199600

Nem akarok vitát  :D ;D Csak véleményeket. :P :)

JUVILL


Inkább a gyártmánynak nevezzük a gyártó cégről.
Különbséget nehéz tenni, de természetesen vannak műszaki eltérések.
Vannak melyek jobb paraméterekkel rendelkeznek, és vannak gyengébbek.
Ki melyikre esküszik. Ez attól is függhet, hogy mennyit vásárol, és a kereskedőktől, nagykereskedőktől milyen kedvezménnyel kapja a terméket. Vannak ugyan arra a célra, műszaki megoldásra használatos termékek, és vannak eltérő megoldások.
A villamos kivitelezés függ a ráfordított költségtől is. Lehet gondolkodni olcsóbb beszerzésű anyagról, és drágábbról. Az olcsó kategória nem biztos, hogy hosszú távon műszakilag megfelelő, mivel elképzelhető, hogy hamarább meghibásodik, cseréje szükséges. A javítások viszont lehet, hogy olyan termeléskieséssel járnak, ami egyáltalán nem engedi meg a gyenge minőségű termékek alkalmazását.
Nekem is az a véleményem, ne reklámozzuk egy gyártó termékét sem, és ne sértsünk meg egy gyártó céget sem.

Gyurmaúr(fi-relé)

petike, vita helyett beszéljenek a fotók, íme:
1-2. fotó chint hulladék elosztóban  gagyi XBS; úgy állnak, mint az ökörhúgyozás, ja és a chint rugós feltolható ajtaja már nem működik, illetve egyszer szedtem le a burkolatát -űzött a puszta kiváncsiság- és nem sikerült úgy visszahelyezni,ahogy előtte fent volt...
3-5. fotó: hensel KV-k, 36, illetve 48 osztásegységgel, GE/AEG, illetve ETI cuccokkal. Gondolom, érzed a különbséget?! Árakkal kapcs csak annyit, hogy a vatera kifogyhatatlan mennyíségben és választékban kínál minőségi vill cuccokat,csak szét kell nézni, továbbá vannak olyan villanyász szaküzletek, ahol mindig van, ami akciós, ill a válság okán igen jelentős beragadt raktárkészletek is vevőre várnak. Ilyen helyeken te vagy a király, te a villanyász vevő, aki ha leveszik a lábáról, akkor valószínűleg legközelebb is itt vásárol! Ha pedig valamire mondjuk -30%-ot kapsz a listaárból, akkor mi is a drága???
Csatornában azért jó az XBS...

Könyves Kálmán

Az olcsóbb termékek nagy része nevesebb gyártók tizenéves termékeinek utángyártott változata, gyengébb alapanyagokból, kopott szerszámokkal és nullához közelítő minőségbiztosítással, terméktámogatás nélkül. Ennek következménye, hogy lötyög a sínen, hogy nehéz meghúzni a bekötő csavart, és lenyalódik a feje, más a színe a csatornának, mint az előző szálnak, most könnyebben vágod, de egy év múlva leesik a fedele.
Ezeket a példákat mi már megszenvedtük, a megrendelő vagy a munkáltató általában nehezen érti meg, mi az oka hogy mégis a drágábbat akarod, mikor feleáron is van ugyanolyan. Ha vagy olyan helyzetben, mondhatod, azt szereltesse be mással, vagy beszereled az ő felelősségére és tanuljon a saját kárán!
Maximálisan támogatom, hogy fényképpel, leírással töltsük  fel a rossz minőségű terméket ide, a gyártó és a forgalmazó meg ne sértődjön meg, hanem tegyen a jónak minőségért!

Tapatalk segitségével Android tabletről


NagyPS

A márkanevek jelentős része egy tulajdonoshoz köthető, az üzleti modell alapvető felépítésből adódóan egy régebbi az előírásokat jobban túlteljesítő terméket egyszerűsít le egy előírásnak megfelelő termékre, sok olyan távol-keleti gyártó van akinek ez a struktúra házon belül megfogható.

Az adott termékre csak akkor lehet azt mondani hogy kritikán alulinak tekinthető ha a rá írt és mellékelt műszaki leírásokat sem teljesíti vagy jelentős százalékban nem tudja biztosítani.

Egy releváns példa:
- kell egy 13A-es C karakterisztikájú általános felhasználási helyre egy automata biztosító
- kell egy 13A-es C 6KV biztosító
- kell egy 13A C 6KV 25000 kapcsolást garantáló sínezhető színes karos biztosító
ha választunk akkor egyértelmű, hogy ahogy a kívánalmak egyre pontosabbak egyre kevesebb gyártó egyre kevesebb típuscsaládja marad talpon.

A másik amit sokan kifelejtenek ebből a témakörből a megrendelő, meg az hogy egy termékajánlat kiadásakor fellehet tüntetni igaz hogy ön 1000Ft maximalizált erre de akkor ezzel kell tisztában lennie:
- kevesebb kapcsolási szám
- kisebb zárlati megszakító képesség azaz szétrobbanhat ha úgy alakul a zárlati terhelés
- meghibásodási lehetőség 70% azaz vagy működik vagy nem
- de ha rászán még 500Ft akkor ezek elkerülhetők

Ez a véleményem.

Könyves Kálmán

"kell egy 13A-es C 6KV biztosító"

Gondolom 13A C 6kA-re gondoltál?

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. április 01., 17:18:11 DÉLUTÁN
"kell egy 13A-es C 6KV biztosító"

Gondolom 13A C 6kA-re gondoltál?

Ha TS35-re pattintható kivitel kell, az tényleg sok gyártót kiszór :-)

petike199600

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Akkor most konkrét kérdést teszek fel.
Mit gondoltok az XBS márkáról?
10-es skálán mennyire jók a termékeik?