Legutóbbi hozzászólások

#1
Felülvizsgálók klubja / Felülvizsgálóként mennyire kel...
Utolsó hozzászólás naboo - Ma - 11:59:03 DÉLELŐTT
Hello

Villanyszerelő vagyok, megvan a 3 év gyakorlatom és gondoltam megcsinálnám a Villamos biztonsági felülvizsgáló tanfolyamot. Olyan kérdésem lenne, hogy a felülvizsgálatoknál mennyire jellemző a magasban végzet munkavégzés? Lakkossági területen nincs problémám. De ami 3.5 méternél magasabban van azzal bajban vagyok. Még nem csináltam meg a tanfolyamot így nem tudom pontosan mit is kell vizsgálni egy felülvizsgálat során. Annyit azért tudok hogy hurokimpetandicát mérnek meg, földelési ellenállást és pl Fi relé kioldási sebességet tesztelik, illetve hogy a szerelés mennyire szabványos. De pl mennyire jellemző mondjuk hogy egy kötést megnéznek mondjuk egy iskola tornatermében ami jó magasan van? Vagy ez teljesen egyén függő hogy ki milyen részletességgel mér, kihagy dolgokat amit problémásabb mérni? Mennyire kell pl lámpákat vizsgálni, gondolom ha műanyag a lámpa nincs mit mérni de pl ha fém akkor tudni kellene hogy nem ráz e véletlenül? Tiktok on szoktam nézni a Gyuri t és a Katona Csabát de felülvizsgálatnál nem igen láttam hogy létráztak volna egyáltalán. Illetve gondolom a Lakossági, Ipari területen és Közintézményeknél is eltérő lehet mit kell vizsgálni. Az Ipari val nem foglalkoznék mert abban soha nem dolgoztam.
#2
Kérdések - válaszok / Re:készülék rezgése remegése
Utolsó hozzászólás S/K - Tegnap - 18:22:46 DÉLUTÁN
Szia!
Ezt a kérdésedet ezen az oldalon simán megválaszolják:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok
#3
Kérdések - válaszok / készülék rezgése remegése
Utolsó hozzászólás István63 - Tegnap - 15:43:11 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy mitől rezeg,remeg enyhén érezhetően a rezsó és az elektromos kukta? A válaszokat előre is köszönöm.
#4
Villanyszerelõ / Villanyszerelés Belgiumban
Utolsó hozzászólás #János# - 2024. április 23., 18:21:17 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem, ha nem akkor megkérném az illetékeseket tegyék át a megfelelő topicba.
Köszönöm.
A kérdésem, hogy van-e itt olyan szakember aki dolgozott Belgiumban villanyszelőként?
Hol tudnék az ottani hálózatról, szabványokról érdemi információt találni?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv. János
#5
Kérdések - válaszok / Re:kötődoboz csere
Utolsó hozzászólás rozs - 2024. április 22., 16:28:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2024. április 21., 07:35:34 DÉLELŐTTMost akkor vannak kötések a vezetékeken, vagy csak átmennek a dobozon a vezetékek kötés nélkül? Első esetben a kötések szétszedése után vidáman cserélhető a doboz, második esetben meg nem kötődoboz...
Egy falba süllyesztett doboz, amin keresztülmegy három vezeték, majd vissza három, amit rá van kötve a konnektorra. Valószinű, hogy ki lesz húzva a vezeték.
Köszööm a válaszokat.
#6
Kérdések - válaszok / Re:Nulla szakadásnál a fí relé...
Utolsó hozzászólás Fecó - 2024. április 21., 19:06:59 DÉLUTÁN
Esetleg ha nullaszakadás van, és ekkor történik a föld felé szivárgó áram, lehet erre gondolt a költő.
#7
Kérdések - válaszok / Re:Nulla szakadásnál a fí relé...
Utolsó hozzászólás S/K - 2024. április 21., 09:06:33 DÉLELŐTT
#8
Kérdések - válaszok / Re:kötődoboz csere
Utolsó hozzászólás S/K - 2024. április 21., 09:03:35 DÉLELŐTT
Idézetet írta: rozs Dátum 2024. április 20., 20:29:46 DÉLUTÁNSziasztok.
Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan tudnám kicserélni(kábel kiszedése nélkül) azt a kötődobozt, amelyen keresztülmennek a vezetékek. Esetleg létezik-e valamilyen speciális doboz erre a célra.

Süllyesztett vagy falonkívüli "doboz"?
Milyen védettségnek kell megfelelni? (IP védelem: víz-por-pára elleni védelem. Esetleg IK védelem: mechanikai védelem is szükséges?)
Esztétikai szempontból kell cserélni vagy biztonsági szempontból. (biztonsági szempont: lángmentesített, égetett késleltetésűek a "villanyszerelő dobozok".)
#9
Kérdések - válaszok / Re:Nulla szakadásnál a fí relé...
Utolsó hozzászólás Sztrogoff - 2024. április 21., 07:45:18 DÉLELŐTT
Hogy egyértelmű legyen, írjuk le direktbe, a szokásos ÁVK nullaszakadás esetén nem kapcsol ki.
#10
Kérdések - válaszok / Re:kötődoboz csere
Utolsó hozzászólás Sztrogoff - 2024. április 21., 07:35:34 DÉLELŐTT
Most akkor vannak kötések a vezetékeken, vagy csak átmennek a dobozon a vezetékek kötés nélkül? Első esetben a kötések szétszedése után vidáman cserélhető a doboz, második esetben meg nem kötődoboz...