ÁVK beszerelése társasházi lakás lakáseloszójába

Indította rendetlen, 2022. július 03., 23:11:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rendetlen

Sziasztok!

Egy társasházi lakásban szeretnék ÁVK-t beszerelni. A lakáselosztóban az N és a PE sín össze van kötve egy 6mm2 zöld-sárga vezetékkel, amitől kicsit elbizonytalanodtam. Lásd kép.


A lakáselosztóba ezen kívül bejön még egy kb 6mm2-es Al zöld-sárga vezeték, de nem a villanyórától.

Ilyen esetben hogyan kell eljárni?

  • A PE-N sínek összekötést meg kell szüntetni
  • Egy HLAK-ban össze kell kötni az N és a lakásba jövő 6mm2 zöld-sárga vezetéket
  • A HLAK-ból az AVK N pólusának bekötése
  • A HLAK-ból a PE-sín bekötése
  • AVK másik N pólusa pedig megy az N sínre

vagy


  • A PE-N sínek összekötést meg kell szüntetni
  • A bejövő N vezeték bekötése az AVK N pólusára
  • AVK másik N pólusa pedig megy az N sínre
  • A lakásba jövő 6mm2 zöld-sárga vezeték marad csak a PE sínre kötve

Az első esetben nem tudom eldönteni, hogy tiltott nullázásnak minősül-e a jelenlegi állapot és az ezzel egyenértékű 2-es pont(Egy HLAK-ban össze kell kötni az N és a lakásba jövő 6mm2 zöld-sárga vezetéket).

Ti miért és hogyan szoktátok ezeket csinálni?

nyaki

Üdv!
Ez az átkötés korábban mindenhová bekerült, ha kellett, ha nem.
A második lehetőség lesz a jó megoldás feltéve, hogy valóban összecseng a feltételezett PE és N vezető.

Sztrogoff

Hadd mondjuk inkább úgy, hogy a táblát az átkötéssel együtt adták a boltban, és elég ritka volt az a szakember, aki végiggondolta azt, hogy kell-e ez az átkötés, vagy nem. És pláne ritka lehetett az a szakember, aki mondjuk a kapualjban nullázást csinált, és ezután végignézte az összes lakás elosztótábláját.

"A lakáselosztóba ezen kívül bejön még egy kb 6mm2-es Al zöld-sárga vezeték, de nem a villanyórától."
Én kideríteném, mi honnan jön, feltételezésekre hagyatkozni ebben a szakmában elég veszélyes.