Háztartási gép hiba

Indította faxelektro, 2014. június 28., 20:10:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro



Jó estét
  Milyen hibája lehet a fenti ragasztó kis gépnek a fűtö szál nem kap feszűltséget. Az elektronika meg kapja a 24V           de sajnos nem tudom meg álapitani melyik alkatrész hibás. Egy triakot kicseréltem három-négyszer működött majd ujbol nem. Ha esetleg valaki javitott ilyent és tudna segiteni meg köszönöm hanem kidobjúk

nova

Ezt a videót gondolom nem te csináltad?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

faxelektro

Jó estét
        Á dehogy a netröl kaptam,hogy tudom kimérni a triakot milyen méröműszerrel
                                                 
                                                                                                       Kösz

nyaki

Üdv!
Mérőkapcsolással kell ellenőrizni.
A triak méréséhez célszerű váltakozóáramot használni (nem hálózatit, hanem trafós törpefeszt). Az A1 elektródra rákötsz egy kisebb terhelést, pl. LED-et egy előtétellenállattal, majd a Gate-jére ue. a feszt, egy potin és egy soros ellenállaton keresztül, majd fokozatosan emeled a Gate feszét. Lesz egy pillanat, amikor begyújt. A LED egészen addig fog világítani, amíg a gyújtófesz a Gate-en rajta marad. Ha a gyújtófeszt megszünteted, avagy a táp rákapcsolása pillanatában azonnal világít a LED, akkor a triaknak annyi.
Egyenáramú próbával dettó ugyanígy jársz el, csak ott a LED nem fog kikapcsolni a Gate gyújtófesz megszűnése után sem egészen addig, amíg az A1 kapocs oldaláról le nem választod a tápfeszt.
A készülékedhez itt hamarabb találhatsz segítséget:
http://elektrotanya.com/

Zsolt718

Én először az elektronika tápfeszültségét ellenőrizném...
Az a tapasztalatom, hogy leggyakrabban soros kondenzátorral állítják elő a 230V-ból az 5V körüli egyenfeszültséget. A kondi  - bár X2-es minősítésű - gyakran elveszti kapacitásának felét is, így az általa szolgáltatott áram nem elegendő a triac gyújtásához.