Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Ki látta, felügyelte és átvette (no és ki fizette) ezt a sz@r munkát? A gáz és villamos fővezeték tudtommal nem az élősövénnyel azonos kategória.

ELEKTOR-KALANDOR

Tóth úr a megrendelés a fővezeték cserére szól +a mérőhelyek+be a lakás elosztóig, 4szintes épület szintenként 4 lakás  .A bejárati ajtó mellett az épület be táp szekrény csavarhúzóval nyitható nincs plombázva,két felszálló ág van tehát szintenként két ilyen doboz van mint a képen  ahol a méretlen vezeték  szabad préda+ a mérőszekrényben is van egy doboz ,de a mérőhelyi plomba nyitáshoz meg engedély kell .Szerintem az EON-t meg a gázszerelőket kellene felhomályosítani, hogy mit olvassanak el.Mert faluhelyen valaki ki pókhálózza a villanyóra szekrényt és lever 1 plombát mindjárt áramlopással gyanúsítják.

Marton



Feri65


Szelei

Tegnap szereltek a szomszédomnak egy légkondicionálót. Ebben semmi különös nem is lett volna de a kültéri egységet igencsak meglepően szerelte főként a hely a lényeges egy villám levezető sodronyt sikerült körbe csövezni, kábelozni. Szerintetek menyire nagy a valószínűsége, hogy tönkre vágja egy villám nemcsak a klímát de a közös elosztót is.  ???

Fecó

Sikerült ma szert tennem az MSZ 1600 sorozat egyik, utolsó elődjére. Lehet sokan nem tudják, az első létesítéssel kapcsolatos anyag Biztonsági Szabályzat néven látott napvilágot 1913- ban. A gyors fejlődés hatására kiadták a másodikat 1929-ben, majd az utolsót 1939-ben. Ez 2 részből áll, az I. az 1000 V alatti, és a II rész a feletti létesítéseket taglalja. Innen volt a következő lépcső az MNOSZ 1600-55 majd az MSZ 1600-58. Érdekes olvasmány :)

faxelektro

A kápeken látható csillárt kellett felszerelni szerencse hogy bele néztem a foglalatokba.

S/K

A héten ugrott be mint a reklám, pont itt a viillfórum megnyitása közben.

Fecó

Most mi a baj ezzel? Én vettem 3-at is belőle az egész családnak. Nemhogy a villanyszámlám, de az internet és kábel TV díjak is feleződtek, sőt! Ha nézzük a TV-t még vissza is termelünk a hálózatba! Mivel a gázcirkóm is konnektorba van dugva, a jó áram miatt megváltozott a gázfogyasztásunk is. Szinte alig fizetünk. Mikor hoztam haza, egy véletlenül bentmaradt a kocsi kesztyűtartójába. Azóta fele annyi benzin is elég kétszer annyi kilóméterre!

Tapatalkkal küldve az én HTC Desire 22 pro eszközömről