Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2019. február 16., 19:09:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

pkajos

Köszönöm!   
"NYAKI" válasza, magyarázata kicsit más volt..   :) 

Ez utóbbi szimpatikusabb, én is így sejtettem.

tothgyula

T Faxelektro!
Nekem is ZTECH 36V-os kerékpárom van.5éves, az első akku széria 3,5évet bírt ki sok igénybevétellel.Tavaly vettem 3db. újat, új töltővel. Ebből egy db. 1évig funkcionált.Pótoltam 1db.új beiktatásával, azóta minden rendben.
Az akkukat terheld meg egy 12V/45W-os járműizzóval és mérd meg a feszültséget.Ha lemegy 8-9V-ra az a rossz, lehet, hogy csak 1 rossz van a 4-ből.Szétszedni nyűgös és nehezen javítható.Gyártási hiba lehet!

faxelektro

Köszi a segítséget
                           Négy darab akkumulátor van az a kérdésem,hogy egyenként terheljem meg vagy az egészet összekötve?

istvan01

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. szeptember 17., 20:13:25 DÉLUTÁN
Köszi a segítséget
                           Négy darab akkumulátor van az a kérdésem,hogy egyenként terheljem meg vagy az egészet összekötve?
Az új aksikat beépítés-használat előtt is célszerű egyenként bemérni. A bemérés legyen két fázisú. Az egyik, teljes feltöltés után, /a kereskedő raktárban ki tudja meddig állt, volt-e havonta csepptöltése/ 3óra pihentetés után zselés aksin terhelés nélkül illik 13V-ot mérni. Ha csak például 12,6V, akkor kapacitása már csak 60% körüli. Másik terhelés teszt, valami ellenállással  például 3percig 1A (12ohm/10W) terhelni és a 4db aksi feszültsége azonos mértékben csökken, akkor várhatóan egyformák. Ha a négy soros aksiból egy kilóg, az lerontja a többi kapacitását/áramát. A további merülésben a gyengébb fokozattan fog romlani.

faxelektro

Be mértem a régi aksikat a YATO-YT-8311 műszerrel amit egy kolléga adott és sajnos három esetben a sárga led-gyenge és egy estben a piros led -rossz gyúlt ki tehát ujjak vásárlása következik.

tothgyula

T Faxelektro!
Én azért egyenként megterhelném az akksikat (Pb),nem zselés,ezt a súlyából is érezheted. És kizártnak tartom, hogy 3db. egyszerre 1év használat után tönkremehet.Legalábbis ritka eset.Sajnos csak fél év garancia van rá, így cserélni nem fogják.El lehet küldeni a gyártónak és a fogyasztóvédelemnek is jelezheted.Türelem kérdése! A csatlakozó saruk forrasztottak?És a 48V-os töltővel sorosan töltsd.Egyik Kolléga az egyenkénti töltést javasolta, de ez nem igazolható megoldás.Hiszen akkor mindegyik akku más-más töltöttségi állapotban lesz!

faxelektro

Köszönöm a segítséget, holnap meg próbálom ahogy mondod.

faxelektro

Egy ATTACK DP strandard/profi fa-elgázasito használt kazánt vásárolt egyik barátom és meg kért nézzem meg mivel a vezérlőből kijön négy 3x1,5 kábel és nem tudja mire kell kötni azokat. Ha valaki ismeri küldene egy bekötési rajzot vagy valamilyen információt?
                                                          Köszönöm

980POWER

Az attól függ milyen vezérlő van benne és milyen módon köti a fűtési rendszerbe. A panelon rajt vannak a szimbólumok mi mire jó.

faxelektro

Egy rádió frekvenciás kapcsolót ajánljatok mivel egy lakásban ahol szereltük a villanyt egy szobában az ajtó mögé került a kapcsoló és minden ki van festve ne barmoljuk szét a falat
                                                                                                    Köszönöm az ár nem gond.