Kisfeszültségű erősáramú berendezés tűzvédelmi felülvizsgáló, tűzvédelmi szakvizsga

Indította Zappa, 2013. január 04., 08:52:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

JUVILL kollégának gratulálok az aktív hozzászólásokért, látom átlépte a 1000-t  :)  :D.
A kredit pontos képzéseknél sajnos az a tapasztalatom, hogy kevés újat kapunk érte. Inkább ismétlések a jellemzőek. Persze ez lehet, hogy a fiatalok esetében más. Sajnos a villanyszerelő szakmának igazán jól működő, kellő tájékoztatást adó,stb.  érdekképviselete nincs. Az oktatást szervezők viszont "vér profin" lobbiznak. Sok helyre fizetek tagdíjat, több szakmai  folyóiratot járatok. De bevallom erről a tűzvédelmi vizsga kötelezővé tételéről itt olvastam csak a fórumon most először.

JUVILL


Köszönöm!
Úgy gondolom, nem azért írtam eddig sem, hogy minél előbb meglegyen az 1000.
Most vettem észre, mikor felhívtad figyelmem rá.
A titulust is a rendszer adja, de igyekezz, mert nem sokkal vagy lemaradva. ;) :D
A lényeg.
Adjatok arra választ, hogy ha netalán bevezetik ezt a "kreditpontozást", időben, költségben mit jelenthet ez?
Különböző képzések esetén mennyi pontot lehet markolni?
Vagy olyan sokat határoznak meg, hogy dolgozni nem is lesz idő: :)

Gyurmaúr(fi-relé)

JUVILL, boldog 1000.-et! Azt gondolom, nélküled mindenképp szürkébb lenne ez a fórum és ha belegondolok abba, hogy ez a precizitás, mely konstans visszaköszön a kommnetjeidből, nos tehát ez 3D-ben is megjelenik a szereléseidben is, akkor én a magam részéről nyugodt vagyok, hogy legalább 1 jéghideg profi villanyász biztos van ebben az országban... Köszönjük, MESTER!  ;)

dobair

Idézetet írta: Zappa Dátum 2013. január 04., 19:10:16 DÉLUTÁN
Én 18-án vizsgázok.A tesztlapot kirakom a fórumra.

Azt, hogy a 14-esből 01-18-án vizsgáznál nehezen tudom elképzelni, a jogszabály szerint az OKF 02-14-ig adja közre törzsanyagot amelyből tematikát kell készíteni az oktatásszervezőnek, majd ezt jóváhagyatni a MKI-on.

Ha mindez megtörtént azt követően min. 9 napra lehet tanfolyamot hirdetnie......


Talentum Továbbképző Közp

Kedves Fórumozó Szakemberek!

Tegnapi nap folyamán írtam az oldal üzemeltetőjének, hogy szeretném felétek jelezni szolgáltatásainkat, ezt jóváhagyott számunkra. Ez úton is köszönöm a lehetőséget.

Felnőttképző cég vagyunk, ÉVF, EBF, VVF, RB-s tanfolyamokkal, tűzvédelmi szakvizsgáztatással is foglalkozunk szolgáltatásainkon belül.

Szeretném figyelmetekbe ajánlani képzéseinket, melyeket kedvező áron, valódi tanfolyami órákkal, szakértő kollégák bevonásával végzünk.

Képzésekkel, jogszabályi előírások értelmezésével, segítségnyújtással kapcsolatosan bizalommal keressetek bennünket:

Talentum Továbbképző Központ
www.talentumok.hu
talentumok@talentumok.hu
20/962-40-96 ( ha oktatok nem tudom felvenni, visszahívlak amint van rá lehetőségem)

Üdvözlettel:

Udvari Zoltán
cégvezető

nova

Hát én igazából nem konkrét reklámra gondoltam, hanem az oktatással kapcsolatos kérdések megválaszolására és olyan információk nyújtására melyek mint oktató cég rendelkezésükre áll. Ezzel is segítve a fórum közösségének tájékozódását.

Legyünk ősszintek ezen hozzászólással nem igazán lettünk okosabbak.  ;)

IdézÉn ma vizsgáztam EBF-ből és nem említette a vizsgán senki a tűzvédelmi szakvizsgát.

Például ezzel kapcsolatban milyen információkkal rendelkeznek?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Talentum Továbbképző Közp

Kedves Erősáramú berendezés felülvizsgálók!

A vizsgán sajnos nem tudom, hogy miért nem tájékoztatták a vizsgázókat a tűzvédelmi rendelkezésekkel kapcsolatos változásokról. Talán még nagyon friss az információ.

A 67/2012. (XII. 14.) BM rendelet módosította a 45/2011. (XII. 7.) BM rendeletet.

Amit lehet tudni, hogy január második felében jelennek meg a törzsanyagok, ezek után lehet elindítani a bejelentést és az oktatásokat.

45/2011. (XII. 7.) BM rendelet

1. § (1) Az 1. mellékletben meghatározott foglalkozási ágak, illetve munkakörök szerinti tevékenységet csak érvényes tűzvédelmi szakvizsgával (a továbbiakban: szakvizsga) rendelkező személy végezhet.

1. melléklet a 45/2011. (XII. 7.) BM rendelethez

A tűzvédelmi szakvizsgához kötött foglalkozási ágak és munkakörök:

.....

14. Erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát végzők.

(3) Nem kötelezett szakvizsga megszerzésére:

b) az 1. melléklet 14. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében az, aki a 6. § e) pontban meghatározott végzettséggel és középszintű tűzvédelmi szakmai képesítéssel rendelkezik;

6. § e) pont:

az 1. melléklet 14. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében legalább az Országos Képzési

Jegyzékben szereplő erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálója vagy műszaki mérnöki végzettséggel.

11. §-a a következõ (5) bekezdéssel egészül ki:

,,(5) Az 1. melléklet 14. pontja szerinti foglalkozási ág, munkakör, továbbá a tűzgátló tömítések beépítése, felülvizsgálata, karbantartása, javítása 2013. május 1-jéig érvényes tűzvédelmi szakvizsga bizonyítvány nélkül végezhető."

Ez annyit jelent, hogy az erősáramú berendezések felülvizsgálóinak vagy középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel (pl. tűzvédelmi előadó), vagy tűzvédelmi szakvizsgával kell rendelkeznie 2013. május 1-től.

FONTOS INFORMÁCÓ VIZSGÁZTATÓKNAK:

Mivel a tűzvédelmi szakvizsgáztatás is adott típusú szakvizsgához kötött, így a vizsgáztatók is csak április végéig vehetnék részt a vizsgákon szakvizsga nélkül. Ettől függetlenül be kell jelenteniük az új tevékenységet, azzal a megjegyzéssel, hogy a későbbiekben pótolják a szakvizsgát és küldik a hatóság felé.


Akinek van szakvizsgáztató ismerőse, kérem juttassa el az információt Neki!

Köszönettel:

Udvari Zoltán



JUVILL


Elolvastam kétszer, és rákérdezek, jól értelmezem-e?

3) Nem kötelezett szakvizsga megszerzésére:
(mármint tűzvédelmi szakvizsga megszerzésére)

b) az 1. melléklet 14. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében az, aki a 6. § e) pontban meghatározott végzettséggel és középszintű tűzvédelmi szakmai képesítéssel rendelkezik;

6. § e) pont:

az 1. melléklet 14. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében legalább az Országos Képzési

Jegyzékben szereplő erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálója vagy műszaki mérnöki végzettséggel.

Magyarul. Akinek pl.OKJ-s EBF vizsgája van?
De mi az, hogy meghatározott foglakozási ág (munkakör) esetében.
Ha valaki alkalmazásban áll.
És ha nem alkalmazott, hanem például egyéni vállalkozó (esetlen a főállásán kívüli tevékenységben), vagy a főállásán kívül van cége, mely ezzel is foglakozik?
Ha kaphatok (kaphatnánk) erre információt. Megköszönném.
Már csak azért is, mert az OKJ-s vizsgán megfelelt, érvényes vizsgabizonyítvánnyal rendelkező egyénekről beszélünk.
Elképzelhető, hogy csak én értelmezem rosszul? ;)


JUVILL



Igen, egy kicsit kusza.
Hagyjuk ki most a műszaki mérnöki végzettséget.
(Ez is elég faramuci, mert maga a végzettség még nem azt jelenti, hogy "otthon van a tűzvédelem területén". Főleg, ha még az OTSZ-t sem ismeri. :D)
De tisztelet a kivételnek!

Ha OKJ-s EBF vizsgabizonyítvánnyal rendelkezik valaki, akkor annak a személynek van jogosultsága felülvizsgálat végzésére, bizonyítvány számát feltüntetve, minősítő írat összeállítására, és aláírására.
Teljesen mindegy, főállású alkalmazottként, vállalkozókén végzi ezt a munkát.
Ugyan azok az előírások, rendeletek, szabványok vonatkoznak rájuk.
Akkor kinek kell tűzvédelmi vizsgát tenni, ha OKJ-s EBF vizsgája van?