Mennyibe is kerül egy okos ház LOXONE rendszer alkalmazásával

Indította nova, 2011. május 22., 14:24:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Értem, az valóban jó ötlet, hogy közvetlen a dimmermodul "dolgoztatja" a lámpákat, hiszen sok esetben csak max 100-200 W-ról van szó, és ha ettõl egyszerûbb és olcsóbb lehet a rendszer, mindemellett kisebb helyet foglal, akkor ez a helyes irány. Fontos dolog az is, hogy ezek szerint folyamatosan fejlesztik a készülékeket, gondolom az igények,  tapasztalatok alapján. Nekem a relézésnél nem a terhelhetõség volt a szempont elsõsorban, hiszen 5 A nagyon sok-mindenre elég, hanem a vezérlõmodul kimeneteinek a biztonsága. Nem mindegy hogy egy 2000  forintos relét dobok ki egy zárlatos foglalat miatt, vagy esetleg elbukok egy modult, ha szerencsém van akkor csak egy relékimenetet rajta. Számomra a legkellemetlenebb az lehet, ha egy hasonló hiba miatt kihív a megrendelõ egy másik szerelõt, aki konstatálja, hogy ha a telepítést végzõ szerelõ lerelézi a kimeneteket, nem kellene most kicserélni azt a 99 000 Ft-os modult. Nem tudom milyen tapasztalatok, visszajelzések vannak hasonló meghibásodásokról, de hasznos lehet ha van aki már látott ilyet, vagy esetleg van konkrét elõírás a gyártótól, vagy telepítési segédlet, ami alapján elmondhatja a kivitelezõ "nekem így javasolták, ezt kéri a rendszer gyártója, a készülék elviseli az ilyen megterheléseket is". Számomra szimpatikus a rendszer, próbálgattam a szoftverét, letöltöttem androidos készülékre a kezelõt, azt is tanulmányozgattam. Egyébként az IPad helyett gondolom megteszi más tábla PC is a mûködtetéshez szükséges kezelõfelületet?

nova

Vezérlés technikánál az 5 amper sok mindenre elég, bár kérdés a tényleges használatnál az érintkezõk, hogy bírják.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Idézetet írta: Fecó Dátum 2011. augusztus 15., 22:22:27 DÉLUTÁN
Nem mindegy hogy egy 2000  forintos relét dobok ki egy zárlatos foglalat miatt, vagy esetleg elbukok egy modult, ha szerencsém van akkor csak egy relékimenetet rajta. Számomra a legkellemetlenebb az lehet, ha egy hasonló hiba miatt kihív a megrendelõ egy másik szerelõt, aki konstatálja, hogy ha a telepítést végzõ szerelõ lerelézi a kimeneteket, nem kellene most kicserélni azt a 99 000 Ft-os modult. Nem tudom milyen tapasztalatok, visszajelzések vannak hasonló meghibásodásokról, de hasznos lehet ha van aki már látott ilyet, vagy esetleg van konkrét elõírás a gyártótól, vagy telepítési segédlet, ami alapján elmondhatja a kivitelezõ "nekem így javasolták, ezt kéri a rendszer gyártója, a készülék elviseli az ilyen megterheléseket is".

A Miniserverben található relé adatlapja (JQ1aP-24V-F) itt olvasható. Ha esetleg valamilyen nem várt esemény bekövetkezne, akkor a Miniserverben/bõvítõmodulban ezt az alkatrészt kellene cserélni. A kimenetek terhelhetõsége, és a kábelezési segédlet megtalálható a gyártó honlapján.

Idézetet írta: Fecó Dátum 2011. augusztus 15., 22:22:27 DÉLUTÁN
Egyébként az IPad helyett gondolom megteszi más tábla PC is a mûködtetéshez szükséges kezelõfelületet?
Két választás van a felügyelet tekintetében. Elsõ esetben a webes felületet választhatjuk, amelyhez websocketeket is támogató böngészõ szükséges (mobil eszközökön ez nem annyira jellemzõ), ezért inkább számítógépeken jeleníthetõ meg.
Választhatjuk továbbá az Android (még béta), és iOs operációs rendszerekre írt közvetlen alkalmazást. Elõbbinél a nagy képernyõkön az ablakméret változatlan marad (Androidos tableteken a felbontás még nem tökéletes). Az iPad szerintem erre jelenleg a legtökéletesebb választás (mondom ezt androidos telefon tulajdonosaként).


nova

IdézA Miniserverben található relé adatlapja (JQ1aP-24V-F) itt olvasható. Ha esetleg valamilyen nem várt esemény bekövetkezne, akkor a Miniserverben/bõvítõmodulban ezt az alkatrészt kellene cserélni. A kimenetek terhelhetõsége, és a kábelezési segédlet megtalálható a gyártó honlapján.

A  mini szerverben található panel amire be vannak forrasztva a relék azok egy rétegûek, vagy esetleg több rétegûek?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Idézetet írta: nova Dátum 2011. augusztus 22., 08:39:15 DÉLELŐTT
A  mini szerverben található panel amire be vannak forrasztva a relék azok egy rétegûek, vagy esetleg több rétegûek?

Szia,

ezek egyrétegû NYÁK-ok. Az esetleges csere 5 perc alatt kész.

nova

Igen ezért kérdeztem, mert akkor így ha esetleg tényleg megsérülne a relé akkor nem lenne nagy dolog kicserélni mint te is írtad. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Idõközben szerencsére sok más rendszer került fel a fórumra. Javaslom tehát, hogy hasonlítsuk össze a mintaház alapján ezeket a megoldásokat. Szerintem érdemes lenne látni, hogy ezek a funkciók (helyiségenkénti szabályzás, automatikus árnyékolás) mennyibõl (és milyen mûszaki tartalommal) valósíthatóak meg hagyományos megoldásokkal. Részemrõl a táblázatot eurós árakkal frissítettem, amely megegyezik a mindenkori magyar listaárral is.
A pontos összehasonlításhoz jó lenne az elképzelt feladatot pontosítani, és a követelményeket elõre definiálni (fûtés típusa, szivattyúk száma, stb.). Mindez gondolom a legtisztább akkor lehet, ha ezt nem az egyes rendszereket képviselõ kommentelõk teszik meg.
Adott esetben indíthatunk erre egy új topikot is a fõoldalon.

A Loxone megoldása az eredeti feladatra itt található.


nova

Idézetet írta: Loxone_Schmidt András Dátum 2012. március 06., 15:14:54 DÉLUTÁN
A pontos összehasonlításhoz jó lenne az elképzelt feladatot pontosítani, és a követelményeket elõre definiálni (fûtés típusa, szivattyúk száma, stb.). Mindez gondolom a legtisztább akkor lehet, ha ezt nem az egyes rendszereket képviselõ kommentelõk teszik meg.
Adott esetben indíthatunk erre egy új topikot is a fõoldalon.

Igen mindenképpen érdemes lenne a funkciókat definiálni ehhez, hiszen csak ennek a függvényében lehet valamilyen összehasonlítást elvégezni. Viszont a rendszert kommentelõk is megtehetik szerintem ezt, hiszen ezek a rendszerek a hétköznapi életben nincsenek még nagyon elterjedve, így a tapasztalatok is csekélyek ezekkel kapcsolatban.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

TermiCont

A funkciók összesítése elõtt én a riasztót kivenném az épület felügyeletbõl.
Egyrészt a szabotázsvédettség, másrészt a Mabisz minõsítés hiánya
erõsen problémás.

Schmidt András

Persze kivehetjük, de azért legalább 3 kontakt (riasztási állapot [teljes/héj], riasztási esemény) átjelzést meg kellene valósítani.

Megjegyzés:
A riasztó esetében sokan nem ragaszkodnak a MABISZ engedélyhez, aki pedig igen az szerelhet valamilyen hagyományos riasztórendszert. Utóbbi esetben a két rendszer közötti átjelzés érdekes, hiszen akár minden információ kinyerhetõ a központokból például RS232 kommunikációval. Ebben az esetben minden a riasztóban már használt érzékelõ a felügyeletet is vezérelheti (fûtés lekapcsol ablaknyitáskor, mozgásérzékelõk világítás kapcsolnak alapesetben), ezek az érzékelõk nincsenek duplikálva.