Lekapcsolt kismegszaktó esetében is van feszültség a konnektorban

Indította Medve, 2019. március 15., 21:41:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Medve

Sziasztok,

Lakásban újonnal kialakított elektromos hálózat esetében normális e az, hogy amennyiben lekapcsolok egy tetszőleges kismegszakítót az adott áramkörben továbbra is mérek 30-40V feszültséget?
A villanyszerelő aki a hálózatot építette állítja, hogy igen. Bár nem vagyok szakember, de kicsit szkeptikusan állok hozzá, szeretném megérteni az okát.
Van tippetek mitől lehet?

Köszi elpre is

980POWER

Így van ez, bizony mérhető feszültség a lekapcsolt fázison is, ha az egy nem lekapcsolt fázis vezetővel párhuzamosan fut 1-2 méter hosszan és nagyon közel vannak. Legjobban a 3 fázisú rendszernél jelentkezik, ha mondjuk a 3 fázisú dugalj egyik fázisát lekapcsoljuk, na nem közvetlen 10 centivel a dugalj előtt, hanem a mérőnél vagy a lakáselosztónál, hisz itt teljes hosszában egymáshoz közel futnak az erek, főleg kábel esetén.

Sztrogoff

Én ezt úgy szoktam egyszerűen kiszűrni, hogy tekerek egyet a méréshatárváltón. És nagyobb méréshatárnál többet mond, kisebb méréshatárnál meg kevesebbet - mutatós műszernél a kitérés nagyjából ugyanannyi, digitálisnál utána kell gondolni.

Marton

De a jó öreg terheléses, lámpás vizsgálat egyértelműbb mint a nagy belső ellenállású digitális multiméter, ami a kapacitív szórt feszültségeket is méri.