Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

exchange

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. október 28., 17:57:48 DÉLUTÁN
Ez jó?
Most már a mérő előtt van szétválasztva.
Ezeket a rajzokat milyen programmal csináljátok?

Könyves Kálmán

Senki nem fejti meg? Az első képen látjátok az értékeket, az segíthet ;)

szmihaly

A harmadik fázis áramértéke miért alacsony? 0.5A ? Forditott áramváltó bekötés? Vagy talán rendesen be sincs kötve? Nemlátni tisztán a képen.

Gyurmaúr(fi-relé)

Nézem, mint állat, de nekem csak az van meg,hogy a képen épp az aktuális fázisonkénti Amperértéket látom, mely azt mutatja, hogy az L3-n alig van terhelés. Ez lenne az abnormális??? Végülis... ::)

Könyves Kálmán

Ti nyertetek! L3 fázis áramváltójából az egyik vezeték ki van csúszva. Csak a posztolás után vettem észre, hogy pont ezeket a képeket raktam fel, gondoltam akkor már rákérdezek, más is észreveszi e!


nyaki

Érdeklődve vártam a reakciókat, mert én sem láttam semmit, hacsak nem említetted volna, hogy egy trafó áramát figyeli a készülék.
Hú, ez nagyon rafkós volt. ;D Aztán honnan fenéből kellett volna tudnunk? Talán látszik a képen? ::)
Karácsonyi tréfának viszont nem volt rossz, megy a fa alá. ;D

Könyves Kálmán

I1-I2-I3 után In a nullavezető áramát mutatja, ez ha feltételezel egy szimmetrikus terhelést három fázison, már mondhat valamit. A másik(bal oldali) bekötéssel egy vonalban látszik a csavar,  ahonnan kicsúszott a kóbor vezeték.Bocs, hogy megzavartam a karácsonyi kajakóma nyugalmát ezzel a hülye kérdéssel!   


Marton

Idézetet írta: exchange Dátum 2013. december 25., 15:51:48 DÉLUTÁN
Ezeket a rajzokat milyen programmal csináljátok?
exchange!
Petike (is) az sPlan7.0 rajzoló programot használja nagyon ügyesen.
Ö ezzel úgy is tud rajzolni mintha kézzel húzná a vezetékek vonalát, szépen rajzolja.
Ez a rajzoló program praktikusan egyszerű és megfizethetően olcsó, ajánlom neked is ha alkalmi de jó rajzoló programra van szükséged. Ha további kérdéseid lennének, szerintem a "Villamos rajzprogram" témánál kellene ezt tovább beszélnünk: Villamos rajzprogram - Villanyszerelő Szakmai Fórum

Gyurmaúr(fi-relé)

Nézegetvény az ebay.de-t, ezt láttam: http://www.ebay.de/itm/Hensel-Zahlerschrank-fur-2-Zahler-IP-31-/261373604568?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3cdb14b2d8#ht_25wt_1235
érdekes, hogy az NSZK-ban, illetve Németországban nem olyan finnyás sem az RWE, sem az e.on, mint nálunk és ott minden további nélkül mehetenek a Diazed biztosítók, illetve nincs agyontipizálás. Ja, hogy mi vagyunk a "csibész" kurucok, akik úgy alapból rosszak vagyunk és még így is lopjuk az áramot... Menjenek a francba! Remélem, előbb-utóbb elhúznak innét?!

rajki

T. Kollégák,

mai napon az ELMŰ ügyfélszolgálata is megerősítette azt a belső információt, amire múlt héten tettem szert:

2014. január 1-jétől ismét létesíthető belterületen légvezetékes csatlakozó (véglegesre is!), melyet 30 m hosszon az áramszolgáltató létesít díjmentesen. Várom a MEEVET e-mailjét...