Biztonsági transzformátor bekötése

Indította Patics, 2021. június 05., 22:34:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Patics

Tisztelt Kollégák!

A segítségeteket kérem, mert nem tudom értelmezni egy trafó bekötési rajzát. Szégyen, nem szégyen, nem értem, hogy mit, hová?

Ez egy biztonsági transzformátor medencevilágításhoz, de nem értem, hogy miért vannak a primer tekercsen a számozott kivezetések? Egyáltalán a 230-at, hová kössem, az A-B kapcsokra? Földeljem a vasmagot? Azt nem kellene, vagy itt igen?
Minek van az 1-2-3 bekötési pont? a szekunder oldalon mennyi a feszültség 12 vagy 17V? Szóval, nem értem az egészet... Segítsetek kérlek.

https://www.astralpool.com/en/products/swimming-pool/lighting/transformers-9/encapsulated-security-transformer-ip-65-for-pool-3/


tothgyula

Üdvözletem!
Ez egy kettős szigetelésű zárlatbiztos világítási trf. Ha beszorzod a 25A-t a 17V-tal=425VA.
A szekunder oldalon 6 féle feszültséget (12,13,14,15,16,17V-ot) tudsz levenni.Terheld meg egy 24V-os izzóval és mérj feszültséget.
A primer oldalon 6 bekötési lehetőség van. Ezek: 3-B, 3-A, 2-B, 2-A, 3-1, 1-2. A beépített hőkioldó kioldhat és várni kell 15-20percet, amíg vissza tudod kapcsolni. A beépített tipusú kettős szigetelésű trf.vasmagját földelni kell.A hordozható kivitelű kettős szigetelésű trf. földelése tilos.

tothgyula

Bocsánat, korrigálom!
A-1, A-2, A-3,=15V,16V, 17V.
B-1, B-2, B-3,=14V, 13V, 12V.

S/K

Elnézést, én meg az A bekötést korrigálom.
A-1, A-2, A-3 = 17V, 16V, 15V

Ezekre a kapcsokra kell a 230 V kötni, attól függ milyen feszültséget szeretnél a szekunder oldalon.

Atis57

Idézetet írta: Patics Dátum 2021. június 05., 22:34:25 DÉLUTÁN
Tisztelt Kollégák!

A segítségeteket kérem, mert nem tudom értelmezni egy trafó bekötési rajzát. Szégyen, nem szégyen, nem értem, hogy mit, hová?

Ez egy biztonsági transzformátor medencevilágításhoz, de nem értem, hogy miért vannak a primer tekercsen a számozott kivezetések? Egyáltalán a 230-at, hová kössem, az A-B kapcsokra? Földeljem a vasmagot? Azt nem kellene, vagy itt igen?
Minek van az 1-2-3 bekötési pont? a szekunder oldalon mennyi a feszültség 12 vagy 17V? Szóval, nem értem az egészet... Segítsetek kérlek.

https://www.astralpool.com/en/products/swimming-pool/lighting/transformers-9/encapsulated-security-transformer-ip-65-for-pool-3/
Szia!
A lényeget előttem már leirták.
Mivel a trafó elhelyezése nem a medence mellett szokásos , igy a messziről vezetett 12V-n hatalmas a feszültségesés, ezt korrigálhatod  a primer bekötésnél.
(tehát 26m vezeték ,16V-al inditassz  és 12V lessz az izzóknál.)