Tervezői jogosultság

Indította TLaszlo, 2014. december 30., 15:50:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

TLaszlo

Tisztelt Hölgyek/Urak!

A következő kérdésben lenne szükségem némi információra és tanácsra.

Villamosmérnök vagyok, 2010-ben végeztem a PTE PMMK villamosmérnök szakán, azóta pedig (szerencsére) a szakmámban dolgozom. Eljött az idő, hogy szeretnék tervezői jogosultságot szerezni. Egyrészt saját indíttásból (akár másodállás), ill. a munkahelyem is szeretl, ha megszerezném, mert nekik is fontos lenne.
Próbáltam már utánajárni a dolognak, de sajnos számomra nem teljesen egyértelmű a folyamat. Az rendben van, hogy a kamaránl kell igényelni a jogosultságot, illetve a kamarai tagságot is, de az nem teljesen, hogy mi szükséges ehhez. Milyen dokumentációk, mennyi gyakorlati idő, hogyan kell igazolni a gyakorlatot, kell-e valamilyen képzésen részt venni...stb.
A Pest megyik kamara honlapjáról letöltött doksik alapján szükség van:
- végzettség igazolásra-->ez tiszta
- szakmai önéletrajz--->ez egy hagyományos önéletraj kell hogy legyen, mint egy állásra jelentkezés esetén vagy annál részletesebb?
- szakmai gyakorlat igazolása--->milyen formában és hogy kell igazolni?
- referencia igazolás--->ez pontosan mit takar és hogy kell ennek kinéznie?
- továbbképzés igazolás---> ez gondolom jelentkezés esetén még nem kell, csak majd az első évben
- befizetés igazolása--->tiszta!
- nyilatkozat---->milyen? hogyan?

A kamarát már felhívtam, de a "tündéri" menyecskével nem sokra mentem, mert vagy éppen elege volt az életből, vagy nem tudott,, vagy csak szimplán nem akart segíteni. Ezért gondoltam, hogy kollégákkal többre megyek.

Nagyon bízom benne, hogy van közöttetek olyan aki teljesen átlátja a dolgot, netán nem rég csinálta végig a folyamatot és tud nekem segíteni!

Minden segítség és információ hasznos lehet szémomra!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!!!

Edvard125

Én az előző év végén kezdtem el intézni a saját tervezői jogosultságom megszerzését. Lényegében (tervezési) szakmai gyakorlatot kell igazolni az iskolai végzettségen felül. Vagyis akkor kaphatsz önálló tervező jogosultságot, ha részt vettél tervezési feladatban és ezt egy tervező az aláírásával igazolja is.

A beadandó adatlapon konkréten meg kell nevezni tervezési munkákat, melyet a tervező aláír, ezzel igazolja azt, hogy dolgoztál vele. Ebből célszerű jónéhányat leadni. Ezen felül egy szakmai önéletrajzot kellett még csatolnom és ezek alapján megadták a jogosultságot. Persze az eljárási díjat és a kamarai éves díjat is meg kell fizetni, hogy kiállítság a határozatot.

Remélem tudtam segíteni.

Bence1988

Sziasztok!

Nem tudom mennyire "halott" ez a téma: sikerült végül elintézned a tervezői jogosultságot?

Esetleg meg tudná írni valamelyikőtök, hogy lehet a tervezői jogosultságot leigazolni?

Tervezéssel eltöltött éveket kell leigazolni, vagy tervezési feladatok elkészülését?

Előre is köszi a segítséget!