Földelések kialakítása

Indította petike199600, 2012. november 02., 08:53:01 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

p0flash

Köszönöm a gyors válaszokat, sokat segített. Végeredményben arra jutottam, hogy 5x2,5mm2 NYY-J -vel kellene áthidalni ezt a nagyjából 15 métert a földben kpe csőbe fektetve. A mellék épületben lenne egy elosztó ahova felkerülne az ÁVK és a max 16A-es biztosítók az áramköröknek. (És még ide is el kellene helyezni egy földelő szondát?) Remélem ez így elfogadható :D  Ja és az alu hullámlemezzel burkolt garázst be kell kötni az EPH-hálózatba? 

nyaki

Üdv!
Ilyen vékonka kersztmetszet esetén nincs értelme a + földelésnek, inkább a védővezető hurokimpedanciája legyen megfelelő.

nyaki

Üdv Mindenki!

Feltettek nekem a minap egy kérdést a lehetséges válaszokkal:
Milyen földelés nem létezik? A, Szalagföldelés. B, Rúdföldelés. C, Keresztföldelés. D, Alapföldelés.

Szerintetek melyik a helyes válasz? ...én kapásból a C-re tippeltem, de állítólag az nem jó.

Atis57

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. május 04., 20:07:42 DÉLUTÁN
Üdv Mindenki!

Feltettek nekem a minap egy kérdést a lehetséges válaszokkal:
Milyen földelés nem létezik? A, Szalagföldelés. B, Rúdföldelés. C, Keresztföldelés. D, Alapföldelés.

Szerintetek melyik a helyes válasz? ...én kapásból a C-re tippeltem, de állítólag az nem jó.

Szia!

A keresztföldelés is érdekes , ritka eset (két szalagföldelő X alakban? )

De ebből a d alapföldelést választanám--mert Betonalap földelésként  hivják.

nyaki

Üdv!
Mivel szalagföldelés opció már volt a válaszok között és mint olyan, keresztföldeléssel még nem találkoztam (keresztföldelővel viszont igen), ezért nekem még mindig ez tűnik a kakukktojásnak, mert a keresztbe lerakott szalagföldelő nem valami meggyőző tud lenni és hivatalos dokumentek sehol sem említik. Hol használtak ilyet? A kérdező vajon nem keveri össze a földelőhálóssal? ...abban is rohadt sok kereszt van. ;D  Bár abból is kiindulhatunk, hogy az általad említett ún. keresztföldelés, tulajdonképpen szalagföldelés. ...vagy nem?
Az alapföldelés meg abban érdekes, hogy nincs előtte a beton szó, viszont ez már majdnem jó is lehet(ne) bizonyos kontextusban.
Szó mi szó, 2 idétlen válasz is van, de vajh melyik a legidétlenebb, akarom mondani szabványtalan?

Sztrogoff

No igen, az idétlen szó elég jól jellemzi a kérdést. :D
Mert már valóbban onnan vannak bajok, hogy magyarban a rúd, satöbbi, az földelő (földelő az, ami a földben van), és a földelés az a földelő és a földelővezető együtt. Keresztföldelő meg miért ne lenne, bár ki minek hívja.

istvan01

Ez annyira ügyetlen teszt kérdés.
szalagföldelés-szalagföldelő
rúdföldelés-rúdföldelő
keresztföldelés-keresztföldelő
alapföldelés-alapföldelő
nyelvtanilag lehet mind helyes, földelés fogalmak szerint is. Ami kissé kilóg, talán az alapföldelés-alapföldelő. Miért, mert hiányzik előle a megszokott beton anyagtulajdonság jelző. Ok, ha ez igaz, akkor a többi földelő fajtánál is oda kéne írni az anyagfajtát, nem csak a szerkezeti felépítését. Tehát akkor horganyzott-acélrúdföldelő .. stb.

Sztrogoff

"földelés fogalmak szerint is"
Bocs, de nem. Ez 60 éve egyformán ugyanúgy van a szakirodalomban, legyen az szakkönyv, szakmunkástanuló tankönyv vagy szabvány (1-1 példa mindegyikre 1956-tól 2004-ig).

Atis57

Idézetet írta: istvan01 Dátum 2020. május 05., 12:31:46 DÉLUTÁN
Ez annyira ügyetlen teszt kérdés.
szalagföldelés-szalagföldelő
rúdföldelés-rúdföldelő
keresztföldelés-keresztföldelő
alapföldelés-alapföldelő
nyelvtanilag lehet mind helyes, földelés fogalmak szerint is. Ami kissé kilóg, talán az alapföldelés-alapföldelő. Miért, mert hiányzik előle a megszokott beton anyagtulajdonság jelző. Ok, ha ez igaz, akkor a többi földelő fajtánál is oda kéne írni az anyagfajtát, nem csak a szerkezeti felépítését. Tehát akkor horganyzott-acélrúdföldelő .. stb.

Szia!
  A DL 1 és a Legrand katalógusokban -van keresztföldelő is ..Persze mindenféle "korszerű,hatékony " dumával.
Viszont nem látom át   , mitől lenne másabb  mint egy rúd vagy cső? A felület  bármelyiknél egyformára vehető, ha a hosszát változtatom.
Na mindegy ........ami idétlen,
az idétlen is marad.

nyaki

...csak elárulom nektek, hogy mi lett a hivatalos válasz, mert ma megkaptam én is.
C, Keresztföldelés.