Vezérelt áram új bekötés

Indította BTGUJJ, 2021. március 24., 01:48:56 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

BTGUJJ

Démásznál a regszerelő mondta hogy úgy nem lehet.

A regszerelő meg aki plombabontásra mindenre jogosult...   


Miért nem úgy megy hogy leadom a központba a szolgáltatónak, és Ő maga ossza ki valaki jogosult szerelőnek kapacitás szerint...

Ne nekem kelljen már azokat is vadászni akik a necces munkákat el se vállalják.

Atis57

Idézetet írta: BTGUJJ Dátum 2021. március 25., 10:05:54 DÉLELŐTT
Nem lámpához kell, csak ha a bojlerig vinném szabvány szerint akkor 100 ezren felüli plusszköltséget jelentene.

Holott lámpával átveszik, másnap meg mehetne rá egy sárga hosszabbító a bojlerig és utánna már a kutya nem foglalkozna vele..

A lényeg az hogy valamilyen úton-módon kerüljön fel a vezérelt mérő.

Szia!
Pontosan ezt akárják megakadályozni.
Ezt majd a helyszinen az "A "szerelőpáros eldönti, Ha véleltlenül a "B" páros jönne --akkor teljesen más szabályok vonatkoznak !
S ha a "X " el találkozol akkor meg ? Csak a mindenható tudja.......

tothgyula

T. Atis, BTGUJJ!
A "B" vezérelt tarifát nem kötik be se lámpával,sem pedig (sárga Török 3x0,75mm2-es) hosszabbítóval. Helyhezkötött villamos készüléket egyébként sem lehet hosszabbítóval bekötni. EBBŐL MÁR VOLT HALÁLOS ÁRAMÜTÉSES BALESET!
És ott van még az EPH.Ne itt próbálj 100ezret megtakarítani, mert családod láthatja kárát!
Tapasztalatom szerint sok építtető nagyságrendekkel többet költ pl: burkolásra, festésre,stb.
A 40/2017.(XII.4.)NGM rendelet (hatályban 2020.07.31-től) pedig világosan fogalmaz, fenn van az interneten.,csak el kell olvasni!
Az az izzós bekötés csak egy felelőtlen megoldás lehetett!

Tanuló1906

Sziasztok  azt szeretném kérdezni h van az avk  és annak a vezetékei honnan jön el? ha jól tudom akkor 10mm2 vezetek kell es nem tudom h azt honnan kell el hozzni

Fecó

Én általában a villanyszerelő-boltból hozom el...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről