Mobil faház

Indította Tamás, 2013. augusztus 21., 19:59:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tamás

Mobil faház..
Csatlakozása 230V.
Falon kívüli elosztó, benne 1db főkapcs., 1db ÁVK, 2db 16A aut.
6m sima 3x1.5  MT-vel csatlakozik a hálózathoz!
Hogyan tudom megoldani, vagy mivel, hogy a 230V-os dugvillát  ( ha áthelyezik) mindig úgy dugják be, hogy a fázis megfelelően csatlakozzon!
A szabvány néztem (2364-711:2003)  de erre vonatkozóan nem találtam semmit!
Nem hiszem , hogy mindegy volna!

Villanyreszelő

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. augusztus 21., 19:59:26 DÉLUTÁN
Mobil faház..
Csatlakozása 230V.
Falon kívüli elosztó, benne 1db főkapcs., 1db ÁVK, 2db 16A aut.
6m sima 3x1.5  MT-vel csatlakozik a hálózathoz!
Hogyan tudom megoldani, vagy mivel, hogy a 230V-os dugvillát  ( ha áthelyezik) mindig úgy dugják be, hogy a fázis megfelelően csatlakozzon!
A szabvány néztem (2364-711:2003)  de erre vonatkozóan nem találtam semmit!
Nem hiszem , hogy mindegy volna!

Üdv Tamás!
1.:Cseréld ki a 1.5 Mt-t,2.5-re 16-hoz!
2.Tegyél be egy 3 fázisú csatit,amit csak egy féleképen tudsz bedugni,és cimkézd fel hogy 230V tilos 3 fázisú táphoz csatlakoztatni! A nullavezetőt a nullához kötöd,a fázist,pedig valamelyik fázis csatlakozóhoz..Teljesen szabványos Dugaszolók ezek.
Vagy kösd be kismegszakítóról,ha nem mobilis a ház.

Tamás

Szia!
Amit írsz az szerintem sajnos nem jó!
Ha úgy csinálom ahogy írtad: a 3f   rögzitett dugvillát felteszem a ház oldalára, az ellen darabja is 3f, DE utána megint csak egy sima 230V-os dugvilla jön amivel csatlakoznak a meglévő hálózathoz!
Nem?
És a csere lehetősége megint fennáll!
Azon mit értesz, hogy kössem be kismegszakítóról?

Villanyreszelő

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. augusztus 21., 21:04:32 DÉLUTÁN
Szia!
Amit írsz az szerintem sajnos nem jó!
Ha úgy csinálom ahogy írtad: a 3f   rögzitett dugvillát felteszem a ház oldalára, az ellen darabja is 3f, DE utána megint csak egy sima 230V-os dugvilla jön amivel csatlakoznak a meglévő hálózathoz!
Nem?
És a csere lehetősége megint fennáll!
Azon mit értesz, hogy kössem be kismegszakítóról?

Kiállsz az elosztóból egy 3P+N+Pe aljzattal,a házból lengőkábellel oda van vezetve a dugvilla ami ugyancsak 3P+N+PE. A PE-t ne felejtsd el bekötni! Nem tudod fordítva bedugni.

Tamás

Szia!
Ja, hát így egyszerű lenne! ;D
Csak az a baj, hogy ez a faház nem helyhez kötött!!!
MOBIL mint írtam!
Rendezvények alkalmával ide-oda cipelik egyik helyről, városból a másikba!
Ez a gond!!!!!
Nem lesz ott  villamos szakember mikor összerakják, és bedugják a csatlakozóját!

Villanyreszelő

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. augusztus 21., 21:39:25 DÉLUTÁN
Szia!
Ja, hát így egyszerű lenne! ;D
Csak az a baj, hogy ez a faház nem helyhez kötött!!!
MOBIL mint írtam!
Rendezvények alkalmával ide-oda cipelik egyik helyről, városból a másikba!
Ez a gond!!!!!
Nem lesz ott  villamos szakember mikor összerakják, és bedugják a csatlakozóját!

Ez esetben nem javaslom a dugvillás módszert.
Legyen rögzített a kötés,és tessék szakembert hívni.
Nem játék a helyes csatlakozás kialakítása,érintésvédelem ellenőrzése stb.

Tamás

Úgy ahogy mondod!
8 ilyen faház lett csinálva és már egy hete ezen gondolkodom, hogy hogyan lehetne megcsinálni faszán, de sajnos a fixbekötésen kívül eddig nekem sem volt jobb ötletem!
Valami retesz feltételen vagy hasonlón gondolkodom még mindig......de......semmi jó ötlet!

Villanyreszelő

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. augusztus 21., 22:01:48 DÉLUTÁN
Úgy ahogy mondod!
8 ilyen faház lett csinálva és már egy hete ezen gondolkodom, hogy hogyan lehetne megcsinálni faszán, de sajnos a fixbekötésen kívül eddig nekem sem volt jobb ötletem!
Valami retesz feltételen vagy hasonlón gondolkodom még mindig......de......semmi jó ötlet!

Ne alakíts át szabványos alkatrészeket,tűzveszélyt okozhat,és gyengítheti az érintésvédelmet.
De találtam neked egy reteszeltet:
230V

Ipari dugvilla XBS IDV

Tamás

Ismerem ezt az ipari 230V-os dugvillát de ez is csak akkor lenne jó, ha az ellen darabja is ilyen lenne!
Az pedig biztos sima aljzat lesz nem ilyen fajta!
Köszi a segítséged!

nyaki

Hali!
Én azt csinálnám, hogy beépítenék egy moduláris glimmlámpát a védővezető/fázis közé. Ha a pilács világít, akkor helyes a csatlakoztatás, ha nem, akkor a dugvillát meg kell forgatni. ...és feliratoznám a kiselosztón, hogy csak a pilácsolás esetén helyes és biztonságos a csatlakoztatás.
Minden más megoldást csak optolektronikus vezérlésű mágneskapcsolóval lehetne megoldani automatikusra és biztonságosan.