Feszültségstabilizátor

Indította tothgyula, 2014. május 14., 19:11:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Kapcsolási rajzát keresem az alábbi tip. fesz. stabilizátornak.
EMG2896 Typ:TR9272   Telj:5/10kVA-es egyfázisú. A 70-es években készülhetett a Nagymarosi Vas és Műszeripari Szöv-nél.
Nagy segítség lenne, ha valaki segíteni tudna ebben.
A feszt leadja, de nem szabályoz az elektronika, amely tranzisztoros.
Köszönök minden irányú segítséget TothGyula

nova

Neten én sem találtam. A műszeroldalt érdemes megpróbálnod, ha írsz nekik lehet be tudják szerezni, nagyon sok műszer leírása megtalálható náluk. Bal oldalt ott a bannerjük, ha nem lenne meg az elérhetőségük.
Mivel magyar eszközről van szó, így nem hiszem, hogy külföldi oldalról be lehetne szerezni a leírás, angolul is magyar oldalakra, vagy gyűjtőkre hivatkozott a kereső.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Üdv!

A család másik tagja, de hátha segít

tothgyula

Kedves Czapi!
Nagyon köszönöm a gyors segítséget. Már kaptam egy EMG 2895-ös rajzot is, így gyorsan hozzá tudok fogni a javításhoz. A reám szánt időt külön köszönöm.Üdv.Gyula

Simon Endre

Üdv  tóthgyula !
Élénk figyelemmel kisérem a feszültségstabilizátor feltámasztását, de mire fogod használni, mert a mindennapi gyakorlatban max. egy laborban van esélye, ahol pl. hálózatról működő etalon fényforrást használnak, vagy feszültségérzékeny fűtőberendezések, (nem termosztátok) vannak, vagy mondjuk egy bepárló, aminél nem a hőállapot fontos, hanem a betáplált hőmennyiség. Van lehetősége MEO-nál is ahol standard körülményeket kell bíztosítani a tápellátásban a vizsgált eszközöknek, de a ház körül ?

tothgyula

Én egy fűrészlap-hegesztő(forrasztóhoz) fogom használni, melynek teljesítménye 2,2kW. A hál. fesz. pedig ingadozik 207-242V között. Tehát lefelé is és felfelé is kell tudnom szabályozni. Megoldás lehet persze az Áramszolgáltatóval másik fázisra köttetni, de az sem tutti. Üdv. Gyula