YSLY kábel

Indította S/K, 2018. február 25., 10:24:50 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

S/K

YSLY kábel felhasználható erőátviteli megtáplálásra?
YSLY= erősáramú jelző és vezérlőkábel
(találkoztam már 240-es YSLYvel is, komplett üzemcsarnokot táplált meg.
Van valami eszköz aminek 240-es a "vezérlője vagy a jelzője".

Laszlo

A katalógusban benne van milyen feszültségre készült.

S/K

...tehát akkor a riasztó vezeték is használható 230 V hálózaton mert a katalógus szerint 300V a névleges feszültsége.

"Alarm Cable

- Szabvány: CEI 20-20, CEI 46-5
- Névleges feszültség: 300V
- Hőmérséklet tartomány ha a kábel:
rögzítve : -30°C-tól +70 °C-ig
mozgatva: -5°C-tól +50 °C-ig
- Hajlítási sugár: 7,5 x kábel Ø
"

Alarm Cable, Riasztó kábel

nyaki

A riasztóvezetéknél hol van az feltüntetve, hogy min. 300/500V a feszültségtűrése? Sehol.
Mivel nincs feltüntetve, így a megadott adatot csakis az ér-ér közötti szigetelésnek vehetem, amiből pedig az következik, hogy szabvány szerint erősáramú vezetéknek alkalmatlan, mi több, installációs vezetéknek 1mm2-nél kisebb vezető sem használható.

Fecó

Szabványi előírás szerint úgy emlékszem erősáramú és világítási áramkörök esetén, a rögzített berendezésekben alkalmazható szigetelt vezetőkeresztmetszet már 1,5 mm2. Ugyanitt, jelző és vezérlő-áramkörökre 0,5 mm2. Természetesen réz esetében...

nyaki

Más az installációs és megint más a gépet működtető, azzal egybeépített bekötővezeték. Az utóbbin általában sajtolt dugvilla is van. Itt valóban min. 0,5 mm2 van megengedve és ez igaz az erősáramú jelzőkábelekre is.
Az installációnál én min. 1 mm2-re emléxem, bár lehet nincs igazam, de ekkor szeretném tudni a szabványpontot, hogy ne éljek tovább tudatlanságban. :) A régi MSZ 2364-520:1997 esetében tudom, hogy neked van igazad.

Fecó

MSZ HD 60364-5-52:2011 naná hogy angolul van, és az MSZT szerint ha te fordítod le, az nem jó :) De ez van érvényben....

nyaki

Ebben szinte ua. a táblázat van, mint 2364-esben, csupán ki van egészítve néhány gondolattal. Ezen szabvány szerint is neked van igazad, de akkor honnan emléxem az 1 mm2-re... ::) ...tudom hogy UK világítás, meg minden, de nem innen. ;)

Fecó

Jók az emlékek, az MSZ 1600 még az 1 mm2-t követelte meg.

nyaki

Igazad lehet. ::) ...na majd utánanézek.
Köszi