Villanyórától alu vezeték kötésésének vagy cseréjének módja

Indította edg, 2016. július 31., 00:05:36 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

edg

Üdv!

Információt gyűjtök egy jövőbeni felújításhoz, amihez természetesen majd vill. szerelőt hívok. Viszont sokat olvasgattam a témában és egy-két dologra pontos választ nem találtam.

Közvetlenül a villanyórából jövő alumínium vezetékeket hogyan kell szabályosan rézsínbe kötni?
Láttam olyat, hogy ónozott érvéghüvelyt szorítottak rá és bekötötték a csavar alá. Mit mond erről a szabvány?

Vagy esetleg érdemesebb az áramszolgáltatótól kérni, hogy cseréljék ki az említett két vezetéket rézre?

Köszönöm.

macsey

Én ezt úgy oldottam meg hogy teljesítmény növelést kértem és mire kijöttek a démászosok addigra ott volt a kezemben a 10es vezeték érvéghüvely , a szolgáltató emberei megittak egy kávét valamit addig én behúztam a  vezetéket és bekötötték

szmihaly

IdézInformációt gyűjtök egy jövőbeni felújításhoz, amihez természetesen majd vill. szerelőt hívok. Viszont sokat olvasgattam a témában és egy-két dologra pontos választ nem találtam.

Közvetlenül a villanyórából jövő alumínium vezetékeket hogyan kell szabályosan rézsínbe kötni?
Láttam olyat, hogy ónozott érvéghüvelyt szorítottak rá és bekötötték a csavar alá. Mit mond erről a szabvány?

Nem akarlak elkeseríteni, de ha eljön az ideje, hidd ell hogy egy igazi villanyszerelő tudni fogja..... ;D, nem fog hiányozni neki a beleokoskodás......... ;)

edg

Szmihaly: tudom, hogy tudni fogja, de én nem és érdekel. Érdekes, hogy fórumokon jellemzően ilyen válaszokat adnak, mint te, a valós és hasznos információ helyett. Ez valami magyar (villanyszerelői) virtus. >:(

Novill

Gondolom az óra alá bejövő alu vezetékre gondolsz? A bejövő alu fővezetéket fővezetéki sorkapocsba kell kötni a többi vezeték már MKh sodrott rézvezeték ami ér hüvelyezve kerül bekötésre a fővezetéki sorkapocsba, órába és kismegszakítóba. Ezeket a munkákat a regisztrált villanyszerelő végzi el egyébként  úgyis.

nyaki

Üdv!
A sárgarézből vagy acélból készült kapcsokba minden megszorítás nélkül beköthetőek. Az érvéghüvely csak hab a tortán, mert az érvéghüvely megakadályozza a csavar alóli kifolyását, ezáltal csökkenteni lehet az utánhúzás gyakoriságát, ráadásul érvéghüvellyel felvértezve már összeköthető a vörörsrézzel is.
Nekem pl. semmi bajom nincs az aluval, csak a helyén kell kezelni.