Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki



nova

Nem volt link szöveg megadva, üres volt az a mező. Miután írtad, hogy egy link van benne, így már ki tudtam javítani a hozzászólást. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv mindenkinek!

Néhányszor érintette már ez a fórum a blogot, de most ismét belebotlottam.
Aki nem ismerné, annak a legjobb hely ez hogy szintén bele akadjon:

Szerelés házilag: Kintirötyibe világítás, konnektor



Elnézést attól, aki ár túl van rajta!
Aki még nincs, annak további infó itt. :)

nyaki


kovacs_tizedes


Szirty

Üdv!

Nos ilyen az, amikor a porcelán foglalatból egyszerűen lehetetlen kicsavarni a rossz izzót. Inkább szarrá gyűri a foglalat alumínium menetét.
Vagy maga az égő egyszerűen belepukkan az ember tenyerébe. Utána jön a kombinált fogóval demolálás, hogy valahogy kikaparja az ember az izzó maradványait a foglalatból.
Ettől persze alu karika megsemmisül és már nem áll meg benne az izzó soha többet. Ez ezeknek a foglalatoknak krónikus betegsége.

Az már csak természetes, hogy külön ilyen alumínium karikát nem lehet kapni, csak komplett lámpatestet.

980POWER

Kinek mi a tapasztalata a szerint vélekedik. Én mostanában vettem a régi műanyag foglalatok helyett, új porcelán foglalatokat, mert a műanyagok második évben nemes egyszerűséggel függőlegesen elrepedtek.  >:( Ekkor jött az egyszerű körbe szigetelőszalagozás, na, ez nem az igazi megoldás, mostanra már nem igazán maradt menet az üveg becsavarására. Érdekes, mert a foglalat az porcelánból van és 60 W izzónál még nem volt bennük nagyobb.  :o


Szirty

Üdv!

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2014. augusztus 01., 17:10:52 DÉLUTÁN
Úgy tűnik a probléma megoldása még nagyobb problémát okozott :D

Hogyne, hiszen mint tudjuk mindennek van következménye. De ha az a következmény esetleg nem elég súlyos vagy látványos, azt is megoldjuk.