Van még értelme manapság hagyományos kábel tv-nek kábelezni?

Indította nova, 2018. január 04., 20:34:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Szerintetek az IP tv-k, smart tv-k korábban van értelme mai világban hagyományos koax kábel tv hálózatot kiépíteni?
Wifi hálózatok, média boxok is egyre jobban terjednek.
Gondolok arra, ha valaki most tervezi, hogy építkezik és a villanyszerelésnél érdemes esetleg kihagyni a koax kábelt és egyből IP tv-nek LAN kábelt behúzni.

Szerintetek?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill


Fecó

Van, például a diginél az optikai kábeles rendszereknél a bejövő szál először egy speciális eszközbe ékezik, innen van szétválasztva az internet-kábeltévé és telefon. A TV készülékekhez menő ágat hagyományos koaxal lehet vezetékezni, digitálisan küldi át a jelet a rendszer. Nálunk UPC van, szintén koaxon érkezik a TV felé a jel, sőt itt még a bejövő vezeték is koax. Legtöbb esetben minden TV készülékhez érdemes kiépíteni szerintem hálózati véget is (UTP) az esetleges internetes tartalom elérése érdekében, bár sok esetben a TV már beépített wifi modult is tartalmaz. A koax csatlakozókat, fali aljzatokat ajánlatos elhagyni, legjobb ha a kábel közvetlen a készülékbe csatlakozik. Tudom nem mindenhol megoldható, vagy szép ez a megoldás, de így van a legkevesebb jelveszteség állítólag...

980POWER

Attól függ a területen melyik szolgáltató milyen rendszeren szolgáltat. T-com nálunk a TV az szat TV és ehhez kell a koax, minden TV-től a paraboláig külön-külön. A telefon pedig sima telefon vonal amit most digitalizáltak és ahhoz van egy digitális osztó netnek, telefonnak, (de valahol a TV is ehhez csatlakozható, nálunk nem)
Másik szolgáltató TV kábeltv ami szintén koax, de lehet leágazással kábelezni a TV készülékeknek, A telefonuk és a netük az antennás megoldású és valami osztó ott is van.
Szomszéd településen a koaxon mindegyik szolgáltatás jön csak a TV készülék koax leágazással a net és a telefon valamilyen osztóval.
Másik helyen az optikai kábel mindent visz, nem tudom hogyan van nem láttam.

A T-com településtől függően rendelkezik telefon kábel, koax kábel és optikai kábelhálózattal és ezeken akár mind a hármon mind a 3 szolgáltatás futhat. Telefonon általában nem megy TV, de mehetne, csak nem bírja felénk, ezért van párhuzamosan a szat TV, mert parabola bárhová tehető.

Nem utolsó sorban az ügyfélnek milyen készülékei vannak, és lesznek és ezek mit tudnak majdan.

papo

Én TV-hez 1 koax-ot, és egy LAN-t huzok általában. De van, hogy még 2 LAN-t is.

Szirty

Idézetet írta: nova Dátum 2018. január 04., 20:34:41 DÉLUTÁN
Szerintetek az IP tv-k, smart tv-k korábban van értelme mai világban hagyományos koax kábel tv hálózatot kiépíteni?

Mindenképpen. Főleg hogy az IPTV-hez menő UTP (LAN) egy olyan digitális elosztóból jön (modem+switch+router+AP egyben) amibe egy koax kábelen érkezik a szolgáltatótól a jel. :)

De ettől függetlenül is, amíg a boltokban kapható készülékeken van koax bemenet, továbbá amíg létezik földi műsorszórás addig mindenképpen érdemes!

Ermi

Nem minden szolgáltató szereti ha előre be van kábelezve.. Van aki a saját kiépítésű kábel esetén vállalja a bekötést, minőségi szempontokra hivatkozva. Nem mindegy hogy milyen minőségű koax illetve utp kábelt használunk. Szerintem jobb ha több csövet viszünk egy leágazáshoz
(pl  2-3 db 16-os müa. cső) .
kábeltévé   koax
parabola     koax  + táp
t-com  set top boksz  utp
smart tv     utp
kamerás megfigyelő rendszer utp  v.  koax

Atis57

Idézetet írta: Ermi Dátum 2018. január 05., 22:12:49 DÉLUTÁN
Nem minden szolgáltató szereti ha előre be van kábelezve.. Van aki a saját kiépítésű kábel esetén vállalja a bekötést, minőségi szempontokra hivatkozva. Nem mindegy hogy milyen minőségű koax illetve utp kábelt használunk. Szerintem jobb ha több csövet viszünk egy leágazáshoz
(pl  2-3 db 16-os müa. cső) .
kábeltévé   koax
parabola     koax  + táp
t-com  set top boksz  utp
smart tv     utp
kamerás megfigyelő rendszer utp  v.  koax

Szia!
Miskolcon  mind a három szolgáltató csak a saját kábelével hajlandó bekötni. (T-hom, UPC,Digi )
Ráadásul szórakoznak , hogy a 23mm-s Mu  csó nekik nem felel meg ? a kábel csak szabadon !
A UPC  Set-top box nak nevezett dobozt sem akarták ,csak a szobai TV alá tenni. Persze ,hogy 1TV egy előfizetés legyen!
De megoldható az 3TV--1 előfizetés  is.