40/2017.(XII.4.) NGM rendelet

Indította Novill, 2017. december 05., 17:35:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Idézetet írta: Sacc-placc Dátum 2018. február 15., 08:38:57 DÉLELŐTT
...
Uraim... a nemzeti szabványok az MSZT könyvtári olvasótermében helyben olvasásra ingyenesen megtekinthetők, megismerhetők! (de nem másolhatók)
...
Ez, bocs, nem egészen így van, a napijegy 690 Ft+ ÁFA
Ami a másolást illeti, lapok nem másolhatóak.

Sacc-placc

 ;D deazt nem a szabvány megismeréséért fizeted, hanem a teremhasználatért...  ;D  ;D  ;D

Üzenet összefûzve: 2018. február 16., 12:22:52 DÉLUTÁN

Ja és a közmegegyezés ami a szabványok egyik alappillére nem szükségképpen jelent egyhangú véleményt!   8)
(szubjektív véleményként a MSZ EN 45020 - ből számomra ez olvasható ki!!!)
innentől részemről OFF

Sztrogoff

Egyébként, ha az MSZT feladná hatalmas és vonzó budapesti ingatlanát, és Nyíregyháza és az ukrán határ között valamelyik kis faluban venne két-három nagy házat, ezzel a településen munkaalkalmat biztosítana, a helyi közértnek forgalomnövekedést, a két elhelyezés közti félmilliárd forint pedig egy ideig biztosíthatná a szabványok megfelelő árát. A webáruházak korában ez már nem jelenthetne problémát.

Novill

Visszatérve a 40-es NGM rendelethez:

"8. § (1) Az e rendelet hatálybalépését megelőzően megszerzett továbbképzési jogosultság az e rendelet szerinti jóváhagyási eljárás lefolytatása nélkül gyakorolható a jogosultságot megállapító hatósági döntésben meghatározott időpontig, a határozatlan időre szóló jogosultság esetében 2018. december 31-ig.

(2) Annak az 5. § (2) bekezdésben meghatározott munkakört betöltő személynek, akinek a szakképesítését igazoló bizonyítványa e rendelet hatálybalépését megelőző 3 évnél régebbi, annak e rendelet hatálybalépését követő két éven belül kell részt vennie a továbbképzésen, és vizsgáznia kell."

Lassan közeleg a 2018 dec 31. Vajon akik ebben az évben kifutnak az idő hiány miatt a következő év 2019 évben részt vehetnek-e a kötelező továbbképzésen ha folytatni szeretnék a felülvizsgálatokat.?

nyaki

Üdv!
Erről már volt szó, mi több, a Villanyszerelők lapján közölt információk szerint is, azoknak kötelező ez év végéig a továbbképzés és a vizsga, akik oktatóként vizsgatevékenységet folytatva vesznek részt a képzésben, a következő év végéig pedig azoknak, akik felülvizsgálatokat végeznek.
https://www.villanylap.hu/lapszamok/2018/januar-februar/4775-amit-a-vbsz-rol-tudni-kell
("Továbbképzés 3 évnél régebbi végzettség esetén" címszó alatt)

ELEKTOR-KALANDOR

Jól látod Novill,VBSZ-es képzéssel nem sokan foglalkoznak  aki nem siet az ki  fog esni a rendszerből.1év alatt nem olyan sok tanfolyam indul,következő csapás lesz a felülvizsgálóknak kötelező lesz 1 szabvány csomagot  venni az MSZ-től /a tanár úr mondta a VBSZ-es tanfolyamon /.

Novill

Ebben a formában ugyan nagyon kételkedem!

tothgyula

Tisztelt Elektorkalandor!
A tisztelt Tanár Úr nem tudom, hogy milyen szabványcsomagra gondolt.
Én inkább egy komolyabb hatályos szabványokból álló kötet kiadásának örülnék az "MSZT" testület-től, mégpedig elfogadható áron!!!
Ezek tartalmazhatnák a hatályos jogszabályokat, csak felsorolásképpen, hiszen ezek letölthetők ingyen. Továbbá tartalmazhatná a hatályos szabványokat, de magyar nyelven.
Nem tudom, hogy Magyarországon hány személynek van szépen lefűzve az összes új (hatályos) szabványa???
TothGyula felülvizsgáló.

posika47

Üdvözlöm a kolegákat.
Kérdésem az EPH kialakítását hogyan kell szabályosan égezni mit kell bekötni? Én idén áprilisban végeztem a ÉSZF tanfolyamot de azóta állítólag megint változott.
Kérem aki tud segítsen.
Előre is köszönöm.

Fecó

Ezt azért igen terjedelmes kifejteni, nem 1-2 mondat. Talán jobb lenne egy konkrét esetet leírni. Egyébként számomra a legegyszerűbb és legszemléletesebb példa, az MSZ HD 60364-5-54:2012 szabvány "B" melléklete (24. oldal). Ebben minden benne van szerintem, amivel lakásban találkozhatsz...