40/2017.(XII.4.) NGM rendelet

Indította Novill, 2017. december 05., 17:35:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Jól láttam hogy kivették a 40/2017-ből a az "iparszerűen használt kéziszerszámok" felülvizsgálati gyakoriságát?

pgz

Fecó !

Benne van VMBSZ 6.1.3. csak itt " gazdasági célfelhasználású, professzionális alkalmazású villamos üzemű kéziszerszám .. " néven, a szokásos 1 éves ciklussal.

De itt van még egy érdekesebb rész is, egészen pontosan mire gondolhatnak milyen tápforrásokra?  az összes mérleg, telefon, laptop, cimkenyomtató stb tápra ??  ezeket hogy jelöljük meg , még megtalálni is nehéz, mérni pedig , hát ?

+ a SELV, PELV , villamos elválasztás védelmi módok hordozható tápforrásait is évente ellenőriztetni kell:

   a/  szemrevételezéssel / biztonságot csökkentő esetleges sérülések, kopások/

   b/ szigetelési ellenállásmérés termékszabványok, vagy gyártói előírások alapján

Üdv pgz

tothgyula

A módosított jogszabály olvasható a www.njt.hu oldalon.

Fecó

Köszönöm, megtaláltam, csak áthelyezték a szövegben máshova :)

Bár nekem ez akkor is érthetetlen, munkahelyeken lévő kéziszerszámok esetében gyakorlatilag ezt nem alkalmazhatom hiszen:

"(5) Az e rendeletben foglaltakat a jogszabály alapján munkaeszköznek minősülő villamos berendezések időszakos ellenőrzésére jogszabály eltérő rendelkezése hiányában kell alkalmazni."

Na de van nekünk a jó kis 10/2016, és abban bizony van rendelkezés erre vonatkozólag, tehát...

nyaki

A 10/2016. (IV.5.) NGM rendelet 2020.12.31-ig érvényben van, tehát addig az a mérvadó. 2021.01.01-től kezdve pedig utánunk vagy inkább előttünk a tűzözön... :)

pkajos

A 10/2016 NGM rendelet megszűnése -2020 dec 31-én- infó honnan származik?

nyaki


Sacc-placc

Ha valakit érdekel...
2020. október  5. 12:16 perckor frissítette a jogtár a 10/2016. (IV. 5.) NGM rendeletet (19§...6-7)
https://net.jogtar.hu/getpdf?docid=A1600010.NGM&targetdate=20180101&printTitle=10/2016.+%28IV.+5.%29+NGM+rendelet
::)

Fecó

Nem látom a különleges érdemi változásokat, továbbra is enyhébb követelmények vonatkoznak a munkahelyekre...

nyaki

Mitől lenne enyhébb a munkahelyekre? ...talán a kommunális épületekben vagy lakóépületben található munkahelyekre gondolsz?